Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kajetanjazz napisał(a):

One są bardzo skuteczne (łatwe do napędzenia). Myślę że nawet łatwiej z charybdisów wyciągnąć maxa biorąc pod uwagę, że nie mają jasnej sygnatury jak HEKse. Paweł mi je na AVS pokazał i zgadzam się że są naprawdę świetne 

No to tym bardziej mnie zachęciłeś do przetestowania... Jak je oceniasz w stosunku do HEkSE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karkolomny napisał(a):

No to tym bardziej mnie zachęciłeś do przetestowania... Jak je oceniasz w stosunku do HEkSE?

Bardzo dawno HEKse słuchałem. Charybdisy bardziej dynamiczne z mocniejszym basem, scenę też mają dużą, nie pamiętam by miały słabą stronę poziom pewnie podobny co heki. Za to mają bardzo DIY feel oraz całkiem ciężkie choć wygodne 

@Karkolomny są jedne czarne w Niemczech za 2400€

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał coś z hifiman z oficjalnej strony internetowej? Jak długo czekaliście na zamówienie? Zakupiłem w środę słuchawki, wcześniej upewniając się w supporcie, że będą dostarczane z Europy (a nawet z polskiego magazynu) i do tej pory nic.....status zamówienia bez zmian od początku, czyli "w przetwarzaniu".

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników HE1000SE. Zauważyłem dziwną rzecz na headbandzie/headpadzie (jak zwał tak zwał, wiadomo, o co chodzi) ... mianowicie, z pomiędzy dwu pasków skóry (chyba to skóra) wyłazi jakaś folia/plastik? Czym to może być spowodowane?  Ktoś miał z tym do czynienia? Czy to jest objęte gwarancją pewnie się dowiem jutro... Wymiana nie wygląda na skomplikowaną ale za sam ten pasek winszują sobie ponad 30 ojro... https://www.amazon.com.be/-/en/HE1000-Compatible-V2-HE-1000se-Professional/dp/B0CCV944N7?th=1

IMG20240310191548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał coś z hifiman z oficjalnej strony internetowej? Jak długo czekaliście na zamówienie? Zakupiłem w środę słuchawki, wcześniej upewniając się w supporcie, że będą dostarczane z Europy (a nawet z polskiego magazynu) i do tej pory nic.....status zamówienia bez zmian od początku, czyli "w przetwarzaniu".

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka


Pod jakim adresem pytałeś?
Daj link proszę

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markonelli napisał(a):

Czy ktoś zamawiał coś z hifiman z oficjalnej strony internetowej? Jak długo czekaliście na zamówienie?

Zamówiłem Arye w niedzielę, w piątek były u mnie. We wtorek wieczorem zapytałem o status, odpowiedzieli, że do czwartku nie ma magazyniera :D Zabrzmiało to, jakby pracował tam jeden gość i jak go nie ma, to zamówienia stoją. Co jest dość zabawne, bo to magazyn na całą Europę zdaje się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Silu00 napisał(a):

Zamówiłem Arye w niedzielę, w piątek były u mnie. We wtorek wieczorem zapytałem o status, odpowiedzieli, że do czwartku nie ma magazyniera :D Zabrzmiało to, jakby pracował tam jeden gość i jak go nie ma, to zamówienia stoją. Co jest dość zabawne, bo to magazyn na całą Europę zdaje się. 

Oczekiwanie na paczkę jest najgorsze, ale uczy cierpliwości 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Arye w niedzielę, w piątek były u mnie. We wtorek wieczorem zapytałem o status, odpowiedzieli, że do czwartku nie ma magazyniera  Zabrzmiało to, jakby pracował tam jeden gość i jak go nie ma, to zamówienia stoją. Co jest dość zabawne, bo to magazyn na całą Europę zdaje się. 
Jeśli to było w zeszłym tygodniu, to mnie nieco uspokoiłes.

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Oczekiwanie na paczkę jest najgorsze, ale uczy cierpliwości 😭

Prawda. Na pocieszenie miałem zakupione tydzień wcześniej Anandy Nano. 

 

4 minuty temu, Markonelli napisał(a):

Jeśli to było w zeszłym tygodniu, to mnie nieco uspokoiłes. emoji6.png

Tak, Arye przyszły w ten piątek, wysłane w czwartek z magazynu. 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE1000SE are very capable headphones, one of the best at their respective price point. Charybdis would be a side grade to them, a slightly different flavor of the same sound. They portray a bigger picture, delivering a nicer punch as well and their build quality is also better. Charybdis treble isn't as hot and their midrange is by a hair fuller, but I find them on the same level in terms of resolution and speed. Charybdis always provides an out-of-head experience, having amazing depth and easily dealing with busy passages. Since you already own a 300B amp, they would expand indefinitely in all directions, a very HD800S like experience without their flaws. I see them as complementary headphones, but I'm not sure if I would trade HEKSE for Charybdis, I would probably keep both.
 

źródło: http://disq.us/p/2u4l8in

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karkolomny napisał(a):

Pytanie do użytkowników HE1000SE. Zauważyłem dziwną rzecz na headbandzie/headpadzie (jak zwał tak zwał, wiadomo, o co chodzi) ... mianowicie, z pomiędzy dwu pasków skóry (chyba to skóra) wyłazi jakaś folia/plastik? Czym to może być spowodowane?  Ktoś miał z tym do czynienia? Czy to jest objęte gwarancją pewnie się dowiem jutro... Wymiana nie wygląda na skomplikowaną ale za sam ten pasek winszują sobie ponad 30 ojro... https://www.amazon.com.be/-/en/HE1000-Compatible-V2-HE-1000se-Professional/dp/B0CCV944N7?th=1

 

Ja użytkownik Aryi, ale konstrukcja (chyba?) ta sama. Wymiana tej opaski jest problematyczna, bo te dwie małe śrubki na dole mocno siedzą, a są z ****olitu. Do tego mało miejsca do operowania. Dobrze dobierz śrubokręt albo rozorasz na zawsze główki i nic nie odkręcisz. Poza tym nie lepiej zamówić oryginał, zamiast jakiś zamiennik z jedną gwiazdką w opiniach?

 

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 20:58, Leairve napisał(a):

Pierwsze parędziesiąt dni miałem z nimi normalnie miesiąc miodowy, nie mogłem się doczekać każdego dnia kiedy założę je na głowę.

Właśnie przechodzę z Aryami Stealth to, co Ty :) Wspaniałe brzmienie. Duża też zasługa Aune S17 Pro z R2R DACiem EF400 w torze. Świetna synergia. 

 

Bardzo ciekawi mnie jak zabrzmi HE1000SE, które kiedyś nabędę. W Aryach mam lekko ujarzmione sybilanty, z resztą w Edition XS również miałem. HE1000SE może tego nie potrzebować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy miał ktoś do czynienia z HE-R9 z modem od JM? Oryginalne R9 nie zachwyciły, teraz można je kupić za 109 dolarów bezpośrednio od Hifimana. Ale ten mod ponoć przeistacza je w inne słuchawki. 

 

Hifiman HE-R9 JM OCD Extreme Stealth Edition V8 | JM Audio Editions

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Czy miał ktoś do czynienia z HE-R9 z modem od JM?

Z tym konkretnie modem to nie, ale z R9 tak i da się je poprawić niewielkim kosztem

https://forum.mp3store.pl/topic/221195-mod-hifiman-he-r9/#comment-2027612

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności