Jump to content
D@rkSid3

Soundmagic Vento P55 - nowy flagowy model nauszny

Recommended Posts

Nowe nauszniki od Soundmagica prezentują się właśnie tak:

Specyfikacja:

Drivers: – 40mm Neodymium Dynamic
Frequency range: 15Hz~22KHz
DC resistance: 35±10%Ohms
Sensitivity: 110±2dB
Maximum input power: 20mW
Cable length: 1.2m
Connector: Stereo 3.5mm °60 gold-plated jack plug
Weight: 285g

MICROPHONE
Frequency range: 20Hz~16KHz
Sensitivity: -42±3dB at 1KHz

Edited by D@rkSid3
  • Like 2

Będę musiał położyć swoje łapki na nich z ciekawości czy zagrożą Fidelio L2.

Wyglądają ciekawie, jeżeli będą grały podobnie do HP100/HP150m, to chyba będę zainteresowany.

W filmiku chyba mówili, że własna, ale nie wsłuchiwałem się tak dokładnie.

I jak? MP3Store milczy o nowym flagowcu? Z pompą był zapowiadany, a nie przeskoczył nawet starych HP?

Ktoś-coś?

Chyba w ogóle nie weszły do sprzedaży, nigdzie w internetach ich nie ma.

No i właśnie temat się urwał.

Może jest podobnie jak z pierwszymi HP100. Zebrali opinie i poszły do poprawek. Na razie opinie w necie mało zachęcające.

Szkoda, bo wyglądają fajnie. Chociaż ja myślałem, że one będą mieścić całe ucho, a chyba jednak są nauszne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By k_mis
      Witam, oddaje w dobre ręce moje Bluedio T4S z powodu rozmiaru i wagi. Wyglądałem w nich śmiesznie i głowa się pociła więc nie bardzo chciało mi się ich używać. 
      Szukam czegoś bardziej mobilnego, dużo spaceruje (pewnie jak każdy kto ma psa  ) i zawsze słuchawki mi towarzyszą. Do tego PS4, koszenie trway i czasem w pracy jak muszę się skupić a pracuje w przelotowym biurze i ciągle mam głośno. A wole głośną muzykę i jak hałas maszyn i rozmowy ludzi. 

Na słuchawkach mam zamiar słuchać rocka, muzyki elektronicznej, oglądać filmy i grać w ps4. 

Wstępnie wybór padł na:
      JBL TUNE 500BT - budżetowy model ale raczej z pozytywnymi opiniami który z tuzina budżetowych modeli wygrał możliwością składania co pozwoli mi je schować do kieszeni lub małej kieszonki plecaka a to jest dla mnie mega plus.
      Leci z chin transmiter jack -> bluetooth to bym mógł ich nawet używać z PS4. 
      Ale... boje się, że jednak mnie nie zadowolą i będę żałował zakupu a nie mam za bardzo gdzie ich przetestować. 

Możliwe, że uda się zwiększyć budżet i na razie  moimi faworytami są słuchawki Marshall Major III BT, ponoć dobrze grają, obsługują kodek aptx, fajnie się składają i co też ma znaczenie genialnie wyglądają. 

Jakieś inne słuchawki w tym budżecie z moimi wymaganiami polecacie? 
    • By Szelbi
      Witam,
      Przymierzam się do zakupu jakichś nausznych słuchawek bezprzewodowych, budżet około 400zł. Będę ich tylko poza domem, używał głównie w pociągu w drodze do pracy, ale w tej cenie oczywiście nie wymagam żadnego ANC. Charakterystykę dźwięku preferuję raczej V. Bardzo dobrze gdyby w zestawie było jakieś etui do wrzucenia ich do plecaka. Najlepiej gdyby wymiarowo było to coś podobnego jak SONY WH1000XM3 - mierzyłem je w sklepie i są idealne.. ale ponad dwukrotnie za drogie 😕 Pomożecie?
    • By MP3store WAW
      SoundMagic zdążył nas przyzwyczaić do bardzo ciekawych propozycji w bardzo rozsądnych cenach, tym razem jednak, firma bierze na celownik konkurencję, w wyższym przedziale cenowym, ponownie stwarzając realne zagrożenie dla wielu znanych nam już marek.

SoundMagic HP1000 to pełne, wokółuszne słuchawki zamknięte, o lekkiej i wytrzymałej (aluminium) oraz wygodnej (skórzany pałąk oraz oddychające miękkie nauszniki) konstrukcji. Słuchawki mają odpinany kabel z obu stron oraz przychodzą do nas w twardym etui, które ułatwia transport.  Wykonane są fenomenalnie, co mam nadzieję, udało mi się uchwycić na zdjęciach. Jednak realny cel tego posta, to opisanie tego, jak grają. A grają nietuzinkowo. Posiadają autorski przetwornik dynamiczny o średnicy 53mm i potrafią zagrać bardzo wyraźnie, szybko, dojrzale. Duży dźwięk. Ilość detali na środku i górze pasma jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, jednak rozdzielczość tychże pasm, powala na kolana. Dół nie męczący, szybki, dokładny, daje o sobie znać, wtedy, kiedy trzeba.  Grają rewelacyjnie, trzeba ich posłuchać. Zadowolą wytrawne ucho, jak i tych, którzy w audiofilski świat dopiero zamierzają wejść.

Słuchawki obecnie są dostępne do odsłuchu w salonie w Warszawie. Jeżeli chodzi o odsłuch w innych naszych sklepach, warto kontaktować się z obsługą. 

Specjalna oferta na ten model:

• By joker718
      Myślę od jakiegoś czasu o jakimś lepszym audio i w sumie cały czas myślałem o DACach, DAPach i tym podobnych, a niedawno dowiedziałem się o istnieniu LG V30 (i innych modeli LG z tym DACem - V40 kusi, ale cena trochę odstrasza :P). Jako, że nowy smartfon by się przydał kupno telefonu i źródła dobrej jakości dźwięku w jednym brzmi kusząco, zastanawiam się jednak jak ten telefon ma się do sprzętu stricte audio w podobnej cenie (w sklepie teraz zapłaciłbym za telefon ponad 1300zł). Telefon wtedy służyłby za główne źródło także stacjonarnie i planowałbym dokupić do niego jakieś słuchawki nauszne, na razie pewnie gdzieś za ok. 500 - 600zł, czytałem ludzi którzy opisywali V30 jako grającego świetnie nawet z wiele droższymi słuchawkami, czy faktycznie jest to wysokiej jakości sprzęt i czy odtwarzacze czy DACe w podobnym przedziale cenowym nie będą jakoś znacząco lepsze? W kwestiach audio jestem raczej laikiem ale coś tam zawsze kombinowałem żeby słuchać w dobrej jakości, dotychczas słuchałem na Grado SR60e i bardzo sobie je ceniłem, przeszły mi też przez rękę różne tanie DACe (E10k, SMSL M2) i odtwarzacze mp3 (Shanling M1, Xduoo X2) oraz kilka modeli słuchawek w różnych segmentach cenowych.

Dodatkowo ponoć dołączone do telefonu pchełki też jakoś grają, cudów się nie spodziewam ale aktualnie słucham na słabiutkich. Czy są faktycznie znośne? Ktoś wie może coś na temat słuchawek dołączanych do LG G7 Thinq i LG V40?

I ostatnia rzecz: czy gdyby mi odbiło i miałbym kupić V40, coś się zmieni jeśli chodzi o jakość dźwięku? Tu cena telefonu to już 2200 aczkolwiek za sam sprzęt audio raczej tyle bym nie dał bo wtedy smartfona by trzeba kupić oddzielnie więc i kasy mniej

Z góry dzięki za odpowiedzi
    • By Grzegorz87
      Witam wszystkich.
      W dniu dzisiejszym moje słuchawki przestały grać. Przeszukałem internet, ale chyba nikt podobnego problemu nie miał co ja i niestety nic nie udało mi się znaleźć. Dlatego zwracam się z do Was o pomoc.
      Sprawa jest o tyle dziwna, gdyż słuchawki łączą się z telefonem, ale nic nie słychać. Na dodatek na przyciskach świeci się ciągle czerwona dioda czy słuchawki są włączone czy nie.
      Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co może być przyczyną zablokowania dźwięku i czy jakoś da rade zresetować słuchawki prócz czekania aż bateria się rozładuje czy zostaje mi tylko serwis.
      Pozdrawiam
      G.

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy