Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Edifier: R1100/R1280T/R1600TIII [pomocy]


Bulishi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tu znowu ja. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, gdyż czas mi się kurczy na zamówienie (na week maja być już u mnie). Laptop Lenovo Z710,karta dzwiękowa - integra (może w przyszłości..może pod choinkę ;p jakąś zewnętrzną lepszą bym kupił). Teraz tak.. jest laikiem, nie mam super wymagań bo cały czas użytkowałem jakieś tam głośniki za 50zł zwykłe, raz jakieś też noname 2.1 - bardzo tanie, także nie mam porównania z takim sprzętem lepszej jakości i lepszej marki. Myślę że użytkowane głównie do muzyki no i czasem jakiś film. W Gry gram tylko League of Legend czy H1Z1 i zazwyczaj z kimś na TeamSpeak także mam słuchawki. Ceny podane z Redcoonu(Bydgoszcz), gdzie pewnie bym szedł i kupił.
Edifier 2.0 R1100 (198zł)
Edifier 2.0 R1280T (289zł)
Edifier 2.0 R1600TIII(389zł)

Skoki jakościowe i ogólnie patrząc cenowo.. - warto dorzucać? Czy dla mnie w zupełności starczą np. te 1280?! gdzie i tak po podłączeniu powiem "wow" ;)
Nie wiem..jestem trochę zagubiony.. a czasu na podjęcie decyzji mało.
Chyba że całkowicie jakieś inne głośniczki od w/w ;) [[ 2.0? 2.1? ]]
Czekam na porady/propozycje. Komuś się bedzie chciało odpisać i podzielić swoim zdanim to z góry wielkie dzięki !
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jak głośno muzyki słuchasz, jak tylko ciche plumkanie to bierz R1280T.

Jak czasem jest potrzeba małej dyskoteki to warto R1600III, 60W zawsze lepiej mieć pod ręką niż 40W R1280T.

Dźwiękowo też zapewne lepiej.

Najlepiej jakby w sklepie można było posłuchać i porównać 1280 vs 1600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1600 zagrają już na poziomie nieprzebasowionej miniwieży. Są dosyć spore - jeśli rozmiar nie jest problemem to brałbym te. U mnie w sypialni grają z tv. Jestem fanem programu must be the music i nie wyobrażam sobie oglądania tego bez tych głośników :)

Oczywiście są systemy lepsze, ale w tej cenie nowych nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat przedwczoraj odnośnie Edifierów R1700BT. Wiesz zapewne, że to 1600tki tylko mają bluetootha i 6W mocy więcej :) U mnie źródłem dźwięku jest Smart Samsunga oraz lapek Lenovo Y50. Dźwięk jest świetny, jeśli o bas chodzi to dają radę. Dużo zależy od ich ustawienia! Podłączyłem je dwójką z Creative'ami T6100 i wyciszałem na zmianę. Bez porównania. Jeśli możesz wydać więcej to polecam Ci R1600/ R1700BT (jeśli chciałbyś mieć opcjonalny bluetooth :) ). Zastanawiałem się grubo nad nimi i doszedłem do wniosku, że bas to nie wszystko. Świetnie grają. Dzisiaj zamówiłem te kable z alledrogo. To dopiero początki ich grania u mnie, ciekaw jestem bardzo co pokażą na Prolinkach po dłuższej eksploatacji :)

PS. Polecam jeszcze to :D Cuda z dźwiękiem robi :D Ewentualnie ktoś polecał jeszcze Viper4Windows, muszę to przetestować.

Edytowane przez Melomaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat przedwczoraj odnośnie Edifierów R1700BT. Wiesz zapewne, że to 1600tki tylko mają bluetootha i 6W mocy więcej :) U mnie źródłem dźwięku jest Smart Samsunga oraz lapek Lenovo Y50. Dźwięk jest świetny, jeśli o bas chodzi to dają radę. Dużo zależy od ich ustawienia! Podłączyłem je dwójką z Creative'ami T6100 i wyciszałem na zmianę. Bez porównania. Jeśli możesz wydać więcej to polecam Ci R1600/ R1700BT (jeśli chciałbyś mieć opcjonalny bluetooth :) ). Zastanawiałem się grubo nad nimi i doszedłem do wniosku, że bas to nie wszystko. Świetnie grają. Dzisiaj zamówiłem te kable z alledrogo. To dopiero początki ich grania u mnie, ciekaw jestem bardzo co pokażą na Prolinkach po dłuższej eksploatacji :)

PS. Polecam jeszcze to :D Cuda z dźwiękiem robi :D Ewentualnie ktoś polecał jeszcze Viper4Windows, muszę to przetestować.

 

Czyli kupiłes 1600tki? :) no ja dzisiaj będę je zamawiał jednak. Jak wrócę z pracy. :) jak możesz to zarzuc linkiem do tych kabelkow:p oblukam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem R1700BT :) Wyślę Ci link na priv. Od razu uprzedzam, na własną rękę wybrałem te kable, bo tutaj mimo iż 70 osób przeczytało moją prośbę o pomoc w wyborze kabli to nikt nie napisał co byłoby dobre.

EDIT: Kolega redflow ma po części rację, R1600 a R1700 różnią się trochę dźwiękiem. Wiele czytałem o jednych i drugich. Posiadacze są bardzo zadowoleni i z tych i z tych.

Edytowane przez Melomaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taak być.

Skieruj je trochę skośnie w stronę uszu i poprawiaj do momentu aż usłyszysz dźwięk pomiędzy głośnikami, a nie z nich. Jak będą dobrze ustawione, to będziesz słyszał jakby dźwięk wychodził z monitora, a nie z głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taak być.

Skieruj je trochę skośnie w stronę uszu i poprawiaj do momentu aż usłyszysz dźwięk pomiędzy głośnikami, a nie z nich. Jak będą dobrze ustawione, to będziesz słyszał jakby dźwięk wychodził z monitora, a nie z głośników.

To zostawię pierwszą opcję obok lapka.. bo wtedy tam sięgać na koniec biurka do regulacji itd to gorzej ;) ok dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sweetspot mają wyraźny do około 2m od głowy. Możesz mieć obydwa ustawienia, ale przy każdym pamiętaj o symetrycznym oddaleniu względem głowy. Ot i cały sekret.

Dźwięk się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sweetspot mają wyraźny do około 2m od głowy. Możesz mieć obydwa ustawienia, ale przy każdym pamiętaj o symetrycznym oddaleniu względem głowy. Ot i cały sekret.

Dźwięk się podoba?

Za niedługo podłączę :) czekałem trochę żeby nabrały temp pokojowej ;) nie chciałem takich jak przyszły odpalac od razu.

Łał :D ******ście jest. ! grają napierda..ją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem. W tym konkretnym przypadku to nie bełkot. One są naprawdę świetne. To takie superluxy HD668B świata głośników - ani nie pro, ani nie audiofilskie, ale granie naprawdę strawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności