Skocz do zawartości
  • 0

[700 zł] Dokanałowe pod FiiO X5


SpriteYagami

Pytanie

EDIT: 05.12.15 - dodałem listę przesłuchanych modeli, zwiększyłem zakres cenowy i uporządkowałem listę wymagań.

 

Idzie zima, więc pora zostawić nagłowne słuchawki w domu, wyjąć czapkę i uzbroić się w dokanałówki... Tych jedynie mi brakuje. Przewertowałem zatem ostatnio tonę recenzji IEMów. Niestety, nadal nie mam pojęcia, co byłoby dla mnie najlepsze. :unsure:

 

Od doków oczekuję:

- dobrej izolacji,

- wytrzymałego kabla,

- muzykalności; lekko podbitego basu, który nie przyćmiewa reszty pasma,

- niegryzącej góry,

- dokładności sceny - ma dla mnie priorytet nad jej wielkością,

- mile widziana konstrukcja OTE.

- do tego muszą być dostępne w Polsce.

Będę ich używał z FiiO X5. Jeśli to pomoże, to słucham głównie ścieżek dźwiękowych z gier i anime oraz indie/prog rocka: Inona Zura ("Dragon Age"),

, Yoko Kanno (
, "Ghost in the Shell: SAC"), The Heavy, a z szerzej znanych wykonawców King Crimson, Queen, Dire Straits.

 

Jak dotąd przesłuchałem:

- RHA MA750i - izolacja była OK, ale w brzmieniu były za chłodne, góra była zbyt inwazyjna; gruby kabel trochę przeszkadzał w noszeniu okularów,
- Phonak Audeo (gold): izolacja była bardzo dobra; zielone filtry kompletnie mi się nie podobały, czarne miały za mało średnicy, a na szarych brakowało basu - ich brzmienie jednak było blisko perfekcji,

- osławione MEE M6 Pro - nie. Nope. Noop. Scena - OK, ale jak dla mnie, brzmiały sztucznie i męcząco: za mało funu, za dużo szczypiących w uszy szczególików.

 

A, sorry za to, jak ten post wygląda na Tapatalku. Nie ogarnąłem, że linki z YouTube wstawia do apki zawsze jako filmy, a nie hipertekst. *ups*

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

 

Podpiąłbym się do tematu.

 

Po 6 latach padły Head-Direct RE2. Szukam czegoś do 400zł. Zainteresowały mnie RE-400, ciekaw jestem jak to może się zgrać z Cowon E2.

 

Edit.

 

ThinkSound MS01 pewnie też by się sprawdziły.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy faktycznie tak szybko padają RE-400 ?

Boję się, że tak. Kabel przy samych korpusach nie wydaje się być dość mocny... A w internecie jedynie czytałem, jak zachwalana jest 45* wtyczka i materiałowa osłona pierwszej części kabla - o reszcie nic. Mam nadzieję, że ktoś rozjaśni sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy faktycznie tak szybko padają RE-400 ?

Niestety to prawda. O swoją sztukę RE-400 bardzo dbałem, dorobiłem sobie do nich custom tipsy i niestety po 2-3 miesiącach użytkowania poszedł mi kabel. Oczywiście przy kapsułkach. Gwarancja tego nie obejmuje niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po 2-3 miesiącach użytkowania poszedł mi kabel. Oczywiście przy kapsułkach.

 

A nosiłeś je za uchem czy "zwyczajnie"? I widzę po sygnaturce, że jeszcze je masz. Stara miłość nie rdzewieje? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Po 2-3 miesiącach użytkowania poszedł mi kabel. Oczywiście przy kapsułkach.

 

A nosiłeś je za uchem czy "zwyczajnie"? I widzę po sygnaturce, że jeszcze je masz. Stara miłość nie rdzewieje? :P

 

Nie zmieniłem sygnatury. W tej chwili zostałem ze starymi Senkami.

Co do sposobu noszenia to nosiłem je normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swego czasu z x5 świetnie zgrały mi się nad visio HP20, które brzmią dokładnie tak jak oczekujesz ;). Jedyny minus to dostępność i raczej trzeba ściągać je do Polski z innego kraju.

Dostępność akurat nie jest problemem, bo są do kupienia za akurat 700 w Top Hi-Fi/Audioklanie. Tylko czy to nie są przypadkiem V-ki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@KaszaWspraju Też je rozważałem, ale po doświadczeniu z Phonakami staram się trzymać z dala od armatur. W każdym razie, dzięki za wiadomość. :)

A tak przy okazji, to czym wygrały z VSonicami (oprócz izolacji)? Bo w sumie, to brałem też pod uwagę GR07BE.

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kultura grania zupełnie inna, więcej szczegółów, mnie basów ale lepszej jakości, bardzo czysty dźwięk, niektórzy mówią kliniczny. Słuchałem HF3 na pomarańczowych filtrach, a że nie potrzebuję żadnych pilotów na kablu, wybieram HF5. Filtry dokupię. Wygoda moim zdaniem lepsza, wsadzamy w ucho i nie czujemy słuchawek. Dla mnie to taki substytut dla q-JAYS nowych.

 

GR07, basów więcej, ale ciut gorsza jakość - więcej pompy, jak tego nie lubię. Bardziej nierówne słuchawki w sensie, nie utrzymują wysokiej jakości dźwięków jakie mogą oferować, mimo że HF3 dobitniej ukazują jakość realizacji albumów. Może E2 nie zgrał się idealnie z nimi. Do średnicy nie maiłem zastrzeżeń. Dodatkowo spasowanie elementów, za 500-600 stów, można oczekiwać więcej w tym aspekcie. Classic to bardzo dobre słuchawki, cena ciut za wysoka. HF3 pokonały je wyższą kulturą grania, sceną (GR07 nie mogą się tutaj niczego wstydzić) i to porostu "moje granie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Lemonsky Tak, jak mówiłem, od armatur trzymam się z daleka, szczególnie od Etymoticów. Kupiłbym je już dawno temu ze względu na izolację, ale jeśli wierzyć pomiarom i recenzjom, dla mnie mają stanowczo za mało basu. Wolałbym coś cieplejszego. Do tego i one, i XBA-H3 są poza moim budżetem (1,4k i 1k, c'mon). A co dopiero FLC za ponad $400... ._.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności