Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem czasu jeszcze porównywać, też szukałem welurów, bez sukcesu.

 

Jak HM5 Ci nie podeszły, to o K550 też zapomnij. W dodatku tych to nawet kupić nigdzie nie można, więc to raczej ciekawostka. Za to wygoda +10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, do He-300 muszą być welury. Jak uszczelnisz sobie połączenie, to Cię dudnienie zadudni...

 

Niekoniecznie

Jeśli ktoś chciałby zredukować bas w HE-300 to powinien zakryć dziurkę :

post-34587-0-72901200-1397741339.jpg

 

 

... U nich na stronie są po 80 USD, nie mało...

Przy tej cenie to się już warto nad jakimiś DIY zastanowić.

 

A chętnie rozważę. Masz coś konkretnego na myśli? :)

 

 

W sumie to nie. Tak mi teraz przyszło do głowy - może pady od D2000 będą pasować, albo po niedużych przeróbkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie odpowiem co i po ilu godzinach. Słucham swoich 4-setek tak gdzieś od października ubiegłego roku po kilka godzin dziennie.

Ostatnio zamieniłem stockowy kabel na FAW HPC Mk2 AWG20, który rzekomo dociąża jeszcze dół... ale ja chyba tego nie słyszę :). Za to cenię sobie jego inne walory.

Ogólnie oceniam, że moje słuchawki bądź mój słuch zmieniły/zmieniają się na dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem moją bolączkę.

Wymieniłem skórzane pady na welurowe.

Średnie się lekko wycofały- głosy i gitary straciły tą nieporządaną dla mnie ostrość. Dźwięk stal się trochę spokojniejszy ale milszy w odbiorze. Basu minimalnie ubyło ale zyskała na tym przestrzeń. Na skórze dźwięki wchodziły bardziej do głowy, dając to poczucie natarczywości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem obu modeli, wprawdzie w odstępstwie czasu i w dodatku 5LE były modowane - więc mod miał też duży wpływ na ich odbiór.

Co mogę napisać, tak na moje ucho, to HE500 są ciemniejsze i z mocnej dociążonym dołem. 5LE grają bardziej średnicą, zresztą dla mnie bardziej otwartą, szczegółową i równą ale plastyczną i barwną. HE500 ma tendencje do wybijania wyższej średnicy (przez co czasami wykazują lekką suchość), przy czym już wysokie są bardziej zgaszone i przy tym bardziej szorstkie niż w 5LE. W 5LE wysokie były dźwięczniejsze, bardziej otwarte ale wcale nie ostre i idealnie zgrane ze średnicą. Co do basu, to mi w 5LE zdecydowanie go brakowało. Słuchając spokojnej muzyki, było ok, ale wlączając coś z mocniejszego rocka, brakowało powera. Nie poweim, że go nie było, w dużej mnierze zależało to też od materiału ale HE500 mają go zdecydowanie więcej.

Co do niemodowanych modeli 5LE, różnice mogą być zgoła odmienne, bądź mniej istotne.Tu się nie wypowiem, bo nie słyszałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie obu par i wolę he-500, które od biedy zagrają dosyć dobrze z C4. Trochę eksperymentowałem z kablami w he-500 i jak dla mnie srebro zdecydowanie im pasuje. Obcina niższy bas, ale otwiera górą, scena i detaliczność na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GryfPomorski

Jaki miałeś do 500 kabel stockowy, bo z tego co czytałem to były różne wersje.

Ja dostałem miedź ofc posrebrzana. Dla mnie ten kabel był wyprany z barwy. Teraz na miedzi occ jest zdecydowanie lepiej.

Miałem też taki kabel stokowy. Miałem potem occ i teraz mam przewód od @Szwagiero (srebro) i nie brak mi poprzednich kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy He-500 a 5LE w stocku, to:

- 500 są ciemniejsze

- 5le są zdecydowanie bardziej rozdzielcze

- 5le mają bardziej szczegółową średnicę

- 500 mają więcej dołu

 

W jednym zdaniu to charakter różnic, to jak między dynamikami a armaturą w dokach.

Po modach (Compton dostał słuchawki w trakcie) ilość basu się wyrównuje, a nawet 5LE mają go więcej. Przypominają LCD3 z lepszą sceną i górą. Bas jest równie subwooferowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem, że korzyść jest tak duża, że nie brakuje Ci tego basu. :)

Widzę, że masz dac'a ze stopniem lampowym, więc on Ci pewnie barwy dodaje, o srebro dodaje detaliczności.

A słuchałeś może 500 na lampce lub hybrydzie?

W moim systemie lampa się sprawdza. Słuchałem he-500, jeśli chodzi o lampy, na schiit lyr, ef5 i jeszcze jednym lampowcu, ale nie pamiętam nazwy. Na ef5 było jak dla mnie troszkę "za słodko" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności