Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×

Fanklub HiFiMAN

all999

Recommended Posts

4 godziny temu, QraJr napisał(a):

Chciałbym do moich Sundarów kupić nowe pady dla zwiększenia wygody. Myślałem o Dekoni ale ciężko je znaleźć w normalnych pieniądzach z dostawą do PL. Macie może jakieś inne ciekawe propozycje? 

Cześć, ja kupuję do hifiman 1000 tutaj https://www.aliexpress.com/store/4276016?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.40.55261c24kWclrp

i czuję różnicę na rzecz posiadania większej ilości pieniędzy. Chociaż były pewne uchybienia, np. kiepskie dopasowanie. Ostatecznie większość zakupów była ok.

35 minut temu, Perul napisał(a):

Nie znam XS, ale w mojej ocenie nie warto dopłacać do przesiadki z HE400SE na Sundary - grają trochę jaśniej i przez to wydaje się, że bardziej detalicznie. A do tego stare Sundary (nie wiem jak nowe) miały jednostronne magnesy, co daje mniejszą makrodynamikę.

Przede wszystkim Sundara grają bliżej, na twarz, przez to też dźwięk jest bardziej obszerny, są większe źródła pozorne, lepiej słychać faktury instrumentów. Góra jest bardziej zaznaczona w HE400i 2020 (do nich się odnoszę!), grają lekką V'ką.

He400se nie słyszałem. Testowałem jedynie XS vs Sundara. Jako, że XS czasem się pojawiają używane w okolicach 1200 zł, to uważam, że warto zdecydowanie dopłacić względem Sundara. Basu jest zdecydowanie więcej w XS. Scena jest znacznie szersza. Są znacznie bardziej "widowiskowe". Bryły instrumentów większe. 

Co do wygody to może być zarówno na plus jak i na minus. Mi uścisk pałąka w Sundarach bardzo przeszkadzał, bo był dla mnie za mocny. Pady za to były bardzo miękkie. W XS docisk jest bardzo delikatny ale pady znacznie twardsze i ogromne, zachodzące na szczękę. 

Jak ktoś lubi takie bardzo "napowietrzone" granie w stylu kinowym to XS będą dla niego odpowiednie. 

Za ok 1500 zł można kupić nówkę Moondrop Para, więc najpierw bym posłuchał przed kupnem XS.

Wszystko trzeba dobrać pod muzykę jakiej się słucha i własnych preferencji.

• Like 1

19 minut temu, Rafacio napisał(a):

Dzięki. Przesiadka to nie, raczej dokupienie.

Na pewno hifimany owalne a okrągłe to coś wyraźnie innego. Więc również nie widzę sensu "dokupowania" Sundar, jeśli obydwie pary planujesz zachować. :)

W takim przypadku na pewno XS będą się bardziej odróżniać.

2 minuty temu, Rafacio napisał(a):

Po co miałbym sprzedawać he400? Dla 200zł?

Mam to samo z Fidelio X2HR. Leżą sobie odłogiem, żebym czasem mógł posłuchać jak bardzo są marne w porównaniu z 10x droższymi słuchawkami. :D

Nie wiem. 200 zł to zawsze jakiś przewodzik. Sundary mogłyby grać podobnie ale trochę lepiej, wtedy któraś para byłaby nieużywana. Tak to XS na pewno będą się wyróżniać.

ja przesiadłem się z HE400SE na Ananda stealth tu różnica spora w dźwięku, wygodzie, ogólnie dużo lepiej

ale  patrząc na różnice w cenie jeszcze bardziej cenie HE400SE bo aż tak nie zostały w tyle

Edited by PAWEL_P

3 godziny temu, PAWEL_P napisał(a):

ja przesiadłem się z HE400SE na Ananda stealth tu różnica spora w dźwięku, wygodzie, ogólnie dużo lepiej

ale  patrząc na różnice w cenie jeszcze bardziej cenie HE400SE bo aż tak nie zostały w tyle

Tak czytając o różnicach, to już między Ananda, a Sunadara nie powinno być  żadnej różnicy ? 😁.

5 minut temu, mrbudyn napisał(a):

Tak czytając o różnicach, to już między Ananda, a Sunadara nie powinno być  żadnej różnicy ? 😁.

Jak nie? Jest duża różnica. Sundary to przy Anandzie grają wąsko. Ale wszystko można spłaszczyć do kwestii preferencji...

Poza tym Sundary są gorsze do grania, tam jest coś ze sceną lekko pokopane i średnio jest z ogarnianiem góra/dół. Owalne Hifimany tego problemu nie mają, wręcz to ich mocny punkt.