Skocz do zawartości

Mysz + klawiatura do ps4?


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zacząć zbierać na nowego kompa, który dałby radę pociągnąć kilka z najnowszych tytułów ale jak zwykle słuchawki miały swój priorytet i budżet na kompa skurczył się z 4k zł do 1,5kzł. Dlatego też coraz bardziej przychylam się do zakupu ps4. Jedyne co mnie powstrzymuje, jako starego PC'towca, to kontroler i wizja tego, że przecież w takiego Battlefielda na konsolowym kontrolerze grać się nie da. Dlatego też pytanie: Kto zna sposób aby do ps4 podłączyć mysz i klawiaturę tak aby wszystko ładnie działało i nie doprowadzało do szału? I czy w ogóle jest to do zrobienia?

 

Ps. Nie mam pojęcia o konsolach, nigdy z nich nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturę i myszkę można podłaczyć już nawet do ps3 tyle że gry z nich nie korzystają. Jedną z niewielu gier w których to działało to Unreal Tournament na ps3 bo można było grać na tych samych serwerach co ludzie na pc. Sa jakieś gadżety które pozwalają grać myszką na konsoli ale to nie jest to samo bo one tak jakby okłamują konsole ze niby pad jest podłączony a w samej grzej ustawienia masz dla gałek analogowych zamiast dla szybkości ruchu muszy. WIęc albo pozostaje nauczenie się grać padem albo dozbieraj do PC. Od siebie dodam że byłem zatwardziałem pececiarzem przez wiele lat (grałem w klanach w czasach quake 1,2,3) ale w pewnym momencie kupiłem konsolę i dzisiaj wole grać na padzie. Oczywiscie nie mam zamiaru się kłócić że myszką jest precyzyjniej ale w momencie w którym gra się na konsoli w takiego BF4 to tam wszyscy grają na padach wiec szanse są równe. Dla mnie padem gra się po prostu wygodniej (pozycja kanapowa) i nawet na pc gram na padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie znalazłem info dotyczące wsparcia dla myszy i klawiatury w xbox one. Podobno po aktualizacji do windows 10, xbox one ma dostać możliwość natywnej obsługi myszy i klawiatury. Ktoś, coś? Bo mi właściwie wszystko jedno czy ps4 czy xbox one bo na obie platformy są dokładnie te same tytuły, które mnie interesują a niuanse natury lekkich różnic w specyfikacji mało mnie obchodzą. Ważny jest dla mnie aspekt możliwości kontroli w grze do jakiego się przyzwyczajałem od lat.

 

Prośba do admiana: Mógłbym poprosić o lekką zmianę nazwy tematu? Chciałbym dodać - /Xbox one

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym że gry tez muszą obsługiwać tą mysz a nie tylko konsole. Co z tego jak już na ps3 można sobie było używac myszy do przeglądarki jak po włączeniu gry tej myszy nie ma... :) To nie jest jakimś problemem technicznym tylko teraz już wybór developerów któremu się ciężko dziwić. Konsola zazwyczaj stoi przy telewizorze a gracz siedzi na kanapie i nie ma tam miejsca na stolik i myszke. W momencie w którym pozwala się używać myszek to jakiśtam procent hardkorów będzie łoił tyłek zwykłym użytkownikom którzy nie podporządkowują całego swojego życia/mieszkania pod gry ;) Do xboxa wychodzi dodatkowo pro controller czy jak się tam nazywa za 600zł do pro gamingu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Otworzyłeś mi oczy. Znaczy to mniej więcej tyle, że to ja jestem "specjalny" :D bo mam zamiar podłączyć konsole do monitora i postawić ją na biurku obok laptopa. Nie jestem też jakimś hardcorowym graczem, już nie. Po prostu, od czasu do czasu chciałbym popykać sobie w jakieś nowsze tytuły bez konieczności ładowania 4k zł w sprzęt, który ma dla mnie drugorzędne znaczenie (audio i fotografia zawsze będą dla mnie ważniejsze :) ). Pozostaje mi przyzwyczaić się do nowego kontrolera... cóż, im jestem starszy tym bardziej leniwy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czego obawiać wbrew pozorom dobrze się gra :P mam kolegę który przechodził dokładnie przez to samo co ty nie miał nigdy wcześniej konsoli kupił sobie ps3 a teraz nie wyobraża sobie grania w większość tytułów na pc (bo wsumie też nie wiem jak można by było grać w np god of war na klawie i myszce) i kupił też potem ps4 :) Oczywiście w strzelankach zawsze będzie to mniejszy refleks ale inni też grają na padzie poziom jest wyrównany :P Nie znam nikogo kto by pakował kasę w takie gadżety jak kolega wyżej dał linka :) No może jakieś angole dla których te 70 funtów to nie pieniądze. Btw jakie tytuły cie interesują ? tylko cod, bf4 i fifa? czy coś innego też czasami? Bo ps4 będzie miało znacznie większa bibliotekę gier ekskluzywnych no i na ps4 wszystko śmiga w 1080p a w Xone znaczna większość gier to 900p. A co do monitora to też gram w ten sposób :D (nie mam miejsca w pokoju na tv).

 

Edit:

Co do myszki i klawiatury w Xone swojego czasu sporo namieszali z tą informacją obiecali to wprowadzić a tymczasem leci już kolejny duży update i nikt nic nie mówi nikt nic nie wprowadza :) A jak masz jakieś inne pytania odnośnie ps4 to wal smiało konsole posiadam już dłuższy okres czasu :)

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tytuły, na które ostrze sobie zęby są właściwie dość grywalne na padzie, nawet dla PC'towca - Wiedźmin 3, Fallout 4, GTA5. Z tych, które trudno mi sobie wyobrazić bez myszy to szczególnie BF4 i inne fps'y. Obawiam się po prostu, że gra w fps'y na konsoli będzie mi przypominać sterowanie na dotykowym ekranie telefonu - nie ta precyzja, nie ten feeling. Ale skoro mówisz, że się da to wierzę na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które trudno mi sobie wyobrazić bez myszy to szczególnie BF4 i inne fps'y. Obawiam się po prostu, że gra w fps'y na konsoli będzie mi przypominać sterowanie na dotykowym ekranie telefonu - nie ta precyzja, nie ten feeling. Ale skoro mówisz, że się da to wierzę na słowo.

Da się bez problemu grać w FPSy przy użyciu pada. Jak już było wcześniej napisane precyzja może i nie ta ale każdy gra na padzie więc tutaj nawet bardziej szanse są wyrównane bo nie kupisz mega wypasionej myszki i jesteś lepszy :). No i raczej nie ma oszustów bo nie ma żadnych modów. Liczy się raczej tylko Twój skill w opanowaniu pada i gry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :P Gta V na padzie jest o wiele wygodniejsze :) Jak ktoś chce łatwiej ograć grę to można ustawić nawet pomoc w celowaniu. Ja mam takie zboczenie, że lubie czasami pojeździć wolno po los santos to na klawiaturze się nie da a każdy pad ma teraz analogowe przyciski więc żaden problem.

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności