Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchamy zobaczymy. Mi wykresy nic nie mówią, bo później zakładam słuchawki na głowę i wszystkie wykresy, tabelki i cyferki znikają a liczy się tylko prezentacja muzyki.

A kierunek w stronę 650 to może być chwyt marketingowy aby kupić na wstępnie Amerykanów. Toż oni uwielbiają 650, ale patrząc na hedahifi i 400 str wątek o Elear to Massdrop zrobił strzał w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Palpatine napisał:

Posłuchamy zobaczymy. Mi wykresy nic nie mówią, bo później zakładam słuchawki na głowę i wszystkie wykresy, tabelki i cyferki znikają a liczy się tylko prezentacja muzyki.

A kierunek w stronę 650 to może być chwyt marketingowy aby kupić na wstępnie Amerykanów. Toż oni uwielbiają 650, ale patrząc na hedahifi i 400 str wątek o Elear to Massdrop zrobił strzał w 10.

Słuchawki na bazie Elear z padami od Cleara, ale:

  • kabelek w oplocie materiałowym wg życzeń Massdropowiczów
  • dodatkowo w cenie kabel XLR (Wow)
  • brak futerału

uwzględniono życzenia użytkowników serwisu, które były krytyczne w stosunku do Elar. Powstała lista uwag i  Focal kminił, kimił i po paru miesiącach urodził to cudo. Dżwiękowo bliżej im do Clearów. Zdjęli trochę basu i tego średniego pasma. Wg paru typów z head-fi.org jest to super buy. Elaery w Stanach już można dostać za 599$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Glue napisał:

Słuchawki na bazie Elear z padami od Cleara, ale:

  • kabelek w oplocie materiałowym wg życzeń Massdropowiczów
  • dodatkowo w cenie kabel XLR (Wow)
  • brak futerału

uwzględniono życzenia użytkowników serwisu, które były krytyczne w stosunku do Elar. Powstała lista uwag i  Focal kminił, kimił i po paru miesiącach urodził to cudo. Dżwiękowo bliżej im do Clearów. Zdjęli trochę basu i tego średniego pasma. Wg paru typów z head-fi.org jest to super buy. Elaery w Stanach już można dostać za 599$.

 

Brzmi to trochę jak materiał reklamowy, ale spokojnie w Polsce ich jednak nie sprzedają :P Średnicy to jak pamiętam wykres dołożyli, a nie zabrali.. Jak w Stanach są za 599$, to ciekawe za ile je we Francji sprzedają :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2017 o 23:53, oblivion napisał:

 

Brzmi to trochę jak materiał reklamowy, ale spokojnie w Polsce ich jednak nie sprzedają :P Średnicy to jak pamiętam wykres dołożyli, a nie zabrali.. Jak w Stanach są za 599$, to ciekawe za ile je we Francji sprzedają :huh:

Chciałem streścić pokrótce recenzje z przedprodukcyjniaków zamieszczone przez project86 i currawong z head-fi forum. Jako autor posta nie jestem kapitałowo powiązany z firmą Focal JMLab:) 

Swoją drogą kabel xlr to jest jednak miły dodatek, który normalnie rzadko kosztuje <150$. A jak ma się kanał przerzutowy w USA to zaczyna się robić kuszące, zwłaszcza, że Eleary miały coś nowego, czego ani w Speakersach, ani HiFiManach ani w Audeze wcześniej nie słyszałem. Nie znaczy, że lepsze, ale było to "to ciekawe" stwierdzenie po odsłuchu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że pierwsze opinię mówią o tym, że w Elex jest mniej basu niż w Clear. Odważne posunięcie, szczególnie że na headhifi zdarzają się narzekania że w Clear jest go delikatnie za mało. Ale może to fani HD650 albo Elear.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie o to chodzi, że jest go mniej tylko obcięli zejście. Cleary mają więcej basu od Utopii więc na mało to chyba mogą bassheadzi narzekać.

 

Warto wspomnieć jeszcze, że niektórzy powtarzają kłamstwa jakoby Elexy to były Eleary z padami od Clear. Było wytłumaczone w tekście, że Elexy mają jeszcze wytłumienie w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli z vatem powino wyjść 750-800zł myślę, że się wciąż opłaca. Ewentualnie dojdzie jeszcze opłata obsługi celnej, o której ktoś wcześniej pisał ok. 30-40zł.

 

Jak wygląda proces opłat w praktyce? Wyślą zwykłym listem powiadomienie z zapłatą na wskazane konto i po opłaceniu puszczają paczkę do kuriera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uzupełnieniu dokumentów przesyłka idzie do ciebie a ty płacisz przy odbiorze sumę wszystkich opłat 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z massdropa M1 szedł 3 dni a potem 9 dni celnicy bawili się w ciuciubabkę, więc w sumie 12 dni z czego 9 w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności