Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Qaz12 napisał:

Słuchał ktoś Hugo 2 z Edition X v2?

Słuchałem. Parowały się w miarę przyzwoicie, choć ja zawsze uważam, że do napędu dużych słuchawek lepiej używać dużego wzmacniacza. Dokładniej w tej chwili nie opiszę bo to było jakiś czas temu już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 23:04, adamos80 napisał:

cyt. z recenzji P. Ryki he-400i 

HiFiMAN HE-400i VER 2020 grają cieplejszym, pełniejszym, bardziej masywnym i bardziej optymistycznym dźwiękiem niż droższe HiFiMAN Sundara

a w recenzji na forum napisano, że jest dokładnie odwrotnie, i bądź tu mądry :) 

Czym się różni ta wersja 2020 od tych pierwszych Hifiman HE-400i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, majkel napisał:

Do HE400i pierwiosnków na pewno nie pasuje określenie "masywny". Innych wersji 400i nie znam. Znam 400, i to inna para kaloszy, ale to dawne dzieje. 

https://hifiman.com/products/detail/178 mam te i nie wiem czy znacząco się różnią od tych z 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wszystkie się różnią w FR, ale nie jakoś znacznie. Widziałem gdzieś grafy, zdaje się jest cały temat o tym modelu na ASR. A jakie są subiektywne różnice to pewnie samodzielnie trzeba byłoby posłuchać. Wszystkie dobrze na EQ zareagują, więc teoretycznie każde da się trochę unormować, przystosować pod siebie. Zapamiętałem tylko tyle, że HE-4XX były najblizej harman curve, a ver. 2020 grała trochę szybszym dźwiękiem. Tradycyjne 400i chyba mniej basu miały. Jednak polecam samemu pogrzebać bo nie wiem czy mnie pamięć nie zwodzi. Sundara w porównaniu do HE-4XX ponoć bardziej klarownie i chudo gra (niedługo się przekonam na własne uszy), więc być może w 2020 jest podobnie. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 20:27, Karmazynowy napisał:

Hifiman jak zwykle...jak zarobić 3 raz na tych samych słuchawkach. Masakra. 

 

1.jpg

Wiń grę a nie gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, klubowiczów Hifiman ! Jestem nowy na forum, powód to popsuty kabel do HE-400 (już 3) zawsze przy skręcanej części kabla się psuje (z prawej strony) Nie wiem już sam  czy dalej brnąć w te słuchawki czy zmienić je na coś lepszego/nowszego z hifimanów czy jest jakakolwiek opcja nabycia kabla który nie padnie w moim posiadaniu. Słuchawki napędza Pioneer U-05 USB D/A Converter. Poza tym jestem bardzo zadowolony z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, amne napisał:

Witam, klubowiczów Hifiman ! Jestem nowy na forum, powód to popsuty kabel do HE-400 (już 3) zawsze przy skręcanej części kabla się psuje (z prawej strony) Nie wiem już sam  czy dalej brnąć w te słuchawki czy zmienić je na coś lepszego/nowszego z hifimanów czy jest jakakolwiek opcja nabycia kabla który nie padnie w moim posiadaniu. Słuchawki napędza Pioneer U-05 USB D/A Converter. Poza tym jestem bardzo zadowolony z nich. 

Możesz dać je na mody by do @Perula by Ci gniazda Jack wstawił. Przy okazji może Ci je zmodować i dorobić porządny kabelek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez zdecydowaną większość czasu (~4,5h) udaje mi się pracować z hekami na uszach. Jednak przy nudniejszym zadaniu, gdy jestem nieco zmęczony lub słucham czegoś mniej znanego heki potrafią mnie na moment rozproszyć. Po prostu brzmią zbyt dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Przez zdecydowaną większość czasu (~4,5h) udaje mi się pracować z hekami na uszach. Jednak przy nudniejszym zadaniu, gdy jestem nieco zmęczony lub słucham czegoś mniej znanego heki potrafią mnie na moment rozproszyć. Po prostu brzmią zbyt dobrze :D

 

Jak jeszcze dużo projektowałem, to pół dnia potrafiłem siedzieć w słuchawkach. Wtedy były nowością 400i (które od strzału kupilem).

 

To był jeden z najbardziej radosnych muzycznie, a najciekawszych twórczo czasów ze słuchawkami na głowie :)

 

Choć słuchanie wydłużało mi projekty nawet o 1,5h dziennie. Niekiedy nie potrafiłem nie dać się porwać dobremu kawałkowi :D

Edytowane przez espe0
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie się zorientowałem, że na stronie https://hifiman.com/warranty można przedłużyć gwarę o 3 msc 😀

Domyślam się, że 2 różne numery seryjne dotyczą po prostu przetworników, co w sumie ma sens, ale formularz trzeba wypełnić 2 razy. Z polskimi znakami pojawia się błąd przy wysyłce. Bez ogonków przeszło

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 02:15, jacmiszcz92 napisał:

Właśnie się zorientowałem, że na stronie https://hifiman.com/warranty można przedłużyć gwarę o 3 msc 😀

Domyślam się, że 2 różne numery seryjne dotyczą po prostu przetworników, co w sumie ma sens, ale formularz trzeba wypełnić 2 razy. Z polskimi znakami pojawia się błąd przy wysyłce. Bez ogonków przeszło

Przyda się 😅

(Oby nie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Your registration has been successfully completed. You are not only protected but entitled to the following benefits:
· Extends your warranty for an additional three months
· Get Alerts for product updates and exclusive deals.
· Provides simple proof of ownership in case of loss or theft.
Thank you for your support for HIFIMAN.

 

Zakładam, że właśnie w ten sposób @lsd otrzymał propozycję 'upgrade' he1000se do susvar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zarąbiście gościu naświetlił różnice więdzy HE400i, a HE4xx i wyglądana na to, że 400i trochę lepsze, a różnica może brać się z padów. Jak będę zmieniał pady to wezmę te od 400i. :)

Podmiana modeli mi się chyba nie opłaca skoro lubię 4xx, a Sundara i tak mają przewagę nad obydwoma modelami. Bas mógłby mieć lepszą artykulację w 4xx, ale na przykład rezonansu żadnego nie słyszę, może jakbym miał porównanie to bym usłyszał, choć może on rzeczywiście miał walniętą sztukę, co w sumie znając hifimana z przeszłości nie byłoby dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MrBrainwash napisał:

 

Zarąbiście gościu naświetlił różnice więdzy HE400i, a HE4xx i wyglądana na to, że 400i trochę lepsze, a różnica może brać się z padów. Jak będę zmieniał pady to wezmę te od 400i. :)

Podmiana modeli mi się chyba nie opłaca skoro lubię 4xx, a Sundara i tak mają przewagę nad obydwoma modelami. Bas mógłby mieć lepszą artykulację w 4xx, ale na przykład rezonansu żadnego nie słyszę, może jakbym miał porównanie to bym usłyszał, choć może on rzeczywiście miał walniętą sztukę, co w sumie znając hifimana z przeszłości nie byłoby dziwne. 

W moim odczuciu 400i mają choćby "bardziej naciągniętą" membranę. Przez co góra jest bardziej kulturalna, za to dół twardszy. W 4xx bas potrafi wręcz zawibrować, za to góra jest wg mnie skompresowana. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, espe0 napisał:

W moim odczuciu 400i mają choćby "bardziej naciągniętą" membranę. Przez co góra jest bardziej kulturalna, za to dół twardszy. W 4xx bas potrafi wręcz zawibrować, za to góra jest wg mnie skompresowana. 

Według wykresów 4xx mają ten bas wyżej, co może dawać więcej wibracji, a ten na 400i może być bardziej zwarty. Coś jak różnica między HD660s a 58x czy 650. 

 

W ogóle ja mam jakoś dziwnie z HE-4xx bo jak normalnie słucham to nie wydają mi się tak imponujące jak w momencie w którym zaczynam je porównywać z innymi słuchawkami. Bas w Hifimanach ma mniejszą siłę niż w Takstarach, ale jak się wsłuchać to niesie on więcej informacji i jest akuratniejszy. IMO

 

Jeśli chodzi o tą górę to rozumiem o czym mówisz. Podobnie ją odbieram jako taką bardziej zbitą. Nie wiem czy to nie było placebo, jeszcze będę musiał sprawdzić, ale jak testowałem presety equalizera dla 4xx jakość, ogólnie szczegółowość i separacja wskoczyły mi na półkę wyżej, ale to muszę sobie dłużej tego posłuchać. W każdym razie mogę założyć HE-4xx po DT1990pro i jakiegoś znacznego spadku jakości czy przyjemności nie odczuwam. Ot inna prezentacja dźwięku. Obie pary uwielbiam.

 

Sundara powoli, ale systematycznie idzie mi do przodu w rankingach. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, espe0 napisał:

W moim odczuciu 400i mają choćby "bardziej naciągniętą" membranę. Przez co góra jest bardziej kulturalna, za to dół twardszy. W 4xx bas potrafi wręcz zawibrować, za to góra jest wg mnie skompresowana. 

Te różnice w naciągnięciu membrany biorą się najprawdopodobniej z "przebiegu" słuchawek, albo rozrzutu produkcyjnego.

Wątpię, żeby robili kolejny "typ" przetwornika różniący się tylko naciągiem membrany (która przecież z czasem i tak się trochę rozciągnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight 

Spróbuj tego EQ z 400i. Ciekawi mnie jak odbierzesz takie EQ. Hihimany bardzo fajnie reagują na EQ szczególnie na basie. 

Pewne EQ(1):

 

Hifiman HE400i APO EQ Flat@HF 96000Hz
August172021-093855

Preamp: -5.6 dB

Filter 1: ON PK Fc 32.72 Hz Gain 5.58 dB Q 0.70
Filter 2: ON PK Fc 197.74 Hz Gain -1.81 dB Q 1.29
Filter 3: ON PK Fc 372.89 Hz Gain -2.05 dB Q 1.88
Filter 4: ON PK Fc 961.56 Hz Gain -2.28 dB Q 3.23
Filter 5: ON PK Fc 2099.38 Hz Gain 4.69 dB Q 2.78
Filter 6: ON PK Fc 4973.43 Hz Gain 3.74 dB Q 5.03
Filter 7: ON PK Fc 8649.46 Hz Gain -7.68 dB Q 7.14

image.png

Ulepszone EQ(2):
 

Hifiman HE400i APO EQ Full Flat@HF 96000Hz
August172021-095851

Preamp: -9.6 dB

Filter 1: ON PK Fc 13.90 Hz Gain 6.85 dB Q 0.65
Filter 2: ON PK Fc 27.51 Hz Gain 4.80 dB Q 0.66
Filter 3: ON PK Fc 200.55 Hz Gain -1.83 dB Q 1.29
Filter 4: ON PK Fc 401.66 Hz Gain -2.31 dB Q 1.64
Filter 5: ON PK Fc 557.52 Hz Gain 2.46 dB Q 5.35
Filter 6: ON PK Fc 955.81 Hz Gain -2.32 dB Q 3.53
Filter 7: ON PK Fc 2110.63 Hz Gain 4.67 dB Q 2.84
Filter 8: ON PK Fc 4984.70 Hz Gain 5.03 dB Q 7.47
Filter 9: ON PK Fc 8660.27 Hz Gain -7.93 dB Q 7.87

image.png
Autor: Maiky76
Zrodlo: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-he400i-review-2020-revision-headphone.25845/#post-882155

Ten gosc chyba wie co robi, zastosowalem jego EQ na HD58x i efekt jest bardzo fajny. 👍
 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności