Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co po DR DAC3 i AT A900X LTD do 3k zł


europa997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad sprzedażą zestawu i kupieniu czegoś do kwoty 3000 zł, trochę zmusiło mnie olewanie klienta ze strony Audiotrak, który to do dnia dzisiejszego nie wypuścił sterowników do Win 10 i nie podał nawet przybliżonej daty ich wydania, akurat na takim systemie pracuje. Oczywiście chcę iść w stronę tego grania, ponieważ bardzo mi ono odpowiada, chętnie rozważę jakieś propozycje. Mam nadzieję że pomożecie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, niestety stery z win 8.1 potrafią się wysypać na 10, efekt taki że nagle znika dźwięk przy odtwarzaniu muzyki czy filmu, nie mówiąc już o tym że oprogramowanie kompletnie leży i wywala błąd, z tego co wiem firma która robiła dla nich czipy (VIA) już tego nie robi, padła albo co, tylko że to oni odpowiadali za dostarczanie sterowników, teraz Audiotrak musi sobie radzić samemu, a widać że sobie nie radzą :/ stąd ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, niestety stery z win 8.1 potrafią się wysypać na 10, efekt taki że nagle znika dźwięk przy odtwarzaniu muzyki czy filmu, nie mówiąc już o tym że oprogramowanie kompletnie leży i wywala błąd, z tego co wiem firma która robiła dla nich czipy (VIA) już tego nie robi, padła albo co, tylko że to oni odpowiadali za dostarczanie sterowników, teraz Audiotrak musi sobie radzić samemu, a widać że sobie nie radzą :/ stąd ten temat

 

Spróbuj zainstalować przy wyłączonym sprawdzaniu certyfikatów sterowników. Być może w ogóle sterownik Ci się nie zainstalował więc soft nie działa (którego nie używałem ani razu przez prawie 2 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo walczyłem ze sterownikami i podłączeniem USB, a to wszystkie inne podłączone były tylko do 3.0 a DAC do 2.0, sterowniki instalowane po kilka razy, kiedyś było o wiele gorzej, muzyki można było co najwyżej 1 min posłuchać i dźwięk znikał, teraz jest o wiele lepiej i dzieje się to sporadycznie, może aktualizacja win 10 coś dała, nie wiem, nie zmienia to faktu że ludzie na forum audiotrak bardzo na to narzekają, a oni tylko piszą że kiedyś te sterowniki powinny się pojawić

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie to że są problemy z Windows 10, skoro 10/8/7 to z grubsza to samo, przynajmniej tak mi się wydaje. Mój sterownik VIA Envy24 z Prodigy HD2 Windows 10 ma wbudowany i 0 problemów.

A możesz zmienić bitrate i wyłączyć efekty przestrzenne ? U mnie sterownik Audiotraka nie działa. Na sterowniku windows maksymalne próbkowanie 48000 z włączonym jakimś tam efektem przestrzennym. Będę w domu to dokładnie opiszę. Tutaj link do stanowiska Audiotraka: http://audiotrack.net/en/news/4615. VIA skończyła support dla niektórych chipsetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo walczyłem ze sterownikami i podłączeniem USB, a to wszystkie inne podłączone były tylko do 3.0 a DAC do 2.0, sterowniki instalowane po kilka razy, kiedyś było o wiele gorzej, muzyki można było co najwyżej 1 min posłuchać i dźwięk znikał, teraz jest o wiele lepiej i dzieje się to sporadycznie, może aktualizacja win 10 coś dała, nie wiem, nie zmienia to faktu że ludzie na forum audiotrak bardzo na to narzekają, a oni tylko piszą że kiedyś te sterowniki powinny się pojawić

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Też tak miałem, po zmianie płyty głównej wszystko wróciło do normy. Przedtem korzystałem chcąc nie chcąc z toslinka. Reinstalacja sterowników to nie rozwiązanie.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateoJazz

W ustawieniach windy mogę zmienić bitrate, efekty przestrzenne nie działają z powodu braku wsparcia do win10.

 

@kopec23

Jaka jest wtedy różnica między podłączeniem poprzez USB a optykiem ? U mnie akurat jest stacjonarka i tylko przy tym pracuje sprzęt.

 

@paatos

u mnie zmiana płyty nie wchodzi w grę, siedzę aktualnie na Gigabyte Gaming 5 Z97X, więc to dość nowy sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po optyku nie będziesz miał dostępu do efektów, które i tak teraz nie działają. Tu nie trzeba sterów wogóle, bo tą drogą możesz podawać sygnał z czegokolwiek. Kwestia więc odpowiedzi na ile ceniłeś te efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że optyk gra gorzej od USB/Coaxiala, acz sam nie testowałem, musiałbyś samemu sprawdzić z czym to się je, możliwe, że nie wychwycisz żadnej różnicy.

 

Jak chcesz poczytać to dyskusja na ten temat na forum ma 22 strony - http://forum.mp3store.pl/topic/104540-spdif-vs-usbspdif/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że jakichś drobnych niuansów nie będę w stanie wychwycić, nawet nie będę ich szukał na siłę, może to jest sposób na przeczekanie aż pojawią się łaskawie sterowniki. U mnie efekty działają gdy ustawiam je w zakładce systemowej, dopiero teraz sprawdziłem, nie korzystałem z nich wcześniej, z tego co wiem ASIO nie działa , przy uruchamianiu aplikacji do DACa od razu wyskakuje błąd.

 

 

Czyli można ich aplikacje wyłączyć z autostartu, ponieważ to ona może powodować problemy, spróbuje i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Można jakoś problem z ASIO rozwiązać ?

 

Bitrate działa normalnie przy każdym możliwym ustawieniu, nawet maksymalnym.

Edytowane przez europa997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności