Skocz do zawartości

SWS-owcy : hop,hop ... Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu...


paratykus

Rekomendowane odpowiedzi

... nikt nie woła.

 

A to tak ... znaczy - nie zdawałem sobie sprawy,że SWSy tak "napieprzają" aż do dzisiaj.

Ilu nas jest ? Czy może nas być więcej i dlaczego jest nas tak mało ?

 

W myśl zasady, że takich dwóch jak nas trzech wystarczy za czterech - jednoczmy się.

Stwórzmy zwartą grupę, na pohybel marketingowym wyżymaczkom dużych firm drenujących nasze portfele, na pohybel markom i trendom ...

 

Co ja tu chciałbym widzieć ?

 

Zachwyt dziewiczy, ale nie przysłonięty zjawiskiem typu : kupiłem,mam - to muszę chwalić ...

 

Po miesiącu abstynencji odpaliłem SWS-y. One grajooo, dacie wiarę ?

 

Grajooo, na przekór duperszwancowym wykresom marketingowej papki, która skutecznie wyżera nam mózg nakazując : "kup mnie ... Nie ... weź mnie, jestem najlepszy ... Nie,nie , nie - to ja jestem najlepszy ...

 

Taaa ... rozumiem. Wiem o co kaman. Łapiemy leszcza w kleszcze i trzymamy - nie ma, że boli, że trzeba wypuścić ....

 

Hop, hop .... hoooop, hop ?

 

Ktoś jest jeszcze ze swoich SWSów zadowolony ?

Serio ? No, to się dopisujesz gościu ... Chyba, że nie chcesz być w grupie dopisujących się, bo masz ten, tego ... tegowaczkę czy cuś, ale no : my się nie chcemy mierzyć z 007 czy z 009.

Siedzimy se cichutko w kąciku - w myśl zasady - siedź w kącie bałamoncie - znajdą Cię ...

 

edit : Ło Matko ! Nie,nie biorę i nie piję ...

Nauczony smutnym doświadczeniem tekstów znikających nagle pod koniec pisania używam zazwyczaj edytora tekstu.Tylko tu było z tabletu, a to co wyżej to jakiś szkic wstępny, zarys pierwotny, który nie miał prawa Tu się znaleźć ???

Skoro jest i wisi, niech zostanie : raz, ku przestrodze żeby sprawdzać co się wysłało, a nie klepnąć i iść spać, dwa, że idea postu i temat zostały zachowane.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podzielam entuzjazm :) Może nie tak ekspresyjnie, ale podzielam.

 

SWSy to wspaniałe słuchawki. Czy najlepsze, jakie słyszałem? Nie wiem, ale IMO mogą spokojnie konkurować z najlepszymi. Posiadając je nie zabijają mnie staxy 009, HEk... Mam poczucie, że są inne, w niektórych aspektach lepsze, ale całościowo niekoniecznie.

 

W moim przypadku SWSy wygoniły z domu Edition 5, LCD2 i zniechęciły mnie do kupna 009. Przy okazji dzięki ich cenie mogę bardziej pokombinować z dodatkami, kupić kilka kabli, lamp, padów. Uczę się ich i coraz lepiej potrafię dostosować je do konkretnych potrzeb.

 

Podłączyłem je ostatnio po balansie do the wire i okazało się, że jak dostały dużo prądu, to grają jeszcze lepiej.

 

Wszystko to sprawia, że na słuchawki w stylu lcd-4 za kilkanaście tysięcy patrzę z przymrużeniem oka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się tak z poziomu audiogłupka zapytam. Bo wybitnie enigmatycznie piszecie. Rozszyfruje mi ktoś skrót SWS? Jakie to słuchawki? Jaki model i której firmy?

 

Sorki, za głupie pytanie.

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian

 

Dalej enigmatycznie :E Więc poproszę łopatologicznie ;)

Głownie przeróbki hifimanów robione w kooperacji Michauczoka i Fatso. Na tyle głębokie, że to już inne słuchawki. Sprawdź na stronie Michauczoka.

A tak wogóle to tylko czekać na SWS Falcon Millenium - czyli wariacja na temat HEków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to pałąk i przetworniki to HE-5LE, reszta to już twórcy SWSów.

 

 

Aha. Dzięki za wyjaśnienie :)

 

Aż tak dobrze grają, że Paratykus załozył wątek posiłkując się przy okazji "Stepami Akermańskimi" Mickiewicza? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Adrian

 

Dalej enigmatycznie :E Więc poproszę łopatologicznie ;)

Głownie przeróbki hifimanów robione w kooperacji Michauczoka i Fatso. Na tyle głębokie, że to już inne słuchawki. Sprawdź na stronie Michauczoka.

A tak wogóle to tylko czekać na SWS Falcon Millenium - czyli wariacja na temat HEków :)

 

 

 

No, jeśli Panowie Fatso i Michauczok coś razem "zbroją" to już musi być ostro. Więc się już nie dziwię.

 

Dzięki Panowie za wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwyty zachwytami, ale czemu wątek w Hyde Parku. Chyba tak dobre słuchawki zasługują na dział Pro.

Też chciałbym się dowiedzieć konkretów, a na razie te SWS owiewa nimb tajemniczości. Są recenzje? Jak to gra? Z czym to gra? Jakie wzmacniacze są dedykowane. Ile kosztuje (i czemu tak drogo)? :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwyty zachwytami, ale czemu wątek w Hyde Parku. Chyba tak dobre słuchawki zasługują na dział Pro.

 

 

 

Raczej DIY. Ale na pewno nie Hyde Park.

 

Któryś z uprzejmych modów przeniesie?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem "Edytę" wyjaśniającą, tam na górze.

Nie ma sensu tego wymieniać, a skoro wątek ruszył to tym bardziej zamykać czy "cuś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Adrian

 

Dalej enigmatycznie :E Więc poproszę łopatologicznie ;)

Dokładnie, do mnie też jak do cielęcia proszę: model, zdjęcie, cena, gdzie kupić.

 

 

http://michauczok.com/

 

Chodzi o to? http://michauczok.com/sluchawki-sws/# Cena? Dostępność? FV czy rachunek? Bo ja takie rzeczy w koszty wrzucam.

 

Przyjmijmy, że kupiłem dawcę narządów płacąc netto. Ile jeszcze netto trzeba dołożyć, żeby był gotowy produkt, tzn. jaka jest cena usługi?

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwyty zachwytami, ale czemu wątek w Hyde Parku. Chyba tak dobre słuchawki zasługują na dział Pro.

Też chciałbym się dowiedzieć konkretów, a na razie te SWS owiewa nimb tajemniczości. Są recenzje? Jak to gra? Z czym to gra? Jakie wzmacniacze są dedykowane. Ile kosztuje (i czemu tak drogo)? :)

Potrzebuje dużo mocy, służy im bardzo balans. Gra bardzo precyzyjnie, ze świetną separacją i dużą ilością powietrza. Jak są dobrze napędzone, to potrafią łapnąć dołem. Scena nie jest tak duża, jak w HEk, ale dobrze poukładana. Pierwszy plan jest blisko, a dopiero dalsze są odsunięte. Mam s nich czasem wrażenie, że siedzę za perkusją. Saksofon brzmi jak na żywo. Nie dokładają od siebie jakiegoś ciepła i czaru, są raczej konkretne i idą w stronę rzetelności przekazu.

 

Podpinalem je do Headonica, fcl2,FCL, the wire bal, Mjolnir2, Cayin ha-1,ASL coś tam i jeszcze kilku innych wzmacniaczy. Headonic sobie z nimi radzi, na FCL są najbardziej ciepłe i przytulne, the wire po balansie dodaje im powietrza i precyzji, Mjolnir2 daje zarówno kopa, jak i ciepła i przestrzeni (ale słuchałem tylko parę minut na AVS).

 

Są raczej duże i wygodne, dość ciężkie. Pady welurowe hm5 napowietrzają je bardzo fajnie, a od Alpha Dogow dodają ciepła, ale trzeba uważać z resztą toru, żeby za bardzo nie przymulić. Swój egzemplarz kupiłem bezpośrednio od Fatso... Mogę tak dlugo :)

ja mam nadzieję, że dzięki koledze Hechlokowi będę miał okazję się bliżej zapoznać z SWS i porównać do HE1000 :)

Postaramy się ogarnąć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności