Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Focal Spirit Pro czy coś innego?


Snoopp

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spirit Pro ma dwie wady. Pierwsza to mały rozmiar - dość irytujące przy pracy i druga to pękający plastik, przez co słuchawki tracą szczelność (słabszy nacisk) i tym samym tracą bas. Wielkie rozczarowanie a głównie dlatego, że brzmią świetnie. W okolicach tej ceny to Sennheiser HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD650 i monitory to jak ferrari i maybach. Beyery v-ka, aczkolwiek bliźej monitorów. AKG K272, k612, k550, brainwavz hm5 i spirit pro. Pomijając adpekt wygody - spirity dla mnie najlepsze w roli monitorów. Najwygodniejsze k550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardziej niż rekabel to podniesienie padów i wygłuszenie muszli. Ale nie sà to zmiany drastyczne. Na stoku też trochę bogatszy bas niż w spiritach. Reszta w focalach równiej. Mniej przestrzeni dostaniesz w spiritach, ale góra będzie w nich lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spirit Pro ma dwie wady. Pierwsza to mały rozmiar - dość irytujące przy pracy i druga to pękający plastik, przez co słuchawki tracą szczelność (słabszy nacisk) i tym samym tracą bas. Wielkie rozczarowanie a głównie dlatego, że brzmią świetnie. W okolicach tej ceny to Sennheiser HD650.

 

Ciekawe, bo ja wiem o pękających plastikach w SPIRIT ONE, a nie SPIRIT PROFESSIONAL.

Co do ucisku to chciałbym powiedzieć, że z czasem on znika (zwłaszcza jak na noc zostawimy je nałożone na karton :P ), a ich rozmiar (i idąca za tym wygoda) zależy od kształtu i rozmiaru małżowiny usznej.

 

@Snoopp - Do odsłuchów to są monitory, a nie słuchawki, ale jak już musisz to weź sobie coś do 500-600 zł i dołóż resztę kasy na porządne monitory bliskiego pola.

 

Sennki HD650 TO NIE SĄ SŁUCHAWKI MONITOROWE. Choćbyście nie wiem jak zaklinali rzeczywistość ;)

 

W tej cenie znajdzieszj już AKG K550 czy choćby ukochane przeze mnie Brainwavz HM5 (mam je wraz z Focalami Spirit Pro) :)

Serio, zainwestuj maksimum kasy w monitory, bo słuchawki studyjne to tylko "proteza" :P

 

 

Lekko podkreślony dół. studio. Aż się prosi o Bayery. Tylko nie wiem czy DT990Pro czy DT150.

Beyerów nie polecam do krytycznego patrzenia na miks.

Zwłaszcza DT990. Przecież to jest ewidentne V-kowe granie! Jak na czymś takim ustalać proprcje w miksie? DT150 też niedomagają tonalnie (głównie przez zbyt wyraźny kop na dole - bas czy stopa w perkusji potem na miksie brzmi chudo, bo słuchawki przesadzają z jego ekspozycją).

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiadomo na brzmieniu słuchawek nie ma co się opierać podczas odsłuchu aczkolwiek chciałbym je dopasować jak najbliżej brzmienia monitorów.

Żeby potem rozjazdów nie było.

 

Chyba się zdecyduję na te k551 podobno stockowe mają punktowy bass ale mniej referencyjny niż w Focalach.

Na korzyść k551 przemawiają także wygoda, szeroka scena i cena.

 

Przy okazji czym się różnią k551 od k550?

Edytowane przez Snoopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wolisz, ja w moich pracach studyjnych używam z powodzeniem HM5 i mi się one dobrze "tłumaczą" potem na brzmienie monitorów (tu masz kawałek sklejony na Brainwavz HM5 + Fostex PM0.5n, bez udziału Focali https://www.youtube.com/watch?v=BbMCgctWgJo ).

 

Sceny nie radzę ustawiać na słuchawkach, bo nigdy nie wyjdzie Ci naturalnie. 2 nieprzenikające się źródła dźwięku zawsze tworzą anomalie w kreacji stereofonii i pozycjonowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem jak to jest DLA MNIE z dołem w HM5.
Jest dostatecznie nasycony, ma porządną fakturę oraz natężenie. Jednocześnie niesie ze sobą dużo informacji. K550/551 mają lepszą scenę i wygodę, ale właśnie kosztem tego dołu. Brainwavzów używałem głównie do poprawiania przełomów dołu i średnicy, które to kulały na monitorach w systemie 2.1 przez moją "średnią" akustykę pomieszczenia ;)

 

Do Twojej muzyki prędzej podejdą HM5 niż te AKG. Zwracam też uwagę, że ja HM5 używam właśnie z interfejsami Focusrite (Saffire 6 USB oraz Scarlett 18i20).

 

Co do różnic pomiędzy K550 i 551 to sam powinieneś umieć wywnioskować (na forum też już o tym pisano wiele razy, więc poszukaj). Długość kabla, mikrofon z pilotem do smartfonów i (podobno) nieco mocniejszy bas w K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ano dlatego, że jak się nie ma monitorów studyjnych bliskiego pola to lepiej oszczędzić na słuchawkach i dołożyć to potem właśnie do PRAWDZIWYCH odsłuchów ;)

Tworzenie na samych słuchawkach to proszenie się o problemy z miksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To szczerze? Nie bierz AKG. Weź Focal Spirit Professional. Miałem A7x przez kilka miesięcy i lepiej podpasują Ci Focale.

pół roku i spirity się ułożą, do tego czasu trzeba zagryźć zęby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Brzmieniowo faktycznie Spirit Pro będzie najlepszym wyborem ale jeśli chodzi o problemy z pękającym plastikiem to jest tego trochę na head-fi i mnie dotknął również ten problem. Wizualnie nie przeszkadzało by mi to ale niestety tracą szczelność i przylegają nierównomiernie do ucha a więc nie dość, że niewygodnie to jeszcze bas "ucieka". Stało się to po dwóch miesiącach od zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności