Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz -> 500zł


vankosiara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moje stare Creative 2.1 padły po 5 latach użytkowania. Pomyślałem, że zainwestuje w używany sprzęt. Mianowicie celuje w wzmacniacz do >100zł i 2 kolumny >200zł/szt.

Pokój jest dość spory (ok. 6x5m). Wzmacniacz oczywiście będzie podłączony do PC (integra).

Muzyka jakiej słucham to szeroko pojęty metal - za dużo odmian do wymienienia. Zatem co polecacie? W tej cenie raczej nic innego prócz używek nie wyrwę :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Olej takie paździerze i poszukaj microlab solo 7c.

Ewentualnie edifier r2600. Do łojenia jak znalazł, praktycznie nówki i masz prawie pewność, że każda membrana była w nich od początku.

Ewentualnie tutaj w forumowym komisie masz kolumny Jamo, ale one praktycznie wyczerpują budżet , a na wzmak trzeba będzie jeszcze ze 200 wysupłać. Przy tych cenach opcje masz dwie - albo miesiącami czekasz na okazję i za rok coś będzie przyjemnie plumkać, albo idziesz w duże komputerówki i zapominasz o temacie kiwając głową do muzyki.

Jest w sumie trzecia opcja - masz niesamowitego farta i znaidujesz gościa co potrzebuje kasy, a została mu jedna nerka, więc wyprzedaje swój cudny vintage za grosze :)

Edytowane przez ZenekHajzer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, że tak długo nie pisałem.

 

Zatem porozglądałem się troche za Solo 7C i widzę, że fajne głośniki 2.0. Strasznie duże jak na głośniki, prawie że kolumny :D

Teraz mam dylemat czy brać te Microlaby czy Edifier R2600. Cenowo są bardzo podobne a i te 100zł ( bo ok. 600zł kosztują) przeboleje.

 

BTW. Mając już taki sprzęt wypadałoby kupić chociażby Xonara DG czy już bardziej DX? A może jakiegoś zewnętrznego DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma optyka albo coaxa to weźmie :)

ps

zawsze może sprawdzić czy ma na płycie piny od coaxa i wyprowadzić sobie gniazdo dwoma przewodzikami do gniazda RCA,to nie takie trudne.

Edytowane przez amrowek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam okazji nigdzie ich przetestować.. Uroki mieszkania daleko od większej mieściny :D

 

No to wybieram Solo 7C. Jak długie są przewody w zestawie? Bo czytając opinie natknąłem się na to, że są trochę za krótkie więc przy okazji dokupiłbym dłuższe. Potrzebuje ok. 2-3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności