Skocz do zawartości

Schiit i ich nowe produkty na rynku


mykupyku

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie na chwilę porwać ten wątek, bo nie jest on zbyt często aktualizowany o nowe wpisy. Wczoraj otrzymałem Bifrosta Multibit i mam pytanie odnośnie jego konfiguracji. We właściwościach tego urządzenia (Windows 10, sterownik automatyczny; ten od Schiit nie wykrywa urządzenia), jak przy każdej innej karcie dźwiękowej, w zakładce Zaawansowane mam do wyboru listę formatów odtwarzania, z której wybrałem: 24-bitowe, 192000 kHz. Dodam też, że używam Foobara z modułem WASAPI (gdyż tylko z nim Bifrost klika przy przełączaniu się na inny format). Są tam jednak jeszcze wartości 32 bitowe, więc nie wiem czy mam wybrać najwyższą jakość, taką, jakiej najczęściej słucham, czy może nie ma to żadnego znaczenia. No chyba że wiecie w jaki sposób można zainstalować sterowniki ze strony Schiita, zamiast tych systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki na Win10 masz na stronie producenta w zakładce downloads.

 

Wysłane z telefonu

 

Tak, tylko że po uruchomieniu instalatora otrzymuję komunikat: "Please connect the CMEDIA USB2.0 Audio Device". Bifrost jest podłączony i wlączony, a komunikat wyświetla się bez względu na to, czy jest on już zainstalowany w systemie, czy nie. Natomiast po podłączeniu go system od razu wykrywa sprzęt i instaluje jakiś inny sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wygląda na to, że pod Windows 10 nie trzeba żadnego sterownika, bo system sam go sobie znajdzie (C-MEDIA). Udało mi się zainstalować starszą wersję sterowników Schiita, ale że nic nie zyskałem, to skorzystam z tego, co proponuje Windows. Tak czy inaczej, w obu przypadkach urządzenie działa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Schiit twierdzi, że problemy z ich sterownikami leżą po stronie win10, i że informowali o tym producenta. moja instalacja niby się nie powiodła, a nowe dterowniki działają, chociaż czasem muszę wypiąć/wpiąć usb i zrobić mu reset...

 

ja ustawiam 24/192, nie mam gęstszych plików, a sprzęt sam się dopasowuje do ewentualnie niższego próbkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiit twierdzi, że problemy z ich sterownikami leżą po stronie win10, i że informowali o tym producenta. moja instalacja niby się nie powiodła, a nowe dterowniki działają, chociaż czasem muszę wypiąć/wpiąć usb i zrobić mu reset...

 

ja ustawiam 24/192, nie mam gęstszych plików, a sprzęt sam się dopasowuje do ewentualnie niższego próbkowania.

System mam ten sam. Odbiornik USB taki sam, najnowsze sterowniki na W10 zainstalowane ze strony producenta i wszystko śmiga w jak najlepszym porządku.

Może jakieś inne stery się gryzą?

Odinstaluj wszystko, co związane z dźwiękiem. W biosie audio ustaw na disable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Schiit twierdzi, że problemy z ich sterownikami leżą po stronie win10, i że informowali o tym producenta. moja instalacja niby się nie powiodła, a nowe dterowniki działają, chociaż czasem muszę wypiąć/wpiąć usb i zrobić mu reset...

 

ja ustawiam 24/192, nie mam gęstszych plików, a sprzęt sam się dopasowuje do ewentualnie niższego próbkowania.

System mam ten sam. Odbiornik USB taki sam, najnowsze sterowniki na W10 zainstalowane ze strony producenta i wszystko śmiga w jak najlepszym porządku.

Może jakieś inne stery się gryzą?

Odinstaluj wszystko, co związane z dźwiękiem. W biosie audio ustaw na disable.

 

Używasz jakiegoś konwertera z Gungnirem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na mj2 sobie zęby ostrze od pierwszych odsluchow przed AVS mam pytanie o lampy. Teraz gra fajnie. Scena, moc, dynamika na plus do obecnego wzmacniacza ale dół słabszy. Zejście i wypełnienie troszkę gorsze. Subbas bardziej rozlazly. Da się wymiana na jakieś lepsze lampki to skorygować?

 

P.s

W porównaniu do poprzedniego mj duża różnica na plus.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są takie właśnie poprawne. Zakładam że można znacznie lepiej. Ah warto tylko przy zbalansowany podpieciu według mnie rozpatrywać ten AMP . Single słabsze znacznie od headonica czy auralica.

Jest moc, jest scena ale wszystko tak podane lekko niechlujnie.

Pod he6 ta moc mnie pcha do zakupu główie. Obecny yulong nie był tworzony z myślą o tych potworach. Szkoda go katowac ciągle na 4/5 możliwości.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są takie właśnie poprawne. Zakładam że można znacznie lepiej. Ah warto tylko przy zbalansowany podpieciu według mnie rozpatrywać ten AMP . Single słabsze znacznie od headonica czy auralica.

Jest moc, jest scena ale wszystko tak podane lekko niechlujnie.

Pod he6 ta moc mnie pcha do zakupu główie. Obecny yulong nie był tworzony z myślą o tych potworach. Szkoda go katowac ciągle na 4/5 możliwości.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To mnie zmartwiło, bo chciałem nim zastąpić i The Wire Bal i Headonica, a tu może okazać się, że Headonic zostanie, co rodzi pewną groźbę dziury budżetowej :) Chyba, że zdecyduję, że FLC sobie poradzi z Single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 2 wzmacniacze na RCA można zrobić z nich zbalansowany tor konstruując odpowiednio okablowanie - od źródła i słuchawkowe. Zresztą Fatso chyba tak zaczynał swoją przygodę z dźwiękiem symetrycznym. Do rzeczy - ze źródła trzeba mieć kabel z XLR na 2x RCA, w sumie 2 sztuki takich łączówek typu Y, a do słuchawek kabel, który wyprowadza każdą muszlę na 1 jack stereo w odpowiedni sposób. Zostaje kwestia regulacji głośności, która nie będzie synchroniczna, ale nastawiając podobne wartości na skali nie będzie to problemem - jeśli obydwa wzmacniacze mają taką samą konstrukcję oraz wzmocnienie. Poza tym, jak się wymieni potencjometry na krokowe, wtedy wystarczy dać tą samą ilość kroków od zera na każdym. Zresztą, nastawiając wartości n oraz n+1 odpowiednio na każdym, rośnie 2x rozdzielczość regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są takie właśnie poprawne. Zakładam że można znacznie lepiej. Ah warto tylko przy zbalansowany podpieciu według mnie rozpatrywać ten AMP . Single słabsze znacznie od headonica czy auralica.

Jest moc, jest scena ale wszystko tak podane lekko niechlujnie.

 

 

Qurcze, nie myślałem, że aż tak duża różnica jest między BAL a UNBAL jest.

Sprawdzał Ktoś czy w roli preampa daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie M-DAC to jedno z lepszych urządzeń jakie miałem w domu. Za chwilę będzie M-DAC PLUS. Ciekawe co tam poprawiono pomijając DSD. Jakby miał ciut więcej mocy wzmacniacz słuchawkowy to byłaby bajka. Kusi mnie przedsprzedaż, bo miałem go ze 3 lata. Teraz na siłę szukam brzmienia M-DACa i funkcjonalności w innych urządzeniach na próżno. Gungnira też porównywałem i to nie jest to. Audeze LCD2 z M-DAC grały całkiem miło ale niestety 3/4 głośności i przy niektórych utworach było tak sobie.

Aries Mini + M-DAC PLUS + Mjolnir 2 i zabawa lampami. Taki zestaw planuję na zimę :) tylko chciałbym potestować dziurkę z M-DAC. Może jakieś dynamiki dobrze się zagrają to wypieprzę LCD2 i Mjolnira. Wtedy będę szukał dużo droższych słuchawek np HD800s. Zastanawia mnie jeszcze Bryston którego nigdy nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności