Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wybór słuchawek i dźwiękówki do grania, ok 500 zł


Alan96

Pytanie

Witam, mam spory dylemat i niestety czym więcej zgłębiając temat mam większy mętlik w głowie bo dowiaduje się czegoś nowego.

Otóż poszukuje słuchawek do grania(cs go), dźwięk w muzyce raczej nie będzie miał wiekszego znaczenia bo w porównaniu do moich aktualnych słuchawek (Creative F4tality HS-1000) myślę, że nie ma prawa być gorzej. W grze one sobie zdecydowanie nie radzą, bardzo często 'oszukują' jeśli chodzi o przestrzeń i ich scena jest mała. Zgłębiając internet natknąłem się na Kingston HyperX Cloud(MK1)-rebrand takstarów pro80, zbierają pozytywne opinie ale nie wiem jak to będzie wypadało w porównaniu z innymi słuchawkami w tej cenie. Piooner SE-A1000-słuchawki z recenzji spelniają moje oczekiwania w 100% ponieważ scena i przestrzeń PODOBNO jest na poziomie słuchawek 2-3x droższych co jest raczej niezłym wynikiem no ale martwi mnie to, że są to słuchawki otwarte. Jednak wolałbym zamknięte albo półotwarte, obawa głównie dlatego, że nigdy nie miałem okazji korzystać ze słuchawek otwartych w domu i nie wiem jak z otoczeniem-czy to na prawdę mocno słychać i czy one w ogóle nie wygłuszają. Natknąłem się także na Philips'y SHP-9500 i AKG 121 Studio, ktoś mógłby powiedzieć jak wygląda sprawa ze sceną i pozycjonowaniem względem pioonerów czy HyperX? Kwestia źródła z tego co patrzyłem cenowo to Xonar DG, miałby on sens, czy może jest coś innego wartego uwagi? Śmiało proponować w cenie trochę wyższej jeśli warto dokładać :) Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Karta do CS:GO na słuchawki (koniecznie z wirtualizacją dźwięku, bo sama gra dźwięk ma do kitu): Sound Blaster Z bez czerwonej obudowy (allegro ~200 zł) ze swoim SBX Surround lub starsze X-Fi Titanium (SB0880) ze swoim CMSS-3D.

 

Kingstony są ok, ale często są przeceniane do 239/249 zł, warto poczekać.

 

Pioneery SE-A1000 personalnie uważam za nieopłacalne w tej cenie w jakiej je sprzedają, a z tą sceną to różnie jest. Fajna, efekciarska przestrzeń do muzyki, tam naprawdę się sprawdza, ale w grach u mnie się nie sprawdziła, bo grały... za szeroko. A to paradoksalnie zaburzało mi percepcję. Lepsze byłyby słuchawki z mniej szerokim graniem, bardziej równomiernym np. mi się najlepiej gra na AKG K712 Pro.
I tak, wogóle, kompletnie nie wygłuszają, a wszyscy wokół słyszą czego słuchasz. Tak więc granie w CS:GO moze zacząć naprawdę wkurzać otoczenie ;) I tym samym ciebie, bo każdy dźwięk spoza gry będzie rozpraszał, zaczniesz się niepotrzebnie odwracać itd itp.

Jakbyś dorwał je do max 180 zł to możesz się zastanowić. Ludzie na amazonie kupowali je kiedyś nowe za 45$...

 

SHP-9500 mogą się okazać lepsze i bardziej opłacalne niż Pioneery, ale nie testowałem. No i to też otwarte.

 

Co do AKG, to bardzo dobre do grania i ogółem są K240 Studio. K121 raczej nie bierz, bo mają uważane za niewygodne pady. No i pamiętaj że to też są słuchawki które słabo wygłuszają.

 

A jeśli chciałbyś coś co dobrze wygłusza i ma niezłą przestrzeń w sam raz do gier, to polecam Superlux HD669. Portfel tutaj nie ucierpi przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co prawda nie grałem w cs ale w batman arkham city shp 9500 często prowadziły mnie przez miasto na słuch i sprawdzalo się zawsze. Fakt... Nie tłumią ale jest na to sposób. Zamykaj drzwi dp pokoju :D poza tym mają tą zaletę że mają super łatwo odpinany kabel przez co można dokupić kabel z mikrofonem. Jakość dźwięku genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karta do CS:GO na słuchawki (koniecznie z wirtualizacją dźwięku, bo sama gra dźwięk ma do kitu): Sound Blaster Z bez czerwonej obudowy (allegro ~200 zł) ze swoim SBX Surround lub starsze X-Fi Titanium (SB0880) ze swoim CMSS-3D.

 

Kingstony są ok, ale często są przeceniane do 239/249 zł, warto poczekać.

 

Pioneery SE-A1000 personalnie uważam za nieopłacalne w tej cenie w jakiej je sprzedają, a z tą sceną to różnie jest. Fajna, efekciarska przestrzeń do muzyki, tam naprawdę się sprawdza, ale w grach u mnie się nie sprawdziła, bo grały... za szeroko. A to paradoksalnie zaburzało mi percepcję. Lepsze byłyby słuchawki z mniej szerokim graniem, bardziej równomiernym np. mi się najlepiej gra na AKG K712 Pro.

I tak, wogóle, kompletnie nie wygłuszają, a wszyscy wokół słyszą czego słuchasz. Tak więc granie w CS:GO moze zacząć naprawdę wkurzać otoczenie ;) I tym samym ciebie, bo każdy dźwięk spoza gry będzie rozpraszał, zaczniesz się niepotrzebnie odwracać itd itp.

Jakbyś dorwał je do max 180 zł to możesz się zastanowić. Ludzie na amazonie kupowali je kiedyś nowe za 45$...

 

SHP-9500 mogą się okazać lepsze i bardziej opłacalne niż Pioneery, ale nie testowałem. No i to też otwarte.

 

Co do AKG, to bardzo dobre do grania i ogółem są K240 Studio. K121 raczej nie bierz, bo mają uważane za niewygodne pady. No i pamiętaj że to też są słuchawki które słabo wygłuszają.

 

A jeśli chciałbyś coś co dobrze wygłusza i ma niezłą przestrzeń w sam raz do gier, to polecam Superlux HD669. Portfel tutaj nije ucierpi przynajmniej.

Bardzo fajna odpowiedź, wielkie dzięki, zmieniła trochę moje podejście do tematu :) I teraz jeszcze z 2 pytanka, czy byłby sens dokładać do lepszej dzwiekowki(jakiegoś sb,tak by miał wirtualizacje dźwięku, np Zx)? I czy byłyby jeszcze jakieś do polecenia w kwocie 250-350zl sluchawki pół otwarte lub zamknięte? Oczywiście takie by, miały dość dobra scenę i jak najlepszą przestrzeń :) Jak wypadają HyperX w porównaniu do tych superluxów hd669? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie widzę większego sensu w dokładaniu do droższych Sound Blasterów. Zx np. to prawie ta sama karta co zwykła Z bez czerwonej obudowy, tylko ma więcej akcesoriów. Inna jest dopiero ZxR, ale ta to jest tak wyceniona, że lepiej się nią nie interesować.

 

Niezbyt. Najciekawsze modele już wymieniłem. Najbardziej tu widzę K240 Studio.

 

Cóż, wg jednego znajomego HD669 są dźwiękowo lepsze od HyperX, ale dużo tutaj odgrywają gusta ;) Ja nie miałem okazji porównać, gdyż nie lubię headsetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie dzięki, przemyśle sprawę co do sluchawek jeszcze, cos poczytam, ale na prawde duzo mi pomogles :) kwestie karty man juz na 100% zalatwiona-tak jak radziles sb z :) jeszcze raz dzieki
Man jeszcze dwa pytania :) Czy sl hd668b wygluszaja wystarczajaco -jak na sluchawki polotwarte I jak wygladaja w porownaniu do Akg 240 studio?(izolacja od otoczenia, scena i pozycjonowanie) I czy zamkniete HD669 lub takstar pro80 beda zauwazalnie gorsze pod wzgledem wielkosci sceny i pozycjonowania? Bardzo bym prosil o dosc wyczerpujaca wypowiedz bo na jej podstawie ostatecznie chce dokonac wyboru:) z gory dzieki

Edytowane przez Alan96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawie każde słuchawki półotwarte nie wygłuszają. Jak już to tylko najwyższe częstotliwości w małym stopniu. Zamknięte to one nigdy nie będą. Nie bierz półotwartych jeśli zależy ci na wygłuszeniu.

 

Jak zależy ci na wygłuszeniu i dobrym pozycjonowaniu w grach to najlepsze co możesz kupić to HD669. Dodatkowo po wymianie padów na np. Super Soft do HM5 jeszcze im się bardziej odstęp między dźwiękami zwiększa, podobnie detaliczność.

A razem słuchawki + pady wyniosą cię gdzies ze 100 zł mniej niż same Pro80 czy K240.

 

Co do HD668b - niektórzy je wielbią za scenę, ale tutaj podobnie jak w Pioneerach miałem - może i fajna do jakiejś konkretnej muzyki, ale znowu w grach i mojej muzie mi się nie sprawdziły totalnie. Bardzo nie lubię tego modelu, a miałem aż dwie sztuki. Kwestia gustu. Mimo to K240 będą od nich lepsze, bo to wyższa klasa.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności