Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  

Question

Witam.
Poszukuję słuchawek głównie do słuchania muzyki. Nie posiadam żadnych audofilskich odtwarzaczy, póki co wystarczy mi zwykły smartfon.
Słucham głównie rock-a, metalu a zdarza się czasem dance czy electro. Posiadałem już EP-630 z krórych przesiadłem się na sennheiser cx 150 byłem z nich bardzo zadowolonych, lecz i na nie przyszła pora, nie wytrzymały. Na słuchawki planuję przeznaczyć około 150 zł. Mikrofon oraz pilot nie są wymagane.
Zainteresowały mnie:
Braniwavz M1/M2
JBL E10
Sound Magic E10

NuForce NE-700X

Sennheiser CX 175

Jestem otwarty również na inne propozycje, liczę na waszą pomoc :)

Edited by Vicuse

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

To ja rzucam "Panasonic RP-HJX5", sam ich nie miałem, są dosyć świeże, nie ma ich recenzji w żadnym języku i sam jestem w trakcie kupowania doków w okolicach tej kwoty i z uporem maniaka chcę się czegoś o nich dowiedzieć czy tutaj na forum czy po znajomych dźwiękowcach. Według opinii ludzi, na amazonie, mają podobne cechy co HJX20, czyli niski (~10-30Hz) dobrze kontrolowany bas i wierne oddanie reszty pasm oraz są chwalone za naturalną barwę. Sam się zastanawiam nad panasonami (12mm przetwornik!) albo brainwavzami R1.

• 0

NuForce klasa sama w sobie, lecz wtyczka przypomina mi EP-630 które bardzo szybko właśnie przy wtyczce zostały uszkodzone :(

Edited by Vicuse

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By mariusz10101
      Od wczoraj próbuję zdecydować się na zakup słuchawek, ale nie mając w tym doświadczenia, mogę czytać o tym jeszcze tydzień i nic nie kupię, dlatego proszę tutaj o pomoc.

Muzyka jakiej słucham to (przykładowo):
      tematy około Rockowe -> 50%: Tool, Coma, AC/DC, Dream Theater, RHCP, Led Zeppelin, Rammstein, System of a Down, Stone Sour
      w tym czasami coś mocniejszego typu Frontside, Black Label Society
      Lżejsze, w tym akustyczne i w jakiejś części elektroniczne -> 40%: Bob Marley, Eddie Vedder, Hans Zimmer, The Piano Guys, Coldplay, czasami lekkie i przyjemne typu Akurat, Power Of Trinity, Tabu, Jamal
      uniwersalne, radiowe, głosowe -> 10%

Zacząłem lekturę od KZ ZST. Po spędzeniu dnia na czytaniu i oglądaniu polskich i angielskich recenzji, skończyłem na KZ ZSN i TRN V80 i nie jestem w stanie się zdecydować. Pojawiały się także inne interesujące modele, takie jak KZ ES4 i Senfer DT6, ale z jakiegoś powodu mniej się na nich skupiłem. Mimo wszystko, jestem otwarty na cokolwiek zaproponujecie. Jeżeli coś trzeba dokupić żeby było dobrze (np. kabel, tipsy) to też chciałbym to zrobić od razu, ale raczej górna granica budżetu to cena V80 + tipsy. Na ten moment oceniam każdą z tych słuchawek po równo, dlatego jestem skłonny wybrać najtańszą opcję jaką jest KZ ZSN, w wersji z fioletowym plastikiem (wydaje się, że całość z kablem nie odstaje tak jakoś niespójnie na twarzy jak te ciemne wersje). Najlepiej wygląda chyba czarny V80 z czarnym kablem. Chciałbym mieć na kablu przycisk i mikrofon, ale spotkałem się też z informacją, że rzekomo powoduje to degradację dźwięku. W przypadku ZSN czytałem, że bardzo pomaga zmiana kabla i tipsów na piankowe. Przy V80 pojawiają się wskazówki żeby dokupić tipsy piankowe ze względu na "szumienie" (?) na górze.

Obecnie nie posiadam przedwzmacniacza i słuchawki będę podłączał do telefonu i komputera. Być może się tym zajaram i coś dokupię w przyszłości, ale teraz przy zakupie wolałbym jednak bazować na tym co mam. Dosyć duża część muzyki jakiej słucham nie jest w najwyższej jakości, ale jak słuchawki się odwdzięczą to już się postaram o lepszą jakość.
    • By johnnyc94
      Jak w temacie, szukam słuchawek które zastąpią moje wysłużone SHE3590.

Limit cenowy:100zł
      mikrofon konieczny!
      muzyka: rock / metal / klasyczna / jazz / blues (ogólnie czasami wpadnie też rap, unikam jedynie disco polo oraz popu)

W domu używam AKG K240 które sobie bardzo cenię, szukam czegoś w miarę podobnego, o neutralnej charakterystyce, ewentualnie o delikatnie podbitych "low-mids" (czyli miejscu gdzie jest basówka), nie chcę typowej V-auki

Creativy które do niedawna były na promocji niestety odpadają bo teraz kosztują 199, czy są jeszcze jakieś inne rozsądne opcje oprócz Brainwavz Delta?

• By woolf
      Jakie polecacie słuchawki nauszne (zamknięte, polotwarte) do 150zl? (Integra) Myślałem nad ISK HD 2011, hd 681 Evo lub hd669 zależy mi na tym by były wygodne.Głównie mają służyć do słuchania muzyki rock/rap i do csa.Chyba że polecacie jakieś inne modele
    • By dexter1023
      Cześć!
      Stoję przed zakupem nowych dokanałówek, ponieważ moje Brainwavz Delty przegrały walkę z grawitacją i płytką chodnikową, więc znalazłem pretekst do kupienia czegoś nowego  
      Przeznaczenie: większość czasu będą używane z laptopem w pracy (napęd Macbook Air/Dragonfly Black) lub z iPhonem SE (w domciu w łózku i bieganie, ale nie wymagam jakiegoś tłumienia hałasów z zewnątrz)
      Muzyka jakiej słucham, to 40% rock/rock alternatywny/metal 30% elektronika i 30% inne gatunki (rap, muzyka filmowa i wiele innych, co wpadnie w ucho ^^), także powinny być w miarę uniwersalne. W dźwięku zależy mi na sygnaturze leciutkiej V, bo w Deltach jednak troszkę basu mi czasem brakowało, nie koniecznie schodzącego bardzo nisko, ale tego średniego/wyższego, oraz fajnej detaliczności średnich i wyższych tonów. Typy jakie udało mi się znaleźć do tej pory to:
      - Final 2000/3000 - tu nie zależy mi na mikrofonie, czyli wersjach C, ale podobno mają inny dźwięk w wersji z/bez mic
      - Fidue A65 - tutaj obawiam się jakości wykonania, opinie na amazonie pod tym względem są mocno słabe, choć stare, bo z 2016 roku)
      - Mee M6 Pro - fajna budowa i odpinany kabel, ale czy nie będzie mniej basu, niż w Deltach? 

Z góry dziękuję za pomoc
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy