Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Foobar i inne odtwarzacze


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Który odtwarzacz na Linuxa będzie najbardziej zbliżony do MusicBee?

  • na razie siedzę na Clementine, ale nie mogę modyfikować interfejsu
  • Amarok u mnie nie radzi sobie z ReplayGain
  • w Deadbeef nie mogłem znaleźć ustawienia konkretnego folderu jako biblioteki, tylko "Open Folder"

Szukam czegoś, gdzie będę mógł własnoręcznie ustawić sposób sortowania biblioteki, ReplayGain zadziała ładnie, a obsługa i konfiguracja interfejsu nie będzie specjalnie trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ma, ale i tak słyszę różnicę głośności wystarczającą, żeby sięgać po gałkę potencjometru, więc kiepsko działa to.
Jeszcze ws. Amaroka - on sortuje albumy od najnowszego do najstarszego, da się to odwrócić?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

 

12 minut temu, Luqas84 napisał:

Czy jest jakiś plugin pozwalający na konfiguracje balansu L/R w Foobar2000?

https://www.foobar2000.org/components/view/foo_dsp_eqsplit

Oddzielny korektor dla obu kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Próbuje zainstalować na foobar'a wtyczkę "foo_vst.dll" (VST 2,4 adapter) i nie mogę. Dostaję komunikat "Could not load VST DLL. The file has no entry procedure and hence doesn't appear to be a VST plug-in. Plug-ins may consist of multiple DLLs. Please try to specify a different one." Nie wiem gdzie tkwi problem... czegoś brakuje? Może ktoś pomóc.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.08.2019 o 08:17, jarrro napisał:

Czyli podsumowąc, co najlepiej zastępuje foobara?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

odświeżę :)

chętnie poznam odpowiedź na to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi i co robię nie tak i czy w ogóle tym programem.
Mam kilka dyskografii które po rozpakowaniu ma kilka plików.Ale otwierając je FOOBAR-em wyskakuje mi takie info.
"Unable to open item for playback (Object not found):
"D:..........Gary Moore\1978 - Back on the streets\CDImage.cue" / index: 1"
i nie wiadomo jakie pliki potrzebne Można prosić o pomoc jakim programem można to rozpakować by były pojedyncze pliki?
Zdjęcia plików w folderze i info z FOOBAR-a poniżej 

 

 

Edytowane przez tomo75
Niepotrzebne screeny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomo75 W pliku cue jest błędne odwołanie - albo jest obraz wpisany z nie tym rozszerzeniem co trzeba, albo jest określony jako inny typ niż WAVE. Trzeba je albo ręcznie poprawić albo skorzystać z tego drugiego pliku cue, który być może jest poprawny.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, timecage napisał:

@tomo75 W pliku cue jest błędne odwołanie - albo jest obraz wpisany z nie tym rozszerzeniem co trzeba, albo jest określony jako inny typ niż WAVE. Trzeba je albo ręcznie poprawić albo skorzystać z tego drugiego pliku cue, który być może jest poprawny.

Zmieniałem plik CDImage.ape na flac i to nic nie dało 

 

18 minut temu, majkel napisał:

Użyj jakiegoś konwertera z dostępem do FreeDB czy innej bazy danych, żeby Ci przekonwertował 1 zbiorczy plik audio + cue do osobnych plików muzycznych na każdy kawałek. Może jest jakiś plug-in do CUE, ale natywnie foobar ich nie obsługuje. 

 A jak byś to wytłumaczył inaczej? jakiś program jest do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, majkel said:

Użyj jakiegoś konwertera z dostępem do FreeDB czy innej bazy danych, żeby Ci przekonwertował 1 zbiorczy plik audio + cue do osobnych plików muzycznych na każdy kawałek. Może jest jakiś plug-in do CUE, ale natywnie foobar ich nie obsługuje. 

Jak nie obsługuje, prawy myszki nad plikiem cue i otwórz z foobara jeżyli nie jest domyślnym programem do .cue.

Następnie kolega zaznacza pliki i konwertuje na flac co tworzy pliki. 

 

"Zmuszacie" ludzi to uruchomiania w10 ;) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hibi napisał:

Jak nie obsługuje, prawy myszki nad plikiem cue i otwórz z foobara jeżyli nie jest domyślnym programem do .cue.

Następnie kolega zaznacza pliki i konwertuje na flac co tworzy pliki. 

 

Właśnie tak robię i dodałem screeny z tego co mi wyskakuje .Jak zamknę powiadomienie o błędzie wyskakuje 
"Unable to open item for playback (Unsupported file format):
"D:\TORRENT\Gary Moore\1978 - Back on the streets\CDImage.ape"

Po za tym jak klikam na sam plik to jest już skojarzony s programem i czy otwieram z programu czy klikając bezpośrednio  jest zawsze to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:

Który plik klikasz?

 

Ma być: cdimage.ape.cue

W swojej desperacji właśnie też i ten. W innych wykonawcach klikam na plik cue i otwiera bez problemu i konwertuje do flac. Z tym wykonawcą mi sie tak własnie trafiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomo75 napisał:

Zmieniałem plik CDImage.ape na flac i to nic nie dało 

 

A po kiego robisz coś takiego? APE to jest inny kodek dźwiękowy niż FLAC.

Plik cue to plik tekstowy. Otwierasz go w notatniku i sprawdzasz do jakiego obrazu się odwołuje. Powinien tam być wpis z nazwą CDImage.ape, spacja i słowo WAVE. Jeżeli jest coś innego to właśnie dlatego nie działa.

 

A na przyszłość radzę dowiedzieć się trochę o CUE, jeżeli zamierza się ich używać. Ułatwia to życie.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności