Skocz do zawartości

Kable do Edifier R1700BT


Melomaniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze kabli (na czym się nie bardzo znam) do wymienionych w tytule głośników. Aktualnie mam je u siebie na testach, źródłem jest laptop Lenovo Y50 oraz Smart TV Samsunga.

 

Do tej pory za mój sprzęt do muzyki służyły stare, dobre Creative T6100. Jestem zatem przyzwyczajony do małego dudnienia. W tych Edifierkach póki co brak mi tego (oczywiście nie chodzi mi o dudnienie a po prostu pogłębione tony niskie) aczkolwiek podobno da się to poprawić poprzez kable właśnie (dokładniej kolega trubul sprzedawał Edifiery R1280T z takim kablem dzięki któremu poprawił się bas).

Tu właśnie prośba o podpowiedź, jakie kable 2xRCA - Jack 3.5 oraz 2xRCA - 2xRCA spełnią moje oczekiwania.

Pilnie oczekuję porad od Was ponieważ w poniedziałek mam deadline na decyzję.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami to jest różna historia (jak już zostałem "wezwany do tablicy", to odpowiem :P ), większość osób na tym forum uważa że są przypadki gdzie kabel poprawia brzmienie.

 

Gdy wymieniłem domyślną, beznadziejną skrętkę na ten kabelek, to po raz pierwszy naprawdę odczułem poprawę dźwięku. Z tym że nie wiem czy będzie różnica między kablem za 50zł a 500zł, bo takich nie testowałem.

 

Ogólnie chyba dobrze sprawdza się zasada by nie kupować kabli droższych niż 10-20% (różne wersje twierdzenia) ceny zestawu/sprzętu grającego.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Choć, nie wzywałem i wymagałem jej konkretnie od Ciebie :) Ja w moich jak wiesz, mam raczej dobry kabel połączeniowy od głośników, jako sygnałowy zamówiłem Futurę. Zastanawiałem się jeszcze nad kablem Melodiki z tą żyłą basową i technologią "BassCore", ale jak napisałem do kolegi dźwiękowca to wyśmiał :P

Widziałem, że jest osobny dział od kabli, lecz wolałem zapytać tu i odnośnie R1700BT bo jak wiadomo nie wszystko jest do wszystkiego.

Dziękuję raz jeszcze Trubul :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności