Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki 500zł - zamknięte, wokółuszne, neutralne. Profesjonalfun :)


Kalitus

Pytanie

Cześć, noszę się zamiarem zakupu słuchawek, tutaj serdecznie proszę o typy modeli do odsłuchu.

 

 

Budowa: zamknięta, ew. pół otwarta, ale dobrze wytłumiona, preferowane odcięcie od dźwięków z zewnątrz, stworzenie intymnej atmosfery,wokółuszne, wygodne (w berecie mam 59cm).

 

Zastosowanie: domowe odsłuchy w relatywnie cichym otoczeniu, plus ogólne zastosowanie, filmy itp.

 

Źródło to laptop plus SMSL M2 (który w tej chwili szybuje gdzieś z przestworzach).

 

Muzyka to głównie flaki z CD.

 

Gatunki to wszystkiego po trochu, rapem trzaśnie, folkiem potelepie, wpadnie jakaś elektronika, aczkolwiek najbardziej chwytają za serce akustyczne aranżacje z perkusją w tle i ujmującymi wokalami i żywymi instrumentami (bardzo cenię pełne, kulturalne i czasem wręcz soczyste wybrzmiewanie).

 

Preferencje dźwiękowe – nastawienie na przyzwoitą analityczność (ale bez fetyszyzmu), naturalne z dobrą średnicą z jak najbardziej punktowym basem (który nie musi masować głowy, ale jak czasem czysto i nisko zejdzie, to nie będzie płaczu). Nie szukam typowo studyjnych słuchawek, ale kompromisu pomiędzy nimi a przyjemnością z odsłuchu. Góra dobrze podkreślona, ale bez kłucia. Scena wyraźnie zarysowana najlepiej przed głową z dobrą separacją, nie musi być ogromna.

 

W skrócie – zrównoważone z punktowym i w miarę „pełnym” basem, bez kłucia, grające szczegółowo i w miarę przyjemnie, takie professionalfun.

 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że konieczne będą kompromisy.

 

 

Słuchawki które miałem/mam:

 

Goldring DR150 – fajna analityczność, ale niestety góra kuła po uszach, krótko je miałem i wieki temu to było, podpięte do jakiegoś Rotela.

 

Grado SR 60i – mega niewygodne (do pożygu), były dosyć uniwersalne brzmieniowo, czasem ukłuły, a samo brzmienie na dobrym poziomie ogólnym, jednak brzmiały jakoś nijako, ten sposób grania do mnie nie przemawia absolutnie, ciężko mi je opisać nawet . Grały na Marantz + Beresford.

 

SL 681 Evo II na l-4e5c – niestety tylko żałosna integra z Della, słuchawy po modach, brzmienie przyzwoite, basu się pozbyłem, ale ogólnie nie porywały w żadnym zakresie (może się zreflektują jak dostaną M2).

 

Sennheiser HD 555 – kiedyś w MM, podłączone do jakieś wzm. słuchawkowego, brzmienie ciemne, przytłumione, absolutnie mi się nie podobały.

 

 

 

Na celowniku:

 

HM5 – AKG k550 - SM HP100

 

Do wydania ~500 złociszy.

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HM5, bezdyskusyjnie.

 

Jak ktoś Ci będzie wmawiał, że są niewygodne to już tłumaczę: wystarczy z początku po zdjęciu z głowy zakładać je na fabryczny kartonik. "Efekt imadła" zniknie dość szybko :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SHP9500 nie mają niskiego basu, no chyba, że po modach, ale i tak wolałbym K550/HM5.

HP100 to granie V-ką z solidnym basem - imo po modach można z nich najwięcej wycisnąć z całej trójki, charakterystykę oczywiście też da się poprawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HM5 albo K551.

HM5 masz w komisie za 300zł w pięknym stanie - tylko brać. Ewentualnie filipy SHP9500, ale to biały kruk prawie.

Jestem nowy na forum a takie słuchawki które piszesz również bardzo by mnie interesowały,proszę napisz o jakim komisie piszesz?

Z góry dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja zaproponuje K550. Te idealnie pasują do opisu. Chociaż przyznam, że HM5 nie słuchałem i sam je mam ostatnio "na celowniku".

Oczywiście, że pasują. HM5 poleciłem, bo tanio z pewnego źródła można nabyć.

K551 niżej schodzą z basem i mają spektakularną przestrzeń. Za to góra nie jest tak zròżnicowana jak w HM5. HM5 mają też przyjemniejszy midbas.

Trudny wybór. Są do siebie bardzo podobne. Gdybym musiał się zdecydować na redukcję mojego stadka do jednego modelu "do wszystkiego" - pewnie wybrałbym HM5 bo są mniejsze nieco od K551 w których na mieście wyglądam śmiesznie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Było 3 posty wyżej. Już się sprzedały niestety.

Ale w wątku okazje z allegro ktoś podlinkował właśnie za 299zł.

Tak ale ze złamanym pałąkiem.

 

 

 

Kupiłem od Touoka HM5. Panowie pięknie trafiliście w mój opis, tylko basu mi zabrakło, sam nie zdawałem sobie sprawy, ale przydało by się trochę "wykopu" i soku, może trzeba będzie uderzać w lampę.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyznaje jestem zagubiony, moje HM5, które dokładnie wygryzają się w opis to nie to co naprawdę lubię (pewnie pójdą na alledrogo, jak ktoś zainteresowany to zapraszam, niestety na forum nie mogę).

 

Potrzebuje czegoś bardziej rozrywkowego, ocieplonego, a niestety możliwości nie pozwalają aby iść w lampy. Jakieś sugestie Panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności