Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon D600 - natural mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu trafiły w końcu w moje ręce Denony D600 celem zmodowania. Przy okazji dostały też nowy kabel na Canare, który zauważalnie poprawił scenę, szczegółowość i skraje pasma.

Brzmienie po modzie jest dość naturalne, dobrze dociążone średnie, równiejszy bas, trochę mniej góry.

Poniżej link do fotostory

 

http://pokazywarka.pl/d600_mod/

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to tak:

Bas teraz bardziej stawia na dynamikę. Zdecydowanie najwięcej jest średniego basu. Genialny impakt. Kontrola na ogromny plus. Teraz nawet z gorszego źródła jakoś to gra. Wcześniej rozlewało się to okropnie. Bas szybciej znika. Nadal schodzi nisko, ale znacznie mniej ochoczo. Wszystko bardzo płynnie przechodzi w niższą średnice gdzie nastąpiło najwięcej zmian. Średnica została wyciągnięta znacznie do przodu przede wszystkim ta niższa. nadal gra z dystansem, ale odbiór o wiele lepszy. Średnie stały się bardziej namacalne. Ewidentnie są składową barwy a nie dodatkiem. Wysokich ubyło, a charakter został niezmieniony. Łagodnie i szybko. Scena jest kreowana na szerokość, i skupia się na wysokości uszu. Jest bardziej poukładana. Poprawiło się pozycjonowanie. Kabelek zmienia więcej niż się spodziewałem. Nadaje większego dystansu i podkreśla górę. Dalej mnóstwo funu, a zarazem nie męczą przy dłuższym. Stały się bardziej cywilizowane, zachowując w głębi swój niegrzeczny charakter. Mod na wielki plus jak dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę materiały - gąbka o niższej gęstości i fizelina o wyższej a zamiast plastra - taśma fizelinowa. Do zaklejenia dziurki piramidka zamiast sześcianu. Efekty - wypchnięty średnica, bliższy i okrągły w brzmieniu bas, który szybciej wybrzmiewa, zmniejszenie sceny, naturalniejsze w odbiorze brzmienie. Z oceną się wstrzymam - musze trochę posłuchać. Plus - przy delikatnym obchodzeniu się z częściami b- mod w pełni odwracalny. Pewnie nawet śladu nie będzie. :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiecie czy warto próbować te modyfikacje w d7100?

To zależy jaki efekt chcesz uzyskać. D7100 mają trochę inaczej strojony przetwornik, bardziej naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierałeś CAL, to z D7100 nie powinieneś mieć problemu. Nawet jest łatwiej, bo kable w środku się nie plączą, a i sama jakość wykonania lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności