Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Niewygodne Superluxy HD681 - pady?


goofy3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w słuchawkach jestem zielony, doświadczenia poza pchełkami dołączanymi do telefonów nie mam. Ostatnio zakupiłem polecane HD681. Z słuchawek jestem mega zadowolony pod względem muzycznym, grają idealnie. Niestety nie są one do końca wygodne. Wystarczy niecała godzina i już czuję dyskomfort, uwierają mnie w uszy i muszę zrobić przerwę. Wiem że są dostępny welurowe pady, jak myślicie, poprawią one komfort? Pewnie ciężko będzie na to pytanie odpowiedzieć, każda głowa jest inna ;)

Nie ma to raczej znaczenia gdyż słuchawki nie wyglądają na profilowane, ale używam ich odwrotnie, tzn. lewa słuchawka na prawe ucho, a prawa na lewe. Tak niestety mam kompa i niezbyt mogę coś z tym zrobić.

Mod skarpetkowy odpada, korzystam z nich w pracy ;)

Jeśli uważacie że welury coś pomogą, polecicie jakiś sklep? W PL ich nie dwiziałem, najbliżej znalazłem w DE, ale wysyłka droższa od samych padów. Tak więc zostają Chiny, tylko gdzie kupić aby się nie przejechać? Oraz czy pasują pady od wersji EVO?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welury mogą pomóc jeśli chodzi o ucisk na żuchwę/czaszkę. Ból małżowin raczej spowodowany jest płytkością muszli, i tu raczej żadne pady nie pomogą. A co do zamiany stronami to znaczenie jest tylko takie że to co powinieneś słyszeć w prawym uchu słyszysz w lewym i na odwrót. Dla większości drobiazg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

"poprawią one komfort" - tak, ale domowym sposobem można zrobić skarpetowy mod, który wprowadza mniejsze zmiany w dźwięku, odsyłam do zasobów forum, gdzie przewijało się do wielokrotnie.

Welury od EVO pasują.

Fajnie czasem przeczytać pytanie konkretne i napisane z kulturą w tym dziale :o

edit: w sumie znalazłem odnośnik do moda: http://forum.mp3store.pl/topic/98130-skarpetkowy-mod-superlux/

A, żeby zachować poprawne stereo proponuje użyć przedłużki (jeśli oczywiście problemem jest niedomiar kabla), ta jest solidna: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=s0-uni-1-4-0907&search_scope=&string=Przed%C5%82u%C5%BCacz%20JACK%203%2C5mm%20CX-HJE.

 

Pozdrawiam,

Miłosz

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans L-R nie ma dla mnie znaczenia, nie gram w gry więc pozycjonowanie jest zbędne ;) Więc jeśli to nie ma wpływu to ok.

Skarpetkowy mod widziałem i czytałem trochę o nim, ale jak wspomniałem u mnie raczej odpada gdyż słuchawek używam w pracy i chyba trochę głupio by to wyglądało ;) Ale wezmę je do domu w weekend i przetestuję czy mod coś pomoże :)

 

Chociaż z drugiej strony Lirick może mieć rację. Uszy mam dość duże i tutaj może być problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to konkretne pytanie ... "Ból małżowin raczej spowodowany jest płytkością muszli" - uszy są gniecione przez plastik zabezpieczający przetwornik? Nie? To pady pomogą ;)

A skarpetowy mod tak czy siak pomoże, bo pogrubia pady - weź grube czarne i będzie dobrze wyglądało :F

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie, są gniecione przez same pady. Czyli racja, coś bardziej miękkiego mogłoby pomóc. Spróbuję z tym modem, mam nadzieję że pomoże :) chyba jakieś czarne skarpety mam, lol.

Jeśli będzie poprawa (ale nie będzie idealnie) to wtedy zamówię welury. Tylko pytanie skąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady od EVO są trochę większe, mają 10,5cm średnicy a nie 10cm - nie spadną z HD681, ale będzie trochę luźniej. Większy jest też w nich otwór na ucho i trochę większa grubość, co w tym wypadku powinno poprawić komfort. Jest jeden problem - są one praktycznie nie do zdobycia, bo mało kto posiadający EVO chce pozbyć się tych wygodniejszych.

 

W razie co mam na sprzedaż welurowe zamienniki do AKG K240, są trochę większe od tych Superluxów z thomanna, no i w lepszej cenie (ale to już na PW jakbyś był zainteresowany).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności