Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 500zł


Kamil222

Pytanie

Cześć

Szukam słuchawek dokanałowych do 500zł. Niestety nie siedzę zbyt głęboko w tym temacie, dlatego zdecydowałem się zwrócić z pytaniem do osób bardziej doświadczonych.

 

Słuchawki będą wykorzystywane do wszelkiej maści brzmień elektronicznych, od drum`n`bass, przez muzykę klubową, aż do utworów Jona Hopkinsa czy Hansa Zimmera.

Jeśli chodzi o źródło dźwięku, najczęściej muzyki słucham z komputera oraz z telefonu (np. gdy jadę autobusem). Nie wykluczam również zakupu w niedalekiej przyszłości wzmacniacza słuchawkowego ale to już osobny temat.

 

Jakiego brzmienia oczekuję od słuchawek?

Tutaj z pomocą przyszedł mi artykuł ze strony audiofanatyk.pl, gdzie autor radzi aby po prostu opisać swoje emocje dotyczące brzmienia i nie ukrywam, że sprawia mi to ogromną trudność. Ale spróbujmy :)

 

 

Podczas słuchania utworów wręcz uwielbiam rozkładać je na czynniki pierwsze tzn. skupić się na przykład na linii basowej i prześledzić jej drogę przez cały utwór. Innym razem skoncentrować się na tle, wsłuchiwać się w pojedyncze dźwięki które zostały gdzieś ukryte, a przeze mnie pominięte i pojawiają się może dwa razy w ciągu utworu. Często zwracam uwagę na brzmienie pojedynczych partii tak, aby móc poczuć ich fakturę.

 

Co do samego brzmienia:

Bas musi być ciepły i mocny. Jak mocny? Na tyle aby skutecznie wypełniać pustą przestrzeń w całej scenie i dać się dobrze poczuć, na tyle kontrolowany aby nie wychodził na pierwszy plan przysłaniając całym sobą inne częstotliwości. Musi również w tych kulminacyjnych momentach umieć pokazać pazur ;)

 

Średnica - tutaj skłaniałbym się do nasyconej barwy dźwięku, lubię dobrze wsłuchać się w barwę dźwięku wokali.

 

Góra pasma - bardziej odpowiada mi ciemne brzmienie, moje uszy wyjątkowo nie lubią dużego natężenia wysokich częstotliwości, wszelkie niekontrolowane syczenia i świsty odpadają.

 

Scena - nie musi być przesadnie duża, ważne aby można było w miarę precyzyjnie wskazać pozycję źródła dźwięku w panoramie, a także jego głębię. Wszelkie pojedyncze dźwięki gdzieś w oddali zdecydowanie dodają smaku :P

 

I tutaj pytanie do Was: Czy za takie pieniądze znajdę słuchawki które spełniały by te kryteria?

 

Do tej pory moją uwagę przykuły dwa modele:

- Yamaha EPH-100

- Sennheiser IE-60

 

Może macie jeszcze jakieś propozycje lub swoje za i przeciw tym dwóm modelom?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

W razie jakichkolwiek pytań, chętnie odpowiem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety nie mogę znaleźć tych fidue a71 w polskich sklepach i trochę obawiam się ściągania ich z zagranicy, co mogłoby być dość kłopotliwe później w przypadku zwrotu na gwarancji. Co do e215 zastanawiałem się nad tym modelem jednak moją nieufność wzbudza sama słuchawka, a konkretnie jej wylot tzn. sądząc po zdjęciach jakie znalazłem nie mają żadnego filtra na końcówce i dość łatwo mogą się brudzić w środku. Poprawcie mnie jeśli się mylę, gdyż w rękach ich nie miałem :P A czy ktoś miał może styczność z tymi dwoma modelami które wymieniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EPH 100 mam - świetne słuchawki. Oczywiście swoje wady mają, ale bardzo lubię ich brzmienie.

 

Mocna podstawa basowa, ale dobrze kontrolowana. Bas raczej miękki, bez mocnego konturu.

Średnica dosyć wycofana, wokale nie brzmią bardzo wyraziście, ale drobna korekcja EQ pomaga.

Góra lekko wyostrzona, ale żadnych "szszszsz" nie obawiaj się.

Stereofonia, holografia naprawdę na wysokim poziomie - przebija moim zdaniem niektóre słuchawy droższe ...kilka razy.

 

Reasumując: funowe, podkolorowane brzmienie.

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności