Jump to content
  • 0
Yoovenis

Dobrze izolujące, zamknięte do 500 zł

Question

Cześć,

z tej strony Paweł - jestem nowy na forum, a polecono mi je, bo chyba tylko tu znajdę odpowiedź na to, czego szukam.

Szukam słuchawek:

- dobrze izolujących i nie wypuszczających za dużo dźwięków do otoczenia,
- zamkniętych
- max. możliwie do 500 zł

- słucham: muzyka instrumentalna, klasyczna, trance, lata 80

- słuchawki podłączam najczęściej do odtwarzacza mp3, smartfona, laptopa, instrumentów klawiszowych

Zastanawiałem się między AKG 518 a 181DJ, od razu mówię, że CAL nie, bo już je miałem.

Szukam słuchawek, które odetną mnie od dźwięków z zewnątrz i nie będą hałasowały i drażniły domowników - słuchawek używam w domu oraz w podróży

Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycje :)

Edited by Yoovenis

19 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Jak tanio- superlux hd669.

Drożej - ath m40x, ukłon w stronę równiejszego grania z nieprzesadzonym basem.

Brainwavz hm5 - wybitne, mało basu, bardzo równa charakterystyka.

I najwygodniejsze ale najmniej poręczne w podróży alg k550/551. Jednocześnie tłumią najsłabiej z poleconych (co nie znaczy, że słabo) -również równe pasmo kosztem odjętej ilości basu.

Ewentualnie duże nauszne, które brzmią ultraprzyjemnie - takstar hd6000(nie wiem który raz to powtarzam od miesiąca: dostępne 100zł taniej pod marką omnitronics shp5000).

• 0

HM5 ogólnie bardzo fajne, ale jak próbowałem ze smartfona to straszna bida była. Jednak potrzebują trochę mocy.

• 0

Jak tanio- superlux hd669.

Drożej - ath m40x, ukłon w stronę równiejszego grania z nieprzesadzonym basem.

Brainwavz hm5 - wybitne, mało basu, bardzo równa charakterystyka.

I najwygodniejsze ale najmniej poręczne w podróży alg k550/551. Jednocześnie tłumią najsłabiej z poleconych (co nie znaczy, że słabo) -również równe pasmo kosztem odjętej ilości basu.

Ewentualnie duże nauszne, które brzmią ultraprzyjemnie - takstar hd6000(nie wiem który raz to powtarzam od miesiąca: dostępne 100zł taniej pod marką omnitronics shp5000).

O Superluxach wszędzie słyszę, ale nie mam do nich przekonania.

AudioTechnicę mam obecnie, słyszałem o m50x i 40 również, ale mimo wszystko chciałbym spróbować innego brzmienia

Czytałem pochlebne recenzje HM5 i Takstara HD6000, ale mimo może i dobrego brzmienia nie przekonały mnie.

Długo myślałem właśnie nad K550 - i już miałem je brać...ale, jestem basso-filem nazwijmy to tak i lubię, gdy w czasie słuchania Haendla,Bacha czy jakiegoś mocniejszego trance'u, wiem, że w słuchawkach jest ten dół i głębia.

Tak czy inaczej dziękuję za rady, wezmę je do siebie :)

Pozdrawiam

HM5 ogólnie bardzo fajne, ale jak próbowałem ze smartfona to straszna bida była. Jednak potrzebują trochę mocy.

Dokładnie - uprzedzam, że raczej nie będę inwestował w jakiś wzmacniacz, no chyba, że słuchawki mnie oczarują i wzmacniacz będzie "must have"

• 0

Nie odzrucaj hd6000 na podstawie czytania. Czy ich słuchałeś? One są świetne.

K550 bas serwują oszczędnie, ale jaki! :)

• 0

Nie odzrucaj hd6000 na podstawie czytania. Czy ich słuchałeś? One są świetne.

K550 bas serwują oszczędnie, ale jaki! :)

A Ty ile już masz je na uszach? Na razie opieram się po części na opiniach i recenzjach, bo z przesłuchaniem słuchawek mam problem, mimo iż mieszkam aktualnie w Łodzi. Głównie zależałoby mi na bassie i głębi dźwięku i o izolacji od zewnętrznych hałasów - HD6000 wg Ciebie zapewni mi to, czy są jakieś "ale"? Bo widzę, że jesteś ich zwolennikiem ;)

K550 miałem okazję przesłuchać u znajomego i zgoda, ale właśnie tego basu mi trochę brakuje mimo iż słuchawki brzmią bardzo dobrze, jak na warunki finansowe, które podałem ale i izolacja nie ta, jakiej bym oczekiwał.

• 0

HD6000 słucham regularnie. Kupiłem już około 8 par na prezenty dla kolegów z biura, więc do wszystkich mam regularny dostęp :)

One właśnie brzmią mocniej, ze zgaszoną nieco górą. Po prosth świetne.

• 0

HD6000 słucham regularnie. Kupiłem już około 8 par na prezenty dla kolegów z biura, więc do wszystkich mam regularny dostęp :)

One właśnie brzmią mocniej, ze zgaszoną nieco górą. Po prosth świetne.

Mój dystans do nich wynika raczej z faktu, że to młoda firma i na polskim rynku nie są już tyle lat, co inne uznane marki. W takim razie zapiszę sobie ten model i będę o nim pamiętał, może akurat uda mi się odsłuchać - dziękuję :)

A co sądzą inni użytkownicy? Macie jakieś doświadczenia z dobrze izolującymi słuchawkami z wyraźnym basem i głębią dźwięku?

• 0

Za ok 550zł dostaniesz ATH m50x, osobiśice używam ich z gąbkami super soft od brainwavz(te z audeosa). Izolują świetnie i od gąbek zdecydowanie poprawiła się góra. Przez tą góre świetnie nadają się do muzyki instrumentalnej (brzmienie gitary klasycznej na nagraniach Johna Williams'a = :woot:). Jeśli byłbyś kiedyś w Krakowie, zapraszam możemy się umówić co byś posłuchał czy pasują.

I jeśli wpinasz słuchawki do instrumentu to wymienny długi kabel jest błogosławieństwem(ATH daje w zestawie 3 kable, jest w czym wybierać).

• 0

Mój dystans do nich wynika raczej z faktu, że to młoda firma i na polskim rynku nie są już tyle lat, co inne uznane marki.

Akurat tym nie ma co się sugerować w sprzęcie audio. Znane firmy wypuszczają dużo bubli, a nowe, do tego chińskie marki powoli podbijają rynek. Trzeba patrzeć na opinie o konkretnym modelu, a nie na renomę firmy.

• 0

Za ok 550zł dostaniesz ATH m50x, osobiśice używam ich z gąbkami super soft od brainwavz(te z audeosa). Izolują świetnie i od gąbek zdecydowanie poprawiła się góra. Przez tą góre świetnie nadają się do muzyki instrumentalnej (brzmienie gitary klasycznej na nagraniach Johna Williams'a = :woot:). Jeśli byłbyś kiedyś w Krakowie, zapraszam możemy się umówić co byś posłuchał czy pasują.

I jeśli wpinasz słuchawki do instrumentu to wymienny długi kabel jest błogosławieństwem(ATH daje w zestawie 3 kable, jest w czym wybierać).

Jest to na pewno jeden z moich wyborów na liście, dobrze mimo to, że o nich wspominasz. Miałem okazję posłuchać ich, brzmienie ATH ogólnie nie jest mi obce, ale jak pisałem - chciałbym spróbować czegoś nowego. No właśnie - takie naganie Williamsa przy słuchawkach, których szukam potrafi wprawić w muzyczną ekstazę. Dzięki za zaproszenie :) i za radę z tym kablem

Jest jeszcze ktoś, kto poleci mi coś jak w temacie?

Edited by Yoovenis

• 0

Jesli chodzi o dobra izolacje, to Sennheiser HD25 na gabkach skorzanych. W tej cenie dostaniesz spokojnie uzywki. Osobiscie uzywam tych sluchawek od 5 lat i wciaz nie moge znalezc nic lepszego :)

Fajnosc tych sluchawek polega na:

- trwalosci

- brzmieniu (choc to i tak zawsze kwestia subiektywna)

- dostepnosci czesci zamiennych

- latwosci modyfikowania

- przenosniosci

Co do innych typow

- ath m50x

- brainwavz hm5

- takstar (cos z zamknietych)

• 0

Jesli chodzi o dobra izolacje, to Sennheiser HD25 na gabkach skorzanych. W tej cenie dostaniesz spokojnie uzywki. Osobiscie uzywam tych sluchawek od 5 lat i wciaz nie moge znalezc nic lepszego :)

Fajnosc tych sluchawek polega na:

- trwalosci

- brzmieniu (choc to i tak zawsze kwestia subiektywna)

- dostepnosci czesci zamiennych

- latwosci modyfikowania

- przenosniosci

Co do innych typow

- ath m50x

- brainwavz hm5

- takstar (cos z zamknietych)

Dzięki Krzychu, nad 25 też się zastanawiałem, bo każdy praktycznie je poleca, mimo, że cena ciut wyższa. I widzę, że polecasz te same trzy typy co przedmówcy? :) H25 na pewno dopiszę do listy. Pozdrawiam

• 0
Guest

Szedłbym w Taksy HD6000 + ewentualnei gąbki od HD6000 żeby poprawić wygodę. Cały zestaw to mniej niż 4 stówki, nie znajdziesz w pułapie 500 stówek lepszego zestawu nowego - jak w grę wchodzą używki to HD25 i M50x warte rozważenia, ale wg mnie w elektronice nie będzie przepaści między nimi.
W instrumentalnej muzyce może ta ciut przygaszona góra być lekkim problemem, ale pady od HM5 zazwyczaj troszkę tej góry dodają, więc przewidzieć mogę, że będzie dobrze i tu.

• 0

Szedłbym w Taksy HD6000 + ewentualnei gąbki od HD6000 żeby poprawić wygodę. Cały zestaw to mniej niż 4 stówki, nie znajdziesz w pułapie 500 stówek lepszego zestawu nowego - jak w grę wchodzą używki to HD25 i M50x warte rozważenia, ale wg mnie w elektronice nie będzie przepaści między nimi.

W instrumentalnej muzyce może ta ciut przygaszona góra być lekkim problemem, ale pady od HM5 zazwyczaj troszkę tej góry dodają, więc przewidzieć mogę, że będzie dobrze i tu.

Korci mnie zarówno HD 25 jak i M50x, ale cena robi swoje. Ciężko mi pierwszy raz byłoby wydać na słuchawki ponad 500 zł. Nie jestem przekonany do tych HD6000 ale z racji ich ceny chyba będę musiał :) Raczej skupiłbym się na nowym sprzęcie

Teraz pytanie - między HD6000 a M50x jest duża różnica? Przede wszystkim w izolacji i dźwiękach niskich? Bo jeśli niewielka to brałbym te HD6000

Pozdrawiam

• 0

Izolacja i niskie - mała różnica. M50 ma więcej wysokich, tutaj bliżej tego modelu ath będą takstar pro80/kingston hyper x cloud (to bliźniacze modele). Hd6000 są dostępne pod marką omnitronic shp5000 za nieco ponad 200zł. Ja wolę brzmienie hd6000 od pro80, ale z tym różnie bywa u ludzi i często pro 80 są stawiane wyżej.

• 0

Izolacja i niskie - mała różnica. M50 ma więcej wysokich, tutaj bliżej tego modelu ath będą takstar pro80/kingston hyper x cloud (to bliźniacze modele). Hd6000 są dostępne pod marką omnitronic shp5000 za nieco ponad 200zł. Ja wolę brzmienie hd6000 od pro80, ale z tym różnie bywa u ludzi i często pro 80 są stawiane wyżej.

Wziąłbym M50, ale musiałbym trochę dołożyć, na AudioTechnice nie zawiodłem się. Jakoś nie mam zaufania do tych Takstarów, może uda mi się je przesłuchać.

A czemu nikt nie poleca nic z AKG, Beyerów czy Sennków? Do 5 stów nie dostanę dobrze izolujących?

• 0

Bo akg w wyższych modelach faworyzuje granie lżejsze, a modele z wykopem to około 150-300 zł i tu odstają jakościowo od takstarów. Sennheiser zaś wymaga okazyjnego zakupu, ale masz momentum. Beyery to w sumie dt770 - ale z telefonu to to nie zagra na full . Dt150 - nie wiem ile potrzebują prądu, ale brzmieniowo FeX je porównuje do moich ukochanych r70x więc może być hit.

• 0

Edytowany 28.11.2015 - kupiłem dzisiaj ATH M50x, dzięki za wszelkie porady, myślę, że te słuchawki posłużą mi kolejne parę dobrych lat i spełnią swoją rolę. Pozdrawiam

Edited by Yoovenis