Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poszukuję czegoś w okolicach 1500 zł. Stąd pytanie jak się mają audeze lcd 1 do sundarów? Z tego co czytam to sundary stoją wyżej jeśli chodzi o jakość dźwięku. Źródłem będzie głównie Hiby R5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prolim napisał:

A co to tym razem? Philips?

9 godzin temu, Ray napisał:

Szczerzę poruszyły mnie posty tutaj i posty na head-fi. W sensie pokazuje to jak dla mnie, że ludzie w świecie audio są trochę oderwani od rzeczywistości.

Uwielbiam takie podejście. Przecież to ludzie, ich działania i zachowania kształtują rzeczywistość, a nie odwrotnie. Jestem częścią tej rzeczywistości, która to część uważa podczepianie się pod cudzy design z jednoczesnym opowiadaniem, że się go sporo poprawiło technicznie, za najzwyczajniej słabe. Ja jeszcze zwracam uwagę na moralność w biznesie oprócz kwot.

9 godzin temu, Ray napisał:

Niektórzy to by chyba chcieli aby patenty trwały nieskończoność lat.

Tego akurat najbardziej chcieliby producenci.

9 godzin temu, Ray napisał:

Te słuchawki mają 30 lat. Plus pewnie właściciele nie mogą się pogodzić z tym, że im cena może spaść.

Nie spadnie, bo doszedł dodatkowy argument w postaci "original Sony".

9 godzin temu, Ray napisał:

Jeśli patent wygasł i Sony nie chce ich produkować to nie widzę problemu, żeby przyszła inna firma zrobiła idealną kopie i zaczęła sprzedawać. 

Nie zrobiła i nie zamierza. Zewnętrze jest tylko podobne, zwłaszcza muszle. I oznaczenie mające ściągać wyszukiwania w Google na nowy produkt, bo przecież po to to wymyślono, a nie, że jakiś hołd czy coś. Fang Bian śmieje się prosto w twarz firmie Sony i klientom w myśl hasła "tak robię, bo mogę, i jeszcze zarobię".

9 godzin temu, Ray napisał:

Uff. Ciśnienie mi trochę opadło.

Spokojnie. Przecież jak sam zauważyłeś, to tylko elektronika użytkowa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego najśmieszniejsze jest to, że Fang uzyskał to co zamierzał... wszyscy gadają o jego produkcie... nie ważne że część negatywnie, rozpoznawalność marki rośnie..

Do tego oburzamy się nad tym produktem, a czy ktoś z nas go słyszał? Miał na głowie te słuchawki, może ocenić ich dźwięk?

Nawet jeśli ocenimy, że nie ładnie kopiować czyjeś pomysły, czy jest coś w złego w tym, że HiFiman próbuje rozruszać rynek? Czy R10 Sony to jakaś świętość, do której nie można nawiązywać? A nuż produkt Hifmana okaże się dobry -  będziemy Fanga przepraszać czy co? 

Dajcie spokój, dajecie się wkręcić w marketing, posłuchamy nowych Hifianów to sobie je ocenimy i tyle.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

A co to tym razem? Philips?

H2a1d6f82dcfe4b4284042420f2413b91l (1)

Wyglądają zupełnie jak he-400 xD ale jakieś takie ładniejsze 😜

 

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

Z tego wszystkiego najśmieszniejsze jest to, że Fang uzyskał to co zamierzał... wszyscy gadają o jego produkcie... nie ważne że część negatywnie, rozpoznawalność marki rośnie..

Zgodziłbym się, gdyby chodziło o anonimową markę. Hifiman, czy się komuś podoba, czy nie, to absolutny top. I czy by miały kopułkę taką czy księżycowy pył na przetworniku to i tak by zrobił zamieszanie. Chociaż w świecie audio wystarczy zażądać pierdylionów dolarów za kilka magnesów i membranę by jego produkt stał się tematem numer 1 na każdym forum o audio, vlogu, gazecie, medium. Bo niepisane prawo mówi, że jakość dźwięku jest sprzężona z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgodzę z Corvinem. Jeśli patenty wygasły i Sony zaniechało linię, mogą ją wskrzeszać po swojemu. Patrzę na to pragmatycznie - dużo ludzi szuka używanych AH-D7000, bo były świetne, a już nie produkują. Dostać w dobrym stanie jest ciężko. Czy byłoby dla mnie czymś złym, że ktoś je wskrzesił, skoro mógł? Nie. Jeśli Sony ich pozwie i wygra - ok - inny temat. Póki co nic takiego nie ma miejsca. Wolę móc kupić coś skopiowanego, niż wspominać martwą legendę.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 08:51, majkel napisał:

Nie zrobiła i nie zamierza. Zewnętrze jest tylko podobne, zwłaszcza muszle. I oznaczenie mające ściągać wyszukiwania w Google na nowy produkt, bo przecież po to to wymyślono, a nie, że jakiś hołd czy coś. Fang Bian śmieje się prosto w twarz firmie Sony i klientom w myśl hasła "tak robię, bo mogę, i jeszcze zarobię".

 

 

Obejrzałem kawałek prezentacji i szczerze byłem trochę zniesmaczony - atmosfera lekkiego podśmiewywania się z Sony, Fang powiedział, że jego zdaniem Sony R10 wcale nie były takie dobre i że woli AH-D7000, a "zapożyczył" pomysł akurat na Sony bo patenty wygasły.

To nawet nie wyglądało na jakąś przemyślaną strategię marketingową, to brzmiało... jakby zrobili tę kopię R10 dla jaj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że, tak na prawdę to nie jest kopia, tylko kształt muszli jest ściągnięty, cała reszta nie ma nic wspólnego z R10.Tam jest zupełnie inny driver, konstrukcja wewnętrzna, wytłumienie, pałąk.... Można powiedzieć że skopiował kształt zewnętrzny muszli i nazwę, pytanie tylko po co, nie potrafi zrobić czegoś swojego i powiedzieć że jest lepsze od R10.

Chyba już wszyscy są przyzwyczajeni do produktów HiHiMana, że to dobrze brzmiące tandetnie wykonane i przeszacowane słuchawki i potrzebował czegoś więcej aby znowu zaistnieć, zamiast kolejne Vxxx. Wprawdzie ostatnio praktyka wypuszczania poprawek poprzez zmianę kolejne V zmieniła się na zmianę nazwy.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-400SE to chyba to samo co HE-400S lub ich spadkobiercy. Podobno mają słabsze membrany niż 400i. 

 

Ile to jest na polskie 599¥? Bo tyle na taobao chodzą. To chyba cena z promocji.

 

A tak po za tym  a drop.com wróciła cena 120$ za HE-4XX ostatexznie chyba takiej zweryfikowanej informacji nie mamy jak one stoją w stosunku do 400i 2020, więc nie wiadomo czy sięgać po jedne czy po drugie i dlaczego.

 

 Ja serdecznie polecam HE-4XX 👍nawet z podatkiem to niezły value, bez podatku to 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Obejrzałem kawałek prezentacji i szczerze byłem trochę zniesmaczony - atmosfera lekkiego podśmiewywania się z Sony, Fang powiedział, że jego zdaniem Sony R10 wcale nie były takie dobre i że woli AH-D7000, a "zapożyczył" pomysł akurat na Sony bo patenty wygasły.
To nawet nie wyglądało na jakąś przemyślaną strategię marketingową, to brzmiało... jakby zrobili tę kopię R10 dla jaj
 
Typowe chińskie podejście, tanio skopiować, szukać kolejnych cięć kosztów których przez ekran nie zobaczysz, zgarnąć hajs z uśmiechem wciskając szajs.
Co jak co ale oni w hajs to umieją tak grać aby wyjść na swoje.

Słuchawki grać graja fajnie, susvary + Bartok ten dźwięk lekkość finezja tylko ta cena zestawu

Kabooom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://store.hifiman.com/index.php/he-r10-dynamic.html?SID=e5m4dkqn7mee6quhne7dptf0o4

Czy mi się wydaje, czy r10 dynamiczne miały kosztować 599 dolców? Pewnie za 3-4 miesiące zrobią wieczną "promocję" jak w przypadku 400 i sundar, i zetną te 600 dolców nadwyżki. Ludzie oczywiście się rzucą, bo przecież połowa ceny :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o porównaniu HE560v2 z Sennkami HD545, chciałem sobie przypomnieć jak grają stare Sennki przy sporo droższych planarach.

 

HiFiMany są zdecydowanie ciekawe w graniu w głąb sceny, różnice między najdalszym planem a najbliższym jest większa, zazwyczaj Sennki grały bardzo blisko siebie na głębokość, za to szerzej rozkładały źródła i grały ogólnie nieco bliżej głowy.

W droższych planarach dalej dynamika kuleje, trzeba by zwiększać głośność by usłyszeć tak wyraźnie różne detale, smaczki w materiale.

Szczegółowość trochę lepiej wypada w planarach, czasem przez bardziej czyste tło oraz więcej porządku na scenie idzie zauważyć więcej ciekawych wybrzmień.

Granie tych planarów przy Sennkach zazwyczaj gładsze, chyba też bardziej zaokrąglone, spokojne, chociaż nie tyczy się to do końca wyższej średnicy bo tam się różne rzeczy dzieją.

Delikatnie ostrzej potrafią zagrać planary w wokalach, większe szanse na sybilanty.

Niestety na minus droższych HE560v2 to bardziej wysuszona średnica, wokale zazwyczaj brzmiały bardziej sztucznie z mniejszym ociepleniem, jakaś taką suchością.

Dźwięki instrumentów n[p saksofonu wyraźnie lepiej brzmiały na Sennkach.

Niskie tony oraz góra pasma tu królują planary, co prawda nawet Sennki miały fajnej (bez dużych wad) jakości dół pasma to nie był tak wypełniony, sprężysty, gładki, dociążony od samego dołu, w zamian za to Sennki miały więcej wyższego basu i był on nieco szybszy.

Góra pasma bardziej rozdzielcza, ułożona, gładka, spójna ogółem ciekawiej brzmiąca w planarach, Sennki grały chyba bardziej matowo na górze, trochę bardziej zabrudzona i minimalnie ciemniejsza.

 

Planary imo dają wyższą klasę grania, lecz to co się dzieję w średnicy jest lepiej odgrywane przez Sennki, myślę że duża część instrumentów i wokali zagra bardziej naturalnie własnie w Sennkach, HE560 ciekawiej odegrają elektronikę, wiele przypadków gdzie niekoniecznie będzie tak ważna sama średnica co reszta. Ciekawa jest też sytuacja z jazzem... planary zagrają nam lepszą holografią, bardziej naturalnym dołem i górą pasma lecz dynamika będzie kulała oraz średnica bardziej wyprana z kolorów ogółem bardziej sztuczna.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Pana Ryki test:

HiFiMAN HE-400i VER 2020

https://hifiphilosophy.com/recenzja-hifiman-he-400i-ver-2020/

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ,może się Feng postarał i stworzył killera ? Słuchałem ich poprzedników i jakoś specjalnie mnie nie urzekły .Jak ktoś napisał taka trochę sztuczna góra a reszta bez zachwytów. Może u Piotra jak pracowały z takim wypasionym sprzętem i okablowaniem to dopiero ujawniły swój ukryty potencjał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy cenie z promocji to dobry zakup, pamiętajmy że pierwowzór kosztował przeszło 2 tys. teraz można je mieć za mniej niż 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Może u Piotra jak pracowały z takim wypasionym sprzętem i okablowaniem to dopiero ujawniły swój ukryty potencjał ?

 Może. Mi wystarczą foamy i EQ by grały tak jak chcę ;) (choć mówię o bliźniaczym modelu a nie 400i 2020)

 

Wcześniejsze 400i miały chyba większy roll off na na basie i peaki trochę inaczej wyglądały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Eternal Seeker napisał:

No nie wiem ,może się Feng postarał i stworzył killera ? Słuchałem ich poprzedników i jakoś specjalnie mnie nie urzekły .Jak ktoś napisał taka trochę sztuczna góra a reszta bez zachwytów. Może u Piotra jak pracowały z takim wypasionym sprzętem i okablowaniem to dopiero ujawniły swój ukryty potencjał ?

No pewnie na kablu co to go nazwy nie wolno wymieniać, ale sam wiesz bo go masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Hifimany to pewnie niezły test psychologiczny dla tych którzy się filozofowaniem lubią zajmować. Kiedyś ponad 2 koła, dzisiaj cena w klasie dawnej premium (jak DT880, AKG Q701 i tak dalej). 

Kiedyś się nimi interesowałem bo z opisów (chyba recka @maciuxa) wydawały się być ciekawe ale jakoś tak się stało że to nie one, a model opisywany przez @Aro91do mnie trafił. I te ostatnie odebrałem jako takie "muzykalno-neutralne" z lekką magią na barwie co mi się podobało nawet. Natomiast w porównaniu do posiadanych wtedy jeszcze NightHawków Carbon i Ultrasone 9 trochę mi barwiły dźwięk (tu pewnie kwestia tego co kto uważa za podbarwiony bo w większości recenzji i opinii audioquesty podbarwiają) i grały też momentami nieco krzykliwie. Niemniej jednak miały tą lekkość oddania subbasu podobnie jak Aeony Closed, choć to też może kwestia toru. Na moich irstrimach te słuchawki miały niezłego kopa.

 

@Aro91Tak jak opisałeś HD545 to aż mi się moje w pewnym stopniu przypomniały ;) Tak jak pisałem, moje pierwsze lepsze słuchawki, choć z ówcześnie posiadanych Philipsów HS900 (które mam do dziś) też byłem zadowolony. W każdym razie przeskok na Sennki dawał o wiele lepszą scenę na szerokość i naturalniejszy dźwięk. Generalnie z tych modeli HD265,525,535,545,565,580 to HD545 mi się chyba najbardziej podobały, miały coś w sobie. Choć HD580 z modami Perula też były super. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża audio zaciska pętle wokół naszej szyji. Najpierw rzuca słuchawki za parę k żebyśmy sobie racjonalizowali czemu mamy sobie je kupić, a potem takie perełki za kilka stówek byśmy sobie musieli racjonalizować dlaczego mamy ich sobie nie kupić. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, P. Ryka to jednak mistrz, tak intrygująco opisał brzmienie nowych 400i, że chyba czas to skonfrontować z rzeczywistością i oppo pm3. W sumie 400i wyglądają OK., jakościowo (wykonanie) u HiHimana bez różnicy czy nauszniki za 1000 czy 10000zl więc wiadomo czego można się spodziewać ale w końcu normalny pieniądz za słuchaweczki. Może akurat zagrają z SR25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, gdzieś tam na horyzoncie majaczy mi Twój wpis audionanik i... ale może za krótko ich słuchałeś?! ;)

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Bo po tych iluś tam iteracjach to może być ciekawy produkt

Nie, tak nie myśl, u HiHimana jest odwrotnie, pierwsza wersja starych  he400i była najlepsza. Potem było tylko gorzej...

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności