Skocz do zawartości

Szukam gry z lat 90


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Gra bodaj przygodowa, podejdź, przesuń to, zbierz parę itemów i je potem użyj. Widok z góry, strasznie smętne kolory.

Pierwszy etap - budzisz się w dziwnym zakładzie psychiatrycznym (?), nie wiesz skąd się tam wziąłe. chodzisz naokoło jakiegoś pomieszczenia, do którego w jakiś sposób musisz się dostać.

W następnym etapie trafiasz do zeshizowanego, opuszczonego lunaparku, jakieś klowny które bardziej straszą, niż śmieszą. Gra miała serio porąbany klimat i pamiętam, że byłem zbyt młody, by ją ogarnąć. Teraz chcę to nadrobić

 

Będę wdzięczny za pomoc. Zimno się robi, trzeba czymś się zająć wieczorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wine próbowałeś.

próbuję, ale chyba zły plik z grą ściągnąłem

 

virtualbox z win? :)

 

wine łatwiejsze

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dotemu.sanitarium

 

Jest jeszcze taka opcja. :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

może jak się kiedyś telefon na andka zmieni... ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli można, to chciałbym się "podpiąć" do tematu (jeżeli jednak ktoś uzna, że nie, to wtedy prosiłbym o wydzielenie). Mianowicie, szukam dwóch gier, w które grałem swego czasu na PSX: pierwsza to chyba nawet demko było - wyścigi - pamiętam, że jeździło się (chyba) "czerwonym autem", na starcie babki z parasolami niczym w Moto GP, grafika dość kolorowa, taki "wyspiarski", egzotyczny klimat.

 

Druga to dość brutalna bijatyka. Pamiętam w zasadzie tyle, że oprócz mrocznej oprawy ogólnej pomiędzy walkami "bohater"/zawodnik biegł jakby pustym korytarzem i wtedy zliczało punkty. Walczyło ze sobą chyba kilka postaci na raz.

 

Może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Soundman1200

Ciekawe, czy ktorys z Was smarki zna Preliminary Monty, tudziez Montezuma-e? :). Gra byla kozak, jak na tamte czasy ;).

He,he...Montezumę to kojarzę ale z Atari 800XL....gra miała buga na jednej z plansz,nie do przejścia była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe, czy ktorys z Was smarki zna Preliminary Monty, tudziez Montezuma-e? :). Gra byla kozak, jak na tamte czasy ;).

He,he...Montezumę to kojarzę ale z Atari 800XL....gra miała buga na jednej z plansz,nie do przejścia była.

 

To ciekawe, bo moja nie miala zadnego bug-a i dwa razy przekrecilem zegary :D.

 

 

Aallen, pewnie, ze archeologia, ale nie byle jaka :D.

Ja tam Montezumy nie lubiłem. Bardziej do mnie trafiał Rick Dangerous.

Ooo.. patrz, tej gierki nie pamietam, starosc nie radosc :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rick-dangerous.jpg

 

Jeszcze pamiętam ja z początku lat 90, zagrywalem się na atari lub ZX spectrum .

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś tu mi pomoże, bo wujek Google zawiódł - szukam gry, może z końcówki lat 90'tych, ale raczej trochę późniejszej. Sama rozgrywka, to była dokładna kopia Galagi, a po walce z bosami przelatywało się przez poziom wypełniony asteroidami, których należało unikać. Z czasem można było ulepszać statek - szybsze manewry, lepsza broń itp.

Chciałem sobie w to znów pograć, ale skleroza mnie dobija :/

 

Jak dla mnie, obok Tyriana 2000, to była najlepsza kosmiczna strzelanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności