Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX90 rozebrany


Captain Jack

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czytuje to forum już od dłuższego czasu i w końcu postanowiłem się ujawnić.

Na początek chcę wstawić zdjęcia z rozbiórki DX90 w celu naprawienia zimnego lutu na gnieździe jack.

Wybaczcie jakość, ale zdjęcia robione telefonem.

1. iBasso jakie jest każdy widzi

 

2. Po wyjęciu baterii należy wykręcić śrubki oznaczone czerwonym kólkiem na zdjęciu, a następnie zsunąć tył obudowy w kierunku pokazanym strzałką

 

3. Widok DX90 po zdjęciu tylnej obudowy

 

4. Tył PCB- po prawej stronie pod czarną "poduszeczką" znajdują się gniazda jack, wystarczy ją podnieść(najlepiej nie odrywać do końca), dolutować co trzeba i wstawić z powrotem na miejsce.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz PM, chętnie pomogę.

Pozdrawiam

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poruszeniu wtyczką w gnieździe przerywał jeden kanał. Sprawdziłem kabel na innych urządzeniach oraz multimetrem i okazało się że walnięte jest gniazdo(kabel był w pełni sprawny, więc doszedłem do tego drogą eliminacji). Ogólnie oryginalne kable od m50x nie lubią się z iBasso(natknąłem się na podobne wątki w sieci). Być może ze względu na dość długi wtyk. Po zalutowaniu używałem jeszcze chwile oryginalnego kabla, ale dość szybko przesiadłem się na customa z wtykiem kątowym. Ładnie się mieści i zmniejsza gabaryt całości. Wtyczka + strain relief(wzmocnienie? nie jestem pewien jak do przełożyć na polski) ma szerokość dolnej ścianki.

Edytowane przez Captain Jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety znana przypadłość w DX50/90. U mnie też zaczęło gniazdo słuchawkowe czasem przerywać. Będę się musiał spiąć i też pogrzebać w swoim DX50.

 

"Strain relief" to u nas tłumaczą, zdaje się, jako "odgiętka".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo gniazda w iBasso przy częstym użytkowaniu (podłączanie i odłączanie wtyku) lubią się z czasem luzować i wtyk nie trzyma się w gnieździe już tak stabilnie jak na początku. Nie wiem czy to tylko przypadłość gniazd instalowanych przez iBasso czy wszystkie tak się z czasem zachowują. Ja żeby w pewnym stopniu temu zapobiec stosuję przelotkę kątową 3.5mm, którą mam przez większość czasu zainstalowaną w gnieździe słuchawkowym (widoczna poniżej).

 

Procab Jack Kątowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcesz fajne kondensatory do ibasso to wymień te Nichicony na Panasonic FC, naprawdę są świetne w sygnale audio (IMO), bo dodają przestrzeni, bas staje się bardziej zwarty i znika odrobina dynamiki

Ja miałem je u siebie w DX50 i tam była naprawdę zauważalna zmiana na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 15.11.2015 o 18:08, LuQi napisał:

Dodatkowo gniazda w iBasso przy częstym użytkowaniu (podłączanie i odłączanie wtyku) lubią się z czasem luzować i wtyk nie trzyma się w gnieździe już tak stabilnie jak na początku. Nie wiem czy to tylko przypadłość gniazd instalowanych przez iBasso czy wszystkie tak się z czasem zachowują. Ja żeby w pewnym stopniu temu zapobiec stosuję przelotkę kątową 3.5mm, którą mam przez większość czasu zainstalowaną w gnieździe słuchawkowym (widoczna poniżej).

 

Procab Jack Kątowy.jpg

Cześć

Mógłbyś podać namiary na taką przelotkę? Od jakiegoś czasu szukam czegoś takiego, bo wtyk od SR60 ma długość połowy odtwarzacza (AK70 w tym przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności