Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Przyznaję, że w HD800 wielkość sceny robi duże wrażenie, ale przez to, że jest zawsze bardzo dużo, nie zawsze się sprawdza. Twoja opinia o tym, jak kreują przestrzeń Susvary jest ciekawa i zachęcająca do wypróbowania ich u siebie. Czy mógłbym się spytać, jak odbierałeś scenę tych słuchawek względem RAALi? Wiem, że odsłuch był krótki, nie przy swoim torze, jednak mimo wszystko byłbym ciekaw, czy przestrzeń była w nich bardziej odtwarzana (jak u Susvar), czy dodawana (jak u HD800).

Niestety RAALi słuchałem tylko na AWS choć przyznam, że pierwszy raz słyszałem taki przekaz ze słuchawek, nawet K1000 nie mają tu czego szukać, Crosszone też, HD800 mają po prostu bardzo dużą scenę dookoła słuchacza, a tu całość przed słuchaczem, realność taka że musiałem zdjąć aby się upewnić że ktoś nie puścił z głośników. Tylko, no właśnie jak usłyszałem te zniekształcenia na subbasie, to odeszła ochota na słuchanie, potem jeszcze była druga okazja na spotkaniu w mp3store w Łodzi, ale tu już kompletnie wzmacniacz nie pasował. Bas mają znacząco lepiej prezentowany niż K1000 z wyjątkiem zejścia poniżej około 40 Hz, którego w K1000 nie ma a tu niestety jest efekt "prrprrrprrr".

Podobno to była wina nie do końca wpiętych kabelków, ale obsługa była informowana i sprawdzała wszystko dociskała itd.  i sama się zdziwiła. Grało to ze wzmacniacza Primare a źródłem był certyfikowany przez @audionanikKann Cube.

Tylko weź poprawkę to było trochę ponad pół godziny na AVS, wprawdzie było w miarę cicho, bo zaraz po otwarciu, no ale jednak.

Edytowane przez saudio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dziękuję za obszerną odpowiedź, jaki był tor oraz jak się przy nim sprawowały. Uważam, że na takie źródło, panujące wokół Ciebie warunki, ostateczny rezultat był mimo wszystko imponujący. Postaram się odpowiednio przygotować, aby je sprawdzić i być może będzie wszystko dobrze, bez problemów na subbasie, chociaz i tak słuchałbym na nich głównie muzyki akustycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, saudio napisał:

źródłem był certyfikowany przez @audionanikKann Cube.

Tylko, że on nie wie jak Cube sprawdza się jako sam dac np. po line out (xlr 5pin). Jako dap lub dacamp po usb z kompa wyśmienicie, co jest sporą zasługą wbudowanego tam wzmaka, jak podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tytus1988 napisał:

@saudio dziękuję za obszerną odpowiedź, jaki był tor oraz jak się przy nim sprawowały. Uważam, że na takie źródło, panujące wokół Ciebie warunki, ostateczny rezultat był mimo wszystko imponujący. Postaram się odpowiednio przygotować, aby je sprawdzić i być może będzie wszystko dobrze, bez problemów na subbasie, chociaz i tak słuchałbym na nich głównie muzyki akustycznej. 

Z akustyczną powinno być super, tylko trzeba wzmacniacz dobrać albo może ten Jutenheim R.

7 minut temu, audionanik napisał:

Tylko, że on nie wie jak Cube sprawdza się jako sam dac np. po line out (xlr 5pin). Jako dap lub dacamp po usb z kompa wyśmienicie, co jest sporą zasługą wbudowanego tam wzmaka, jak podejrzewam.

Powinno być jeszcze lepiej, przynajmniej parametry są dużo lepsze, nic tylko sprawdzić, ten kabelek nie jest w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dziękuję i będę się rozglądał za odpowiednim wzmacniaczem z p. Kamilem. Myślę też poważnie nad HSA-1b, do którego mógłbym podłączyć również inne słuchawki po symetryku. Jest droższy od Jutenheim, ale wygląda na solidniejszą konstrukcję.

 

Słyszałem też, że jak jednen z posiadaczy, m.in. Susvar, STAXów 009, Abyss 1266TC po dokonał zakupu RAALi, słucha na nich muzyki przez 80% czasu. Coś czuję, że mogłyby to być dla mnie idealne słuchawki w moim systemie stacjonarnym :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I tym sposobem design Sony R10 zszedł do poziomu aspiryny, którą produkować może każdy. Chińska mentalność musi zawsze w końcu wyleźć. Tylko pan Bian zapomniał, że jak już sprowadził R10 do poziomu produktu generycznego, to cena też powinna bardziej poruszać się przy ziemi, a nie w stratosferze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

Fang wprost o tym mowi.

I w tym jest właśnie problem, że ludzie łykają co on mówi. Fang robi tylko burzę wokół nowego produktu, ale to nie jest żaden plagiat. A jeśli ktoś uzna, że jest to w sumie wszystkie słuchawki z drewnianymi kubkami też można zaliczyć pod plagiat. Czego tutaj plagiat widzicie? Wyprofilowanego kubka? Sony miałoby mieć patent na kształt? Aby tutaj był plagiat to Fang musiałby skopiować idealnie przetwornik i zaprojektowany do niego kubek z tego samego rodzaju drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nsk napisał:

I w tym jest właśnie problem, że ludzie łykają co on mówi. Fang robi tylko burzę wokół nowego produktu, ale to nie jest żaden plagiat. A jeśli ktoś uzna, że jest to w sumie wszystkie słuchawki z drewnianymi kubkami też można zaliczyć pod plagiat. Czego tutaj plagiat widzicie? Wyprofilowanego kubka? Sony miałoby mieć patent na kształt? Aby tutaj był plagiat to Fang musiałby skopiować idealnie przetwornik i zaprojektowany do niego kubek z tego samego rodzaju drewna.

Sam projekt nowych Hifimanów jest reklamowany jako hołd dla Soniaków, a charakterystyczny kształt ich kubków jest praktycznie nie do pomylenia z żadnym innym. Co za tym idzie, Twój argument jest inwalidą ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Jeśli Sony nie ma zgłoszonego patentu na kształt kubka to każdy może go kopiować do woli.

 

Nie masz racji. Wielokrotnie przekonali się o tym chińscy producenci samochodów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli produkt jest tylko na rynek chiński to mogą sobie kopiować co chcą. Jeśli sprzedaż jest w/w podtrzymuje zdanie. Parę lat temu zgłaszałem kilka rzeczy do opatentowania i mniej więcej wiem jak działają patenty w EU aby chronić się przed konkurencją. No chyba, że w ostatnich latach zmieniło się prawo patentowe, czego nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności