Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon Plenue D


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Do kompletu brakuje jedynie pokrowca. Z rozmiarów jest to zupełnie inna liga DAPów niż wszystkie dostępne na rynku. Jest znacznie mniejszy od ak120 czy ibasso :). Wczoraj do późnej nocy słuchałem z hd565 i nie mogłem się do niczego przyczepić, jest niesamowicie przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam i ja plenue d :)

 

Po co go kupiłem? Szukam w dalszym ciągu połączenia cech t5g i ak120 dla h8p. Brzmienie t5g, a scena i szczegółowość ak120. Czy znalazłem to czego szukałem? NIE, niestety. Piszę niestety, bo odtwarzacz wygląda obłędnie, jest mega przenośny, lekki i bardzo dobrze wykonany ( mały minus za slot kart, karta delikatnie wystaje). Co do kwestii obsługi mnie bardziej pasuje ak120 ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Opóźnienia w reakcji ekranu są spooooore i mnie to wkurza . Na gęstych plikach jest jeszcze gorzej. Myślę jednak, że można to naprawić softem więc nie ma co się martwić na zapas. Dźwiękowo odtwarzacz zaliczyłbym do cepłego, muzykalnego brzmienia. Nie ma mowy o żadych wyostrzeniach, basu jest więcej niż w ak120 i h8p zaczęły ładnie plumkać. Scena nie powala i jest porównywalna z tą prezentowaną przez touch 5g. Góra nie kłuje i jest delikatnie obcięta aczkolwiek nie ma mowy o braku wysokich tonów. Średnica muśnięta ciepłem więc słucha się przyjemnie.

Jeżeli chodzi o moc to nie jest to żaden mocarz. Na customy czy słuchawki hd565 prundu wystarcza, więc tragedii nie ma ;). Wspomniane hd565 brzmią bardzo dobrze z plenue d, ocieplają je i dodają basu. EQ w odtwarzaczu

 

Tak jak na początku pisałem, szukam odtwarzacza, który zgrałby się z h8p. Niestety ale plenue d nie daje mi tego czego oczekiwałem dlatego najprawdopodobniej idzie na sprzedaż.

 

Jak chce ktoś kupić to zapraszam na PW

 

U mnie karta micro sd jest schowana ok. 0.5mm poniżej slotu, czyli idealnie nie wystaje

 

Lagi niezbyt duże są przy przechodzeniu między menusami, ale już wewnątrz menusów są sporadyczne i ledwo zauważalne, ale nie ma na przyciskach fizycznych

 

Jeśli taka responsywność ekranu/softu to cena za 50-100h działania, to ja tę cenę chętnie akceptuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano załadowałem 30GB muzyki w formacie AIFF (zgrywane z oryginałów za pomocą iTunes) no i ZONK, nie widzi plików. Według specyfikacji powinien.

Wszystkie płyty zgrywać od nowa? Nie przeżyję tego, chyba lepiej poczekać na aktualizację i wsparcie tego formatu.

 

Potwierdzam. Niestety nie nie widzi plików AIFF pomimo informacji na stronie producenta. Nie widzę siebie konwertującego ok. 150 albumów na wav czy inny flac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarowo lepszy jednak iPod. Classic. Taczka pewnie też... A dźwiękowo - Leszku - Kałach 320 chyba jednak go bije ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda na masywnego, jednak ma wymiary zbliżone do HSA rocco, tylko jakieś 4mm grubszy.

Ciekawe jaka jest różnica w dżwięku między nimi.

 

edit

A co do D20, to dla mnie był strasznie niewygodny ze względu na duże paluchy:-)

Edytowane przez kwazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord w każdym wątku przemyci kałacha...myślę, że ze względu na cenę tych playerow porównanie nie ma sensu...

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Kommel ma tyle DAPów,że może porównać i powiedzieć o tym innym userom. Mnie raczej taki Cowon nie zainteresuje. Znowu kanapka z B1 byłaby niewymiarowa raczej.

Ponieważ muszę na życzenie przedmówców wtrącić coś o Kałachu, stwierdzę,że wołabym aby 120tka była większa. Zadowoleni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarowo lepszy jednak iPod. Classic. Taczka pewnie też... A dźwiękowo - Leszku - Kałach 320 chyba jednak go bije ?

Mi wymiar bardzo odpowiada, zwłaszcza przy tak długim działaniu baterii. Gdyby był wielkości classica to chyba zapodziałbym ładowarkę bo ile by trzymał (200-300h) :)

Kałacha 320 nigdy nie miałem w rękach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lord w każdym wątku przemyci kałacha...myślę, że ze względu na cenę tych playerow porównanie nie ma sensu...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Kommel ma tyle DAPów,że może porównać i powiedzieć o tym innym userom. Mnie raczej taki Cowon nie zainteresuje. Znowu kanapka z B1 byłaby niewymiarowa raczej.

Ponieważ muszę na życzenie przedmówców wtrącić coś o Kałachu, stwierdzę,że wołabym aby 120tka była większa. Zadowoleni ?

Zawsze mozesz nosic dwie 120, twice the fun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakieś szczegóły???

Taaak, ja ćwiczę cierpliwość i żeby się nie irytować gram sam ze sobą w Chińczyka :woot:

W sumie korci mnie żeby sprawdzić jak to gra i czy jest lepsze od A15+B1.

Hibi czasem CPD nie kupował ? Jest najbliżej mnie.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, a jakieś szczegóły???

Taaak, ja ćwiczę cierpliwość i żeby się nie irytować gram sam ze sobą w Chińczyka :woot:

W sumie korci mnie żeby sprawdzić jak to gra i czy jest lepsze od A15+B1.

Hibi czasem CPD nie kupował ? Jest najbliżej mnie.

 

przydałoby się 60h na 1 ładowaniu ale za drogi jak za samego grajka

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, a jakieś szczegóły???

Taaak, ja ćwiczę cierpliwość i żeby się nie irytować gram sam ze sobą w Chińczyka :woot:

W sumie korci mnie żeby sprawdzić jak to gra i czy jest lepsze od A15+B1.

Hibi czasem CPD nie kupował ? Jest najbliżej mnie.

 

przydałoby się 60h na 1 ładowaniu ale za drogi jak za samego grajka

 

 

No fakt.Ja w tej cenie mam kanapkę, a B1 mogę spiąć z czymkolwiek i to zagra, ale ciekawość odsłuchu CP D pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności