Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer SX-N30 vs Onkyo TX-8150 - amplituner sieciowy stereo


Thar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Jako, że nadszedł czas pożegnać się ze starą wieżą Technics'a EH60, postanowiłem zaopatrzyć się w amplituner stereo. Dlaczego właśnie amplituner? Ze względu na wygodę i lenistwo... Potrzebuję urządzenia, które pozwoli mi na strumieniowe odtwarzanie muzyki, będzie miało wbudowany tuner FM, a także umożliwi podłączenie telewizora i puszczenie dźwięku na kolumny, choć akurat to jest ostatni z priorytetów. Tak więc na pewno oczekuję, aby sprzęt posiadał:

 

- Wi-Fi

- DLNA (to w sumie główny z priorytetów, który ma zapewnić bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z laptopa)

- Bluetooth

- wejście USB

- przynajmniej jedno wejście optyczne

 

Nie są to zatem wygórowane wymagania. Kolumny, które będą podłączone do amplitunera to stare, lecz zmodyfikowane Unitra Tonsil, które wyglądają tak:

 

76124090930422385839.jpg

 

W najbliższym czasie przejdą jeszcze regenerację, choć w przyszłości na pewno zostaną wymienione na coś nowszego.

 

I teraz dość istotna kwestia, nie oczekuję od sprzętu Bóg wie jakiego wzmocnienia, ponieważ pomieszczenie w którym ma on egzystować znajduje się w bloku mieszkalnym, zatem sąsiedzi mogli by mieć pewne obiekcje... To ma być dość subtelne granie, które wypełni ciszę w jesienne i zimowe wieczory (do głośniejszych odsłuchów mam słuchawki). Chodzi przede wszystkim o wygodę, którą rozumiem w taki sposób, że z poziomu laptopa mogę sterować listą odtwarzania. Oczywiście ktoś może stwierdzić, że w takim razie wystarczy zakup adaptera bluetooth, ale ja jednak zdecydowałem że czas na zmianę i zakup czegoś, co nawet przy wymianie kolumn i przenosin z bloku do domku jednorodzinnego zapewni dość przyzwoite granie przy wspominanej już wygodzie.

 

W związku z tym czego od sprzętu oczekuję, rzuciły mi się w oczy przede wszystkim dwa modele:

- Pioneer SX-N30 (http://www.pioneer.eu/pl/newsroom/news/Stereo-Receiver_PL/page.html)

- Onkyo TX-8150 (http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Amplitunery_Hi-Fi/TX-8150)

 

Oba są w podobnej cenie ~2500 zł i właśnie to jest budżet, jaki chciałbym przeznaczyć na amplituner. Z Pioneerem prawdopodobnie jeszcze nikt nie miał większej styczności, ponieważ jest to stosunkowa nowość, ale Onkyo TX-8150 już trochę na rynku jest. Bazując na doświadczeniu użytkowników forum, chciałbym zapytać, która z opcji będzie po prostu lepsza. Specyfikację mają dość podobną. Jestem też otwarty na inne propozycje do wspomnianej kwoty, choć jednak preferowałbym żeby było to jedno urządzenie.

 

Dodatkowym smaczkiem/argumentem który przemawiałby za jednym lub drugim sprzętem mogłoby być wyjście słuchawkowe. Nie oczekuję oczywiście, że amplituner zagra na poziomie typowych konstrukcji służących do napędzania słuchawek.

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności