Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pobór prądu DAC USB


kokakoala

Rekomendowane odpowiedzi

@kokakoala Pomiary na standardowym eepromie.

Z HTC one poszedł na y-cable.

Nie wiem czy to ma znaczenia ale One z ARHD i kernelem Faux123

Podpiety bezpośrednio czasami zaskakiwał i grał (eeprom oryginalny i ze zmniejszonym prądem) ale chimerycznie. Nawet z USB audio player.

M

Custom ROM-y zdecydowanie mają znaczenie, z tego co do tej pory czytałem, sporo z nich ma problem z USB Audio Class. Jednak, jeśli działał z dodatkowy zasilaniem przez Y, to nie wina softu (też nie na pewno, bo z poziomu ustawień systemu, można modyfikować jaki prąd poda USB).

 

W ogóle, celowo nie poruszałem kwestii różnych telefonów, bo tu rozstrzał samej obsługi USB Audio jest ogromny, a możliwość zasilania wisienką na torcie. Android nie ma łatwo, na szczęście to się zmienia. Każdy zainteresowany sam poszuka, czy jego telefon w ogóle obsługuje audio po USB. Później sprawdzi co działa przez OTG, co nie działa i wywnioskuje jaki prąd wychodzi z USB.

Edytowane przez kokakoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też, jak na telefon, ale z tego co pamiętam SGS z voodoo miał ciekawszą prezentację. One E8 kuleje w naturalności reprodukcji, detalach i scena w głąb jest mierna. Brzmi muzykalnie, nie nachalnie, ciut ciemnawo, jednak Xonar D1 robi wszystko wyraźnie lepiej. Lepszego źródła puki co nie mam. Witaj przygodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Podsumowanie powyższego tematu jest następujące - do przenośnego audio, lepiej kupić dedykowany player, lub znany z nie najgorszego grania telefon i zapomnieć na chwilę o swojej audio chorobie. Bo duże słuchawki, prędzej czy później, skończą w stacjonarnym torze, przed wygodnym fotelem. Po przygodzie z iPad, CCK, DF Red, E12 i HE-500, postanowiłem z tym skończyć i zasiąść w fotelu właśnie. Chwilowo niczym się nie podzielę, bo jestem na etapie przed-zakupowym (Lyr? V200? 10.32? Jotunheim? S16 itp. dylematy).

 

Jest tyle wystarczająco dobrze grających telefonów i łatwych do napędzenia słuchawek, że sensu moim zdaniem nie ma - bawić się w "drogie" portable. Takie prawdziwe, przenośne, na dwór portable, tym bardziej - wtedy raczej nie skupiamy się na smaczkach, detalach, wydźwiękach, transjentach i tym podobnych, a idziemy żwawo w rytm perkusji Jacka Whitea, machając wesoło do solówki Bonamassy lub innego Buchanana ;)

 

Tyle myślę starczy. A jeśli ktoś nadal się upiera, to są nowe dragonflaje, które to oba prądu biorą tyle co nic i na wszystkim działają. I pewnie będzie takich więcej i więcej. A jak ktoś jeszcze bardziej się upiera to Mojo czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaję właśnie na jakieś w miarę dobre IEM-y, ale takie bez rozbijania banku i działające z telefonu. Jednak w pracy zdarza mi się trochę posłuchać, choć znacznie mniej niż dawniej. Kiedyś miałem SoundMagic PL50 i pamiętam że bardzo z nich byłem zadowolony, ale to dawno było. Teraz mam pchełki dołączone do telefonu (takie czarne dokanałówki z czerwonymi tipami HTC), które grają jak małe 380 Pro :), też walą basem okropnie i nie do zniesienia a góry dwa razy mniej niż powinno, choć czasem to cieszy i w jakiś tajemniczy sposób scenę generują kapitalna :D (tylko dlatego ich nie wyrzuciłem jeszcze). Muszę się ich pozbyć, bo po godzinie ich słuchania, w HE-500 wydaje się nie być basu :)

Edytowane przez kokakoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności