Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

To już wiem, ale powiadomienie o ostatecznej kwocie tak czy inaczej powinno przyjśc wcześniej, a nie dopiero wraz z paczką. Poza tym jak oni to obliczają, massdrop pisze na paczce kwote? I wg. dolara przeliczają po aktualnym kursie w dniu oclenia? Może chociaż jakieś info będzie na stronie śledzenia przesyłki kurierskiej być może tam się pojawi kwota do zapłacenia tak jak zwykle bywa przy paczkach za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz normalny numer trackingowy paczki i tyle. Żadne kwoty się tam nie pojawią. To nie jest paczka za pobraniem, bo Massdrop pobiera kwotę z karty kredytowej.

Co więcej mi policzyli Vat od kwoty słuchawek i przesyłki a z tego co wiem powinni policzyć podatek od samych słuchawek. Ale walka z nimi nie ma sensu, bo (w nagrodę za odwołanie) potrafią trzymać paczki na cle tygodniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam powinno. Służba Celna to nie dział handlowo-usługowy, oni ściągają kasę, a nie bawią się w powiadomienia. I tak, Massdrop podaje kwotę, może nie na paczce ale w środku jest kwitek co za ile kupione. Na info na stronie kuriera też bym nie liczył bo jakoś mi się nie widzi, żeby SC wysłała maila do takiego DHLa, że na taką a taką paczkę doliczyli tyle i tyle cła. I jednych i drugich niewiele obchodzi co robi druga strona wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Palpatine napisał:

Dostaniesz normalny numer trackingowy paczki i tyle. Żadne kwoty się tam nie pojawią. To nie jest paczka za pobraniem, bo Massdrop pobiera kwotę z karty kredytowej.

Co więcej mi policzyli Vat od kwoty słuchawek i przesyłki a z tego co wiem powinni policzyć podatek od samych słuchawek. Ale walka z nimi nie ma sensu, bo (w nagrodę za odwołanie) potrafią trzymać paczki na cle tygodniami. 

Niestety w Polsce liczą od ceny + dostawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GoodBoy napisał:

Jestem świadomy dodatkowych opłat. To co wkurza to brak informacji o ich wysokości, dopiero w momencie otworzenia drzwi kurierowi.

 

Kurier tak, ale to będzie kurier poczty polskiej ;)

Ja myślę, że jak nie przyjdzie list to raczej dostaniesz paczuszkę normalnie bez dodatkowej opłaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bo jak clą to trzeba faktury i potwierdzenie zapłaty dostarczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Magni napisał:

A tam powinno. Służba Celna to nie dział handlowo-usługowy, oni ściągają kasę, a nie bawią się w powiadomienia. I tak, Massdrop podaje kwotę, może nie na paczce ale w środku jest kwitek co za ile kupione. Na info na stronie kuriera też bym nie liczył bo jakoś mi się nie widzi, żeby SC wysłała maila do takiego DHLa, że na taką a taką paczkę doliczyli tyle i tyle cła. I jednych i drugich niewiele obchodzi co robi druga strona wg mnie.

 

Z paczek, które zamawiałem wyglądało to zupełnie inaczej. Kurier transportuje paczkę tylko do polski, która trafia do UC. UC wysyła list do adresata z prośbą o przekazanie informacji odnośnie bodajże zapłaty i danych sprzętu. Potem naliczają opłatę i nadają paczkę pocztą polską - są tam dokumenty zwrotne naklejone na paczce, które teoretycznie powinno się jeszcze podpisać po przekazaniu kasy, ale pocztowcy raczej to olewają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak czekam z niecierpliwością na paczkę i wysokość opłaty, bo liścik miłosny z wezwaniem o dokumenty już dostłem. Na razie wszystko przebiega błyskawicznie, tzn. przedwczoraj dostałem wezwanie, wczoraj wysłałem mailem dokumenty, dzisiaj paczka ma status "zwolniona z kontroli celnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokośc opłaty to zapewne 23%(od towaru i wysyłki) i może jeszcze cło, ale jak będzie to raczej tylko kilka (wydaje mi się, że jak jest to od 2 do 7 jeśli chodzi o audio) % , w zależności jaka stawka jest na dany artykuł. Ja miałem telefon, a potem SMS odnośnie kosztu pobrania.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak się dostaje powiadomienie, a nie że od razu kurier przychodzi, chyba, że róznie postępują zależnie od kaprysu celnika, czy jeszcze czegoś...

 

Cena HD58x 150$ + 15$ przesyłka, cla nie ma bo to w sumie wciąż mniej niż 150E. Wg. moich obliczeń powinno wyjść 165$ (złodziejski t-mobile bank policzy kursem 3,81) + 23% + 40zł opłaty celne = 813zł całkowity koszt. Jeszcze zależy UC jakim sobie kursem dolara policzy oraz jaki to będzie kurs za te pół roku, kiedy paczka zostanie dopiero wysłana....

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg kursu dnia zapłaty/transakcji 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GoodBoy napisał:

(...) za te pół roku, kiedy paczka zostanie dopiero wysłana....

 

Ehh, a można było używki jakieś kupić czy coś...  Swoją drogą do tego czasu dozbierasz do vat/cło :lol:

UC to raczej obliczy od sumy co zapłaciłeś, a nie podług aktualnego kursu, przynajmniej miałoby to więcej sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, oblivion napisał:

 

Z paczek, które zamawiałem wyglądało to zupełnie inaczej. Kurier transportuje paczkę tylko do polski, która trafia do UC. UC wysyła list do adresata z prośbą o przekazanie informacji odnośnie bodajże zapłaty i danych sprzętu. Potem naliczają opłatę i nadają paczkę pocztą polską - są tam dokumenty zwrotne naklejone na paczce, które teoretycznie powinno się jeszcze podpisać po przekazaniu kasy, ale pocztowcy raczej to olewają.

Zgadzam się ale nie do końca. Faktycznie trzeba wysłać informacje co do towaru, który przetrzymują ale z tego co czytałem to służy to potwierdzeniu informacji, które i tak posiadają (czyt. faktura/paragon/w/e), a służy to temu, żeby nie było przewałów, że za sprzęt zapłaciłeś 10k, a w środku świstek na 500$.

PS Rozmawiałem swojego czasu z celnikiem na fajce, to mówił, że rozbieżności między procedurami w różnych placówkach są OGROMNE. W jednej placówce olewają bo leci taśma i stempel za stemplem, a w innej z nudów przywalają się do każdej ******ły. Także ten... bez puenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy Fajnie to może nie będą grzebać w paczce :)

 

@oblivion Nie ma używek HD58x, na chwilę obecną ma je tylko kilku recenzentów na świecie. Są to nowe słuchawki, które ludziom będą wysyłane dopiero 28 czerwca 2018r. Niewiele o nich wiadomo, także zakup jest ryzykowny, ale jak to mówią bez ryzyka nie ma zabawy ;) Osobiście liczę na coś pomiędzy HD600 i HD660s

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Magni napisał:

Zgadzam się ale nie do końca. Faktycznie trzeba wysłać informacje co do towaru, który przetrzymują ale z tego co czytałem to służy to potwierdzeniu informacji, które i tak posiadają (czyt. faktura/paragon/w/e), a służy to temu, żeby nie było przewałów, że za sprzęt zapłaciłeś 10k, a w środku świstek na 500$.

PS Rozmawiałem swojego czasu z celnikiem na fajce, to mówił, że rozbieżności między procedurami w różnych placówkach są OGROMNE. W jednej placówce olewają bo leci taśma i stempel za stemplem, a w innej z nudów przywalają się do każdej ******ły. Także ten... bez puenty.

 

W tym co teraz piszesz to się zgadzam w pełni. Dodałbym jeszcze, że może jeszcze sprawdzają cenę w necie, by wyelimonować możliwość, że dane/faktury, które są zadeklarowane i te co znaleźli na paczce/w paczce (jeśli są w ogóle, w massdropowych to raczej są) i od adresata nie są lipne.

A to na końcu mówisz, to tylko wyjaśnia dlaczego u niektórych tak ładnie przechodzą bez cła :)

 

13 minut temu, GoodBoy napisał:

 

@oblivion Nie ma używek HD58x, na chwilę obecną ma je tylko kilku recenzentów na świecie. Są to nowe słuchawki, które ludziom będą wysyłane dopiero 28 czerwca 2018r. Niewiele o nich wiadomo, także zakup jest ryzykowny, ale jak to mówią bez ryzyka nie ma zabawy ;) Osobiście liczę na coś pomiędzy HD600 i HD660s

 

Wiem, że nie ma, ale chodziło mi (żartobliwie), że można sobie było sprawić używki HD580/HD6xx czy inne jeszcze słuchawki i mieć je od razu. Chociaż, wiem, że zależy Ci na łatwiejszym napędzeniu, a jak podoba Ci się sygnatura Sennków serii HD58/6xx to zapewne jest to strzał w dziesiątkę :) W każdym bądź razie nie przepadam za płaceniem, a potem oczekiwaniem pół roku na sprzęt :P Chociaż jak się widzi w czymś okazję to sens jest oczywiście :)

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Banner_20180129094655.jpg?auto=format&fm



Topping D10 DAC
XMOS (XU208) + ES9018K2M + OPA2134 (na podstawce, wymienny)
Ktokolwiek widział ktokolwiek coś wie? Niecałe 78 dolarów z przesyłką + ewentualny VAT.

Zainteresował mnie bo w tej cenie ciężko o konwerter, a tu mamy całego DACa z funkcją konwertera. 
 

Line Out

  • THD+N, A-weighted: < 0.0008% at 1 kHz
  • SNR, A-weighted: 115 dB at 1 kHz
  • Frequency response: 20 Hz–20 kHz (+/- 0.1 dB)
  • Output level: 2 Vrms at 0 dBFS
  • Noise, A-weighted: < 4 uVrms
  • Crosstalk: -115 dB at 1 kHz
  • Balance: 0.1 dB
  • Output impedance: 100 ohms

USB In

  • 44.1–384 kHz / 16–32 bit
  • DSD64–DSD256 (DoP, native)

Optical/Coax Out

  • 44.1–192 kHz / 16–24 bit

dVySclTTc2Q6n5jJXCRT_TB2_7D4k3vD8KJjy0Fl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Banner_20180129094655.jpg?auto=format&fm



Topping D10 DAC
XMOS (XU208) + ES9018K2M + OPA2134 (na podstawce, wymienny)
Ktokolwiek widział ktokolwiek coś wie? Niecałe 78 dolarów z przesyłką + ewentualny VAT.

Zainteresował mnie bo w tej cenie ciężko o konwerter, a tu mamy całego DACa z funkcją konwertera. 
 

Line Out

  • THD+N, A-weighted: < 0.0008% at 1 kHz
  • SNR, A-weighted: 115 dB at 1 kHz
  • Frequency response: 20 Hz–20 kHz (+/- 0.1 dB)
  • Output level: 2 Vrms at 0 dBFS
  • Noise, A-weighted: < 4 uVrms
  • Crosstalk: -115 dB at 1 kHz
  • Balance: 0.1 dB
  • Output impedance: 100 ohms

USB In

  • 44.1–384 kHz / 16–32 bit
  • DSD64–DSD256 (DoP, native)

Optical/Coax Out

  • 44.1–192 kHz / 16–24 bit

dVySclTTc2Q6n5jJXCRT_TB2_7D4k3vD8KJjy0Fl

 

Też jestem ciekaw co to warte. Ktoś coś?

https://www.massdrop.com/buy/topping-d10#description

 

Martwi mnie tylko brak zasilania zewnętrznego no ale nie jest to ogromny problem ... ot żeby akuu lapka nie zjadało za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności