Skocz do zawartości

Astell&Kern AK320


all999

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejna porcja wrażeń odnośnie akacza 320.

 

Posłuchałem sobie co nieco z wykorzystaniem wzmaka dedykowanego do 380-ki - są kompatybilne, i całe szczęście :) Chociaż miałem problemy z uruchomieniem :(

 

Dźwięk ze wzmaka różni się DIAMETRALNIE od tego co możemy usłyszeć z samej 320-ki. Jest czarne tło, którego nic nie mąci, słucham i słucham i chcę się przyczepić, ale nie wiem do czego. O ile sama 320-ka ma tendencje do rozjaśniania dźwięku i ma problemy z wysterowaniem trudniejszych słuchawek, to tutaj dźwięk sprawia wrażenie dobrze wyważonego z bogatą/rozdzielczą średnicą. Na dużą pochwałę zasługuje budowanie głębi, sama 320-ka gra bardziej w jednej linii od AMPa 380-ki.

Dźwięk jest dobrze dociążony, ale nie jest tak mocno osadzony i mięsisty jak w Questyle QP1R.

No i jest to co lubię najbardziej - muzykalność.

 

To zestawienie może się naprawdę podobać :) Bardzo na nim zyskuje odsłuch na DT1770 - one jednak lubią prąd :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nagroda dla AK320 - "Zwycięzca testu " kolejne wyróżnienie do naszej kolekcji.

GQ to jeden z najlepszych męskich magazynów w Wielkiej Brytanii , sprzedając się w ponad 120.000 egzemplarzy miesięcznie.

 

AK Nagroda.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kolejna nagroda dla AK320, tym razem Best Value of The Year 2017 po naszemu to taki najlepszy stosunek :) cena jakość :)

 

attachicon.gifa320bp2.jpgattachicon.gifak320-best performance.jpg

 

Pani się tak wykosztowała na grajka, że na odzienie już nie wystarczyło. W podartych gaciach, ale z Astellem. :D W sumie to nawet urocze jest. Kiedyś spotkałem takiego zenka, który łaził w ciuchach z lat siedemdziesiątych, ogólnie wyglądał dość abnegacko, ale w domciu trzymał zestaw Krella. :)

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna nagroda dla AK320, tym razem Best Value of The Year 2017 po naszemu to taki najlepszy stosunek :) cena jakość :)

 

attachicon.gifa320bp2.jpgattachicon.gifak320-best performance.jpg

 

Pani się tak wykosztowała na grajka, że na odzienie już nie wystarczyło. W podartych gaciach, ale z Astellem. :D W sumie to nawet urocze jest. Kiedyś spotkałem takiego zenka, który łaził w ciuchach z lat siedemdziesiątych, ogólnie wyglądał dość abnegacko, ale w domciu trzymał zestaw Krella. :)

 

Ty to się w ogóle nie znasz, wiesz ile kosztuje wydrapanie takich dziur.

Ostatnio nawet zauważyłem że wszywają suwaki, chyba za bardzo wiało :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ...... spodnie z dziurami są obecnie droższe od całych. W zimę a z dziurami chodzą !

 

Qrde, toście mnie zaskoczyli. Może ten zenek od Krella to był jakiś trendsetter modowy, tylko ja nie zajarzyłem zajawki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kupił 380 SS to pewnie zacząłbym ubierać Rodzinę w lumpexie a żywić u księdza Głoda w stołówce... Jeszcze te opłaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej AK500N :) Sahara w kieszeni gwarantowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kupił 380 SS to pewnie zacząłbym ubierać Rodzinę w lumpexie a żywić u księdza Głoda w stołówce... Jeszcze te opłaty...

 

Ale faktem jest, że ludzie lubią sobie popłynąć w dziedzinie audioholizmu. Dlatego dobrze, że mężczyźni wpadają w te małżeńskie kieraty, bo to troszkę ich dyscyplinuje finansowo. Prawda? :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dużo w tym prawdy....

 

"Tak bym chciał, tak bym chciał te Staxy nowe mieć, nowe mieć

Co Kryzys tanio sprzedaje je, sprzedaje je..

Lecz Żona mówi NIE !

Nie,Nie,Nie ,Nie !"

(na melodię Poker Face Lady Gagi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo mądrych rzeczy napisaliście Panowie powyżej!

Z czegoś niestety trzeba zrezygnować, żeby mieć coś. Ja zarabiam mniej, niż dwa i pół koła miesięcznie, a mimo to, przed ślubem mogłem pozwolić sobie na Astella. Nie wydawałem kasy na ciuchy. Chodziłem po kilka lat w tym samym. Jeździłem MPK. Kwestia ustawienia sobie priorytetów w życiu. Dążenia do ich spełnienia i nie poddawania się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mimo to, przed ślubem mogłem pozwolić sobie na Astella.

 

Czyli może jednak coś w tym jest z tym ożenkiem blokującym potem nasze audiofilskie fanaberie ;).

 

 

Z czegoś niestety trzeba zrezygnować, żeby mieć coś.

 

Jako osoba na co dzień rozkładająca sprzęt audio na czynniki pierwsze i ważąca każdy jego element pod kątem m.in. opłacalności, mam stosunkowo praktyczne podejście do tego hobby i lubię oglądać każdą złotówkę po kilka razy, zanim ją wydam, nawet gdy przychodzi mi wydać kilka ładnych tysięcy (a może zwłaszcza wtedy). Wiele osób również tak podchodzi do tematu i niespecjalnie jest skorych jeść przez rok chleb ze smalcem i nosić tą samą parę skarpet, nie wiadomo jak bardzo byśmy im nie usprawiedliwiali danego zakupu. Tzw. artykuły pierwszej potrzeby :).

PS. AK320 musiałby mieć coś faktycznie konkretnego aby przekonać mnie do siebie ponad tym co pokazał AK300. A może ma?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale to mi przypomina historię, którą opowiedział mi mój ojciec. Na pytanie pani przedszkolanki, dlaczego chodzi w dziurawych kapciach, odpowiedział "bo tatuś kupił nowy samochód". Domyślam się, że własne auto we wczesnych latach 60-tych było "ekstrawagancją" podobną do posiadania dzisiaj AK380. :)

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo mądrych rzeczy napisaliście Panowie powyżej!

Z czegoś niestety trzeba zrezygnować, żeby mieć coś. Ja zarabiam mniej, niż dwa i pół koła miesięcznie, a mimo to, przed ślubem mogłem pozwolić sobie na Astella. Nie wydawałem kasy na ciuchy. Chodziłem po kilka lat w tym samym. Jeździłem MPK. Kwestia ustawienia sobie priorytetów w życiu. Dążenia do ich spełnienia i nie poddawania się!

Chciałeś chyba napisać, mniej niż 25 koła miesięcznie?
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astell&Kern to marka luksusowa, a co za tym idzie pozycjonowana jest dla zamożniejszego klienta. Kompletnie nie rozumiem jak można zarabiać 2,5tys na miesiąc i chyba 2-3 lata zbierać, żeby móc sobie sprawić zestaw audio, którego cena zawiera się przede wszystkim w marce i użytych materiałach, a nie w walorach dźwiękowych (które w najlepszym wypadku są odrobinę lepsze od rozsądniej wycenionej konkurencji). Takie wyrzeczenia nie mają najmniejszego sensu. Tego nie można nawet uznać za dobrą inwestycję, o czym się już kolega wulkan zdążył przekonać, bezskutecznie próbując sprzedać horrendalnie drogie doki astella. Żeby to jeszcze był sprzęt, który będzie numero uno w ofercie producenta przez lata... ale teraz jest moda, żeby co chwilę wypuszczać nowe flagowce i windować cenę. To są tylko zabawki, gadżety. Astell robi grajki dla bogatych, a fiio dla biednych. I jak to bywa w przypadku elektroniki, droższe wcale nie musi być lepsze od tańszego, więc nie ma co wzdychać do ciastek posypanych płatkami złota, jak można się tak samo rozkoszować smakiem wypieków lukrowanych ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zgadzam sie kompletnie i nie jest dla mnie zdrowe kupowanie przy takich zarobkach takiego sprzetu. Nie chodzi ze drogiego ale tak przewartosciowanego.

Acz w sumie do portfela sie zgladac innym nie powinno... Moze wulkan ma bogata zone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Wulkan napisał wyraźnie: "(...) a mimo to, przed ślubem mogłem pozwolić sobie na Astella (...)". I była to bardzo słuszna ta koncepcja.

Dokładnie tak!!! Dziękuję.

Po ślubie Sandiski co najwyżej xDD

Racja! Albo kupuje się... flaszki. Jak żona zbyt wku....a, są jak znalazł!

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności