Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Trzeszczenie w jednej sluchawce


Michalki2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu lewa sluchawka w moich Superlux HD-669 lekko trzeszczy przy basie (jakby w środku były ziarenka piasku odbijające się od plastiku). Zauważyłem też, że sluchawka ta "klika" przy dociskaniu jej do głowy. Próbowałem przedmuchiwać ale nie pomogło.

Edytowane przez Michalki2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0c2ec65b682f7267236fae9412c7f657.jpg

 

Dmuchałem normalnie ustami choć nie widziałem żadnych włosków ani paprochów. Raczej czyste (kupione miesiąc temu a objawy rozpoczęły się po 2 tygodniach). Raczej kierowałbym się tym, że słuchawki były torturowane maksymalną głośnością i basami od samego początku.

 

Nie wiem za bardzo od czego zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wydaje się być ok, ale odklejenie membrany bardzo trudno zauważyć. Trzeba patrzeć po obwodzie głośniczka. Przyjrzyj się też czy cewka (wewnętrzny promień głośniczka) przylega do głośniczka. Zawsze można puścić muzykę albo najlepiej sam sygnał 50Hz i zobaczyć co się z membraną dzieje. Tylko nie przesadzić z głośnością! :D

 

Nie widać, by membrana była pomięta.

 

Martwi mnie trochę takie coś żółtego po prawej stronie... nie wiem ,czy to refleks, czy coś innego

 

 

A czy wszystkie elementy muszli się trzymają? Bo może problem leży po stronie jakiegoś rezonującego elementu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjęcie z prawej strony

 

0bc3e4c6911c3379b7a3f8713b52ff0f.jpg

 

Słuchawka kilka przy dociskaniu tego punktu

 

5404bf5f0b1b1e3ef5f6667e29d35caa.jpg

 

 

Ta sluchawka skrzypi trochę przy poruszaniu a ta zdrowa nic.

 

Promień czyli rozumiem ten drucik, kabelek przyklejony do przetwornika?

 

Jak puszczam sygnał 50hz to na oko nic się nie rusza jakby było wyłączone ale słychać to trzeszczenie a w drugiej wszystko slicznie czysto.

 

Na oko obie słuchawki pod padami wyglądają zupełnie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promień czyli rozumiem ten drucik, kabelek przyklejony do przetwornika?

 

 

Tak, o ten drucik chodzi. On jest po "wewnętrznym promieniu" :D

 

Na zdjęciach trochę mało widać :/

 

Myślę, że klikanie przy naciskaniu to nie źródło problemu. Skłaniam się ku odlepieniu cewki, ale żeby ostatecznie zdiagnozować musiałbym posłuchać, albo chociaż dostać kształt fali jaki generują te słuchawki z sygnału sinusoidalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzucić do śmietnika :D

bo albo masz tu multi ;)

albo HD-669 mają wadę fabryczną, bo to już nie pierwszy taki temat ;)

zresztą i tak te słuchawki to crap, nie przejmuj się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sluchafony dają radę. Miałem kilkanaście par słuchawek i te są prawie najlepsze (po ukochanych DT990prem). Superluxy 669 jak i 668b, 661 rozkręcają się na lepszym źródle do poziomu beyerkow po 6 stowek. No ale cóż oddam na gwarancję i tak nic nie dosłyszą

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię, by można było je dokupić... może inne słuchawki? Jeśli lubisz dać im do pieca, to polecam coś pokroju AKG K518DJ, one mają dużą maksymalną moc wejściową

Edytowane przez krzyhoo29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś na tym 'przezroczystym czymś' między przetwornikiem a kratami. Jednak nie mam jastrzębiego oka i nie mogę powiedzieć co to dokładnie jest. Ni to dziura (jakby po wkłuciu cyklem) ni to kropla. Średnica coś koło 1mm

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności