Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wy się śmiejecie, a ja odkrywam na nowo HE-400 na klonie i z nowymi padami. Z niepokojem stwierdzam że mi się podobają... :blink:

Mi też się podobały - nawet nie musiałem wkładek od EVO aplikować na tych padach, żeby było przyjemnie, ale fakt, na innym wzmaku z tymi padami słuchałem, więc pewnie to i jego zasługa (zasadniczo ma mniej wysokich od mojego klona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 min z życia wyjęte, żeby pady od HM5 założyć... ale się udało. :) jest szansa, że się polubimy z Hifimanami.

 

Kurde, ja je założyłem w 5 minut. Nie lubiliście się wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około tygodniu od oddania 5LE do serwisu dostałem informację, że dystrybutor nie uznał naprawy gwarancyjnej i mimo że usługa naprawy uchwytu normalnie kosztuje jakieś 250 pln, zaproponowano mi upust i zapłacę za naprawę 100 brutto. Mają być u mnie za tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Abyss AB-1266 i nowymi Audeze LCD-X słyszałem już chyba wszystkie topowe modele słuchawek otwartych jakie są obecnie produkowane. HE-6 słyszałem tylko z wzmacniaczem EF-6 i szczerze mówiąc jak na moje uszy tylko Stax SR009 są wyraźnie lepsze. Ani LCD-3 ani PS1000 czy nawet SR007 mk1 nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia. Jedyne słuchawki które zbliży się do HE-6 to HD800 podpięte do Bakoon HPA-21.

 

No i teraz pytanie, bo gdy już kupię HE-6 będę szukał zamkniętej alternatywy. Jakieś pomysły co może zabrzmieć w zbliżony sposób do HE-6? Słyszałem Fostexy TH900/TH600 oraz MrSpeakers Alpha Dog i to nie to czego szukam. Myślę nad Audio-Technica W5000 i W3000ANV, ktoś miał kontakt z tymi słuchawkami? Słyszałem W1000X i bardzo mi się spodobały jak na swój bardzo funowy styl grania ale ponoć wyższe modele brzmią ''bardziej poważnie''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Abyss AB-1266 i nowymi Audeze LCD-X słyszałem już chyba wszystkie topowe modele słuchawek otwartych jakie są obecnie produkowane. HE-6 słyszałem tylko z wzmacniaczem EF-6 i szczerze mówiąc jak na moje uszy tylko Stax SR009 są wyraźnie lepsze. Ani LCD-3 ani PS1000 czy nawet SR007 mk1 nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia. Jedyne słuchawki które zbliży się do HE-6 to HD800 podpięte do Bakoon HPA-21.

 

No i teraz pytanie, bo gdy już kupię HE-6 będę szukał zamkniętej alternatywy. Jakieś pomysły co może zabrzmieć w zbliżony sposób do HE-6? Słyszałem Fostexy TH900/TH600 oraz MrSpeakers Alpha Dog i to nie to czego szukam. Myślę nad Audio-Technica W5000 i W3000ANV, ktoś miał kontakt z tymi słuchawkami? Słyszałem W1000X i bardzo mi się spodobały jak na swój bardzo funowy styl grania ale ponoć wyższe modele brzmią ''bardziej poważnie''?

A ja właśnie nie słuchałem he-6. Czy jest duża różnica między nimi a he-500? Co do audio-technica to słuchałem W5000 i W1000x i nie jest to zupełnie moja szkoła grania, ale warto posłuchać żeby się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem, choć nie do mnie pytanie, ale już post napisałem :P

Z recek, więc czysto teoretycznie:

Dwie recki HE6 mówią o wyjątkowej bezpośredniości dźwięku (recka Ryki , a także http://www.head-fi.org/t/634201/battle-of-the-flagships-58-headphones-compared-update-audeze-lcd-2-revision-2-6-4-13), w HE500 Ci recenzenci tego nie dostrzegają. Piotr Ryka mówi o wyjątkowo naturalnym wokalu HE6 http://hifiphilosophy.com/?p=787 (chyba na ostatniej i przedostatniej stronie) , w recce HE500 już o czymś takim nie ma mowy. HE6 mają wyższą rozdzielczość oraz większą dynamikę (wg innerfidelity uzyskaną głównie poprzez tony wysokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE6 słuchałem jakiś czas temu - grają ze sporego dystansu, z zamkniętych to chyba ciężko będzie coś podobnie grającego znaleźć, jedyne co mi przychodzi do głowy to Denony D5000/D7000. Niby i D2000 też tak grają, ale poza sceną to imo nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE6 słuchałem jakiś czas temu - grają ze sporego dystansu, z zamkniętych to chyba ciężko będzie coś podobnie grającego znaleźć, jedyne co mi przychodzi do głowy to Denony D5000/D7000. Niby i D2000 też tak grają, ale poza sceną to imo nic ciekawego.

Ze sporego dystansu? Myślałem o słuchawkach właśnie tak grających. Dt880 grają co prawda z dystansu, ale wolałbym większy, szczególnie jeśli chodzi o klasykę. Myślałem ostatnio nad k701 lub nawet hd 800, choć te ostatnie odstraszają ceną i są raczej przepłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem przy jednej okazji HE6, HE4 oraz HE500. Te z jedną cyferką grały zauważalnie dalej, tylko brzmieniem się różniły między sobą (no i od HE500 również). No i wspomniane Denony też z daleka grają, zwłaszcza precyzja lokalizacji instrumentów jest w nich świetna.

Jak grają K/Q701 nie miałem okazji niestety sprawdzić.

Nie wykluczone, że i HE5LE grają podobnie z dystansu, w końcu mają jedną cyferkę w oznaczeniu. Aktualnie MrB je sprzedaje, może się dogadacie. Wg Fatso są stworzone do klasyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że i HE5LE grają podobnie z dystansu, w końcu mają jedną cyferkę w oznaczeniu. Aktualnie MrB je sprzedaje, może się dogadacie. Wg Fatso są stworzone do klasyki

 

Za 3kzł bym ich nie polecał (chyba żadnych słuchawek bym za tyle nie polecił). Ale poniżej 2kzł to jest okazja ;). Mają bardzo dobrą rozdzielczość wraz z lokalizacją źródeł w klasyce, albo w innej podobnej muzyce spisują się rewelacyjnie. U mnie klasyka to 10% całej muzyki, więc nie wykorzystuje ich całego potencja (w dodatku mając niedobrany tor), więc wolę sprzedać, niech się komuś przysłużą. Ja kiedyś może do nich wrócę jak już będę miał więcej kasiorki ;) .

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie słuchałem he-6. Czy jest duża różnica między nimi a he-500?

 

 

Pierwsze co się rzuca na uszy to lepsza średnica i muszę potwierdzić to co napisał @oblivion, wokale są tak naturalne że aż mnie ciarki przechodziły momentami. Dynamika i scena też na plus HE-6 jednak bas wydawał mi się lepszy w HE-500, szczególnie gdy słuchać na dość niskim poziomie głośności bo HE-6 musi sporo dostać żeby rozwinąć skrzydła. No i to jest największy problem, HE-6 potrzebuje minimum coś pokroju EF-6 żeby zabrzmieć, a HE-500 podłączone do kosztującego grosze Schitt Magni dalej są świetne.

 

 

SgtMattBaker można wiedzieć, gdzie słuchałes Alpha Dogów? Możesz coś o nich więcej napisać?

 

Mieszkam w UK, słuchałem ich w tym sklepie ---> http://www.hifilounge.co.uk przy okazji dnia otwartego gdy było trochę więcej słuchawek do sprawdzenie niż zwykle.Przypominają trochę HD800 tylko w zamkniętej formie. Nie są tak detaliczne, scena też nie tak potężna (chociaż jak na zamknięte słuchawki to wydaje mi się że jest bardzo dobrze) ale generalnie bardzo neutralne. Żałuję trochę że nie sprawdziłem ich z Bakoon HPA-21 bo myślę że też mogłyby tak samo jak HD800 świetnie się zgrać z tym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SgtMattBaker a zwróciłes może uwagę czy dźwięk z nich wycieka na zewnątrz? Wiem, że są zamknięte niestety wiele zamkniętych konstrukcji potrafi nieźle "siać" na zewnątrz dźwiękiem, a js potrzebuję takich, które tego nie robią.

A to tych K172HD już nie chcesz? Z nową wersją modu mają mniej basu i dobrze kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wykluczone, że i HE5LE grają podobnie z dystansu, w końcu mają jedną cyferkę w oznaczeniu. Aktualnie MrB je sprzedaje, może się dogadacie. Wg Fatso są stworzone do klasyki

 

Dzięki, ale skoro mam już he-500, to kupno he-5le nie miałoby większego sensu. Ale cena jest okazyjna, bo za swoje dałem znacznie więcej.

 

A ja właśnie nie słuchałem he-6. Czy jest duża różnica między nimi a he-500?

 

 

Pierwsze co się rzuca na uszy to lepsza średnica i muszę potwierdzić to co napisał @oblivion, wokale są tak naturalne że aż mnie ciarki przechodziły momentami. Dynamika i scena też na plus HE-6 jednak bas wydawał mi się lepszy w HE-500, szczególnie gdy słuchać na dość niskim poziomie głośności bo HE-6 musi sporo dostać żeby rozwinąć skrzydła. No i to jest największy problem, HE-6 potrzebuje minimum coś pokroju EF-6 żeby zabrzmieć, a HE-500 podłączone do kosztującego grosze Schitt Magni dalej są świetne.

 

Dzięki za porównanie. He-6 to już trochę inna liga jednak. W końcówkę mocy bym się pewnie musiał bawić. Ewentualne kolejne słuchawki dobierałbym pewnie pod mój tor. Raczej nie będę się bawił w półśrodki i kupię słuchawki, które wniosą coś nowego do systemu. Na razie mam na czym słuchać, więc mogę sobie spokojnie poczekać. Ogólnie bardzo lubię słuchać na kolumnach i bym poszedł w tę stronę, ale musiałbym chyba kupić dom zamiast kawalerki. Myślałem nad hd800, ale cenę mają z kosmosu i to jest takie nabijanie w butelkę. Może się trafi na nie jakaś przecena/ promocja poniżej 4k, to się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-500 to są muły nad muły, nawet HD650 są przy nich żywe i dynamiczne :)

 

W cenie tych HE-500 to sobie można nad STAX pomyśleć.

Muszę się zgodzić z Mikołajem, tyle, że lepsze są HE-5LE. 500 strasznie kleją wysokie tony i powstaje z nich klucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności