Skocz do zawartości

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

Hype pędzi pełną parą na head fi. Ja poczekam na kolejnego dropa i ewentualne opinie. Fajnie, że i u nas na forum się takie pojawią, chociaż już na head fi przewinęlo mi sie, że ktoś uważał HD650 za lepsze niż ww. Fostexy.

 

HD650 tam wielu uważa za lepsze od jakiejś pary. Ostatnio było też o Beyerach T1.2. Sporo sensownych użytkowników zostało tam pobanowanych. Byli zbyt sensowni. Także takie są potem efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hype pędzi pełną parą na head fi. Ja poczekam na kolejnego dropa i ewentualne opinie. Fajnie, że i u nas na forum się takie pojawią, chociaż już na head fi przewinęlo mi sie, że ktoś uważał HD650 za lepsze niż ww. Fostexy.

 

HD650 tam wielu uważa za lepsze od jakiejś pary. Ostatnio było też o Beyerach T1.2. Sporo sensownych użytkowników zostało tam pobanowanych. Byli zbyt sensowni. Także takie są potem efekty.

 

 

To pisał jude, więc w sumie nic nie warta taka opinia. Sam najpierw nakręcał filmikiem na te Fostexy massdropowe, a potem w temacie stwierdził, że woli inne słuchawki jednak w tym przedziale cenowym. Kilka osób po jego poście zrezygnowało z dropa. :mellow:

 

U nas komis szybko zweryfikuje jakość tych Fostexów. :) sam liczę na to, że jednak będą fajne jako tańszy substytut dla niedostępnych już D7000, chociaż po padach komfort nie zapowiada się za dobrze.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hype pędzi pełną parą na head fi. Ja poczekam na kolejnego dropa i ewentualne opinie. Fajnie, że i u nas na forum się takie pojawią, chociaż już na head fi przewinęlo mi sie, że ktoś uważał HD650 za lepsze niż ww. Fostexy.

HD650 tam wielu uważa za lepsze od jakiejś pary. Ostatnio było też o Beyerach T1.2. Sporo sensownych użytkowników zostało tam pobanowanych. Byli zbyt sensowni. Także takie są potem efekty.

To pisał jude, więc w sumie nic nie warta taka opinia. Sam najpierw nakręcał filmikiem na te Fostexy massdropowe, a potem w temacie stwierdził, że woli inne słuchawki jednak w tym przedziale cenowym. Kilka osób po jego poście zrezygnowało z dropa. :mellow:

 

U nas komis szybko zweryfikuje jakość tych Fostexów. :) sam liczę na to, że jednak będą fajne jako tańszy substytut dla niedostępnych już D7000, chociaż po padach komfort nie zapowiada się za dobrze.

Jak ktoś wierzy w to co pisze Jude to niestety musi ponosic konsekwencje... Te słuchawki sa oczywiście niewiadoma ale jestem sklonny ponies to ryzyko zakladajac ze beda graly faktycznie tak jak je opisano w stosunku do orginalu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że to co mówi Jude, Tyll, ktokolwiek na forum tym czy owym, to jeśli właścicielowi brzmienie się podoba to nic innego się nie liczy. I nie próbujmy tego zakrzykiwać :)

 

Znam szczęśliwych audiofili z DT990 i takich co mają LCD3 i to nie ma znaczenia co ktoś uważa za lepsze. Jak jest słaba muzyka to i tak nic nie pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się sprzedały, a kto nie kupił ten trąba. ;)

 

Nie ma co liczyć na hajendy za 400 dolców, ale wystarczy, że zagrają jak ocieplone drewnem z wygładzoną górą th600, a będzie fun. No i te muszle... pikne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są i takie opinie że lepsze od 900tek także pozazdrościć zakupu

Mam wrażenie ze wszystko sprowadzi się jedynie do osobistych preferencji.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

są i takie opinie że lepsze od 900tek także pozazdrościć zakupu

Mam wrażenie ze wszystko sprowadzi się jedynie do osobistych preferencji.
Spokojnie, najpierw będą się wygrzewać... W urzędzie celnym :-D.

 

PRZESTAN!!!! :D Zepsujesz Im cala zabawe :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje TH-X00 są już w drodze ;) dostałem dziś tracking. Także do końca przyszłego tygodnia pewnie będą już u mnie. YAY!

No nie wiem, czy tak szybko przyleca, skad ta pewnosc? ;)

 

 

 

 

są i takie opinie że lepsze od 900tek także pozazdrościć zakupu

Mam wrażenie ze wszystko sprowadzi się jedynie do osobistych preferencji.
Spokojnie, najpierw będą się wygrzewać... W urzędzie celnym :-D.

 

Przesyłka idzie DHLem, myślę że 3-4dni to max, +1dzień w urzędzie cenlym. Co jak co ale odprawy celne to u nas codzienność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USPS najwyraźniej jest nieco wolniejszy :P

 

Przesyłka idzie DHLem, myślę że 3-4dni to max, +1dzień w urzędzie cenlym. Co jak co ale odprawy celne to u nas codzienność ;)

U mnie wg śledzenia urząd celny od 30listopada, a dzisiaj list dopiero.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USPS najwyraźniej jest nieco wolniejszy :P

 

Przesyłka idzie DHLem, myślę że 3-4dni to max, +1dzień w urzędzie cenlym. Co jak co ale odprawy celne to u nas codzienność ;)

U mnie wg śledzenia urząd celny od 30listopada, a dzisiaj list dopiero.

 

No zobaczymy, ale prawdę mówiąc nie oczekuję jakiejś długiej przeprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przyjdzie tyle takich samych paczek, to może jakąś przeoczą :)

 

czemu jak już capną przesyłkę, to oprócz vatu doliczają jakieś tajemnicze kilka procent cła (czasem 2, czasem 3) - czy audio z usa nie jest przypadkiem bez cła? jak to jest dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9+22

raczej cło jest niższe niż 9, no chyba, że była jakaś podwyżka o jakiej nie wiem ;) Vat zaś to raczej 23% od kilku lat.

Poczta nalicza jeszcze 3,94zł za ową kontrolę paczek.

 

skoro przyjdzie tyle takich samych paczek, to może jakąś przeoczą :)

Chyba nie. Problem leży w deklaracji/ubezpieczeniu paczki. Gdy deklarowali kilka $ to wtedy nigdy nie miałem listu z urzędu celnego ani opłat. Paczek takich nikt nie otwierał, jedynie ważono i do paczki dołączano protokół, jeśli waga wg ich nie zgadzała się z deklaracją.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bez cła przeszły mi AKG K7XX, a deklaracja była na ponad 200$ - po prostu nie są w stanie sprawdzić wszystkich paczek i czasami je puszczają, system nie jest szczelny, bo wiele razy coś mi przechodziło... a przed świętami jest jeszcze większa szansa, bo są zawaleni robotą

 

9 + 22 czy tam 23VAT - no 9 nigdy nie zapłaciłem, a płaciłem 2,3,5 i chyba jeszcze inne cła za audio - dlatego zapytałem, bo pojęcia nie mam jak oni to liczą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bez cła przeszły mi AKG K7XX, a deklaracja była na ponad 200$ - po prostu nie są w stanie sprawdzić wszystkich paczek i czasami je puszczają, system nie jest szczelny, bo wiele razy coś mi przechodziło... a przed świętami jest jeszcze większa szansa, bo są zawaleni robotą

 

9 + 22 czy tam 23VAT - no 9 nigdy nie zapłaciłem, a płaciłem 2,3,5 i chyba jeszcze inne cła za audio - dlatego zapytałem, bo pojęcia nie mam jak oni to liczą...

 

uzbrój się w cierpliwość i nie obgryzaj paznokci :)

 

Przyjdą to się przekonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ostatnio bez cła przeszły mi AKG K7XX, a deklaracja była na ponad 200$ - po prostu nie są w stanie sprawdzić wszystkich paczek i czasami je puszczają, system nie jest szczelny, bo wiele razy coś mi przechodziło... a przed świętami jest jeszcze większa szansa, bo są zawaleni robotą

 

9 + 22 czy tam 23VAT - no 9 nigdy nie zapłaciłem, a płaciłem 2,3,5 i chyba jeszcze inne cła za audio - dlatego zapytałem, bo pojęcia nie mam jak oni to liczą...

 

uzbrój się w cierpliwość i nie obgryzaj paznokci :)

 

Przyjdą to się przekonasz :)

 

 

niestety ale wyczuwam pewną lipę - któryś to już raz massdrop udaje, że przesyłkę wysłał, a ona jest ciągle u nich - niby ma list przewozowy wygenerowany i numer przesyłki, ale od piątku... wciąż jest w odbiorze u kuriera, który ma ją dostarczyć do centrum nadawczego... już tak kilka razy miałem i mijał nawet tydzień nim się ruszyła z USA do Europy...

 

też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - jak nadajesz np. Senditem to też tak może być. Ot, zwyczajnie ktoś przydziela Twojej paczce numer przewozowy i automatycznie wędruje do Ciebie email, ale to nie oznacza, że paczka już wyszła z firmy. Może czeka w kolejce na odebranie kurierskie?

 

Przy dużych ilościach wysyłek czasem kurier nie zdoła zabrać wszystkich dziś nadanych paczek i część czeka dłużej. Przerabiałem to sam w sklepie internetowym. Potem już firmy kurierskie przysyłały 2 kurierów lub większe samochody, ale czasem tak się dzieie i nie jest to żadne oszustwo Massdropa, a zwyczajna procedura nadawcza.

 

PS. Jak coś komuś sprzedaję z wysyłką paczką pocztową to mam w domu gotowe druczki, więc tuż po spakowaniu wysyłam mu numer nadania, ale na pocztę czasem mogę iść dopiero następnego dnia czy po weekendzie, więc on niby ma numer nadania, ale paczka jeszcze nie jest w ruchu, bo leży u mnie i czeka na możliwość nadania. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności