Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

 

To nie jest tak, że musisz, wcale Ci tak nie nagadałem :D Niemniej jednak na swoim przykładzie mogę Ci napisać, że przechodząc z DACa co był w burku C3XP na Matrixa X Sabre Pro MQA słyszałem poprawę w dzwięku, a później usłyszałem znaczną poprawę przechodząc na Holo May KTE. Jasne, że słuchawki i wzmak dają najwięcej, ale można sie zdziwić ile również może wnieść DAC do systemu. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest dobrze sparowany ze wzmakiem i całość łapie odpowiednią synergie. Przy tak wybornych słuchawkach jakie posiadasz obecne źródło może być tzw. wąskim gardłem i uważam, że warto dla nich rozbudować system o ten właśnie element toru (bo wzmacniacz niedawno wymieniłeś). Oczywiście to tylko moje zdanie z tym daczkiem z którym nikt się nie musi zgadzać. Najlepiej będzie jak sam sprawdzisz i sam ocenisz czy warto :) 

 

No chyba, że już wiesz, że wzmak też będziesz prędzej czy później zmieniał, bo coś tam gadaliśmy o Envy do Susvary, że to może być bardzo dobry kierunek, to wtedy odpuść teraz ten DAC i faktycznie zainwestuj najpierw we wzmaka, który rzeczywiście da Ci najwięcej korzyści dzwiękowych :)

 

 

 

Oj specjalnie podkolorowałem by się zmotywować do drążania tematu :) 

Ale faktem jest, że ufam Twoim zapewnieniom i doświadczeniom i system będę budował wokół Susvary.

 

Susvarę oryginalnie odsłuchiwałem z Enleum ale to było jakiś czas temu, miałem wtedy inne pary do porównań i nie jestem w stanie z pamięci zestawić go z iFi.  Prawdopodobnie testy zaczną się, tak jak piszesz, od wzmacniacza. A na który padnie - jeszcze zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vonBaron napisał(a):

Raale lepsze :D

(przynajmniej ze wzmacniaczem VM1b) 

 

Tak mają coś w sobie ale to już nie są słuchawki a głośniczki na pałąku, co wymusza sposób odsłuchu, siedzenia itp. Nie dla mnie. Brzmieniowo rzeczywiście: przepastna scena, naturalne brzmienie, basu też nie było jakoś mało (czego się spodziewałem).

 

Nie lubię tego typu mocowania na głowie, tego jak są wykonane, itp. Że nie wspomnę VM-1a buczał tak, że musiałbym go za ścianką działową stawiać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Wpadne do mp3store we wroclawiu to sprawdze i porownam z hekami. Jak na razie elektrostaty mnie nie porwaly :P

 

Jasne, i wcale nie jest powiedziane, że u Ciebie Susvara wyjdzie na pierwsze miejsce. Kwestia preferencji.
A jeśli chcesz więcej czasu spędzić z Omegami - zapraszam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RadekBe napisał(a):

 

Tak mają coś w sobie ale to już nie są słuchawki a głośniczki na pałąku, co wymusza sposób odsłuchu, siedzenia itp. Nie dla mnie. Brzmieniowo rzeczywiście: przepastna scena, naturalne brzmienie, basu też nie było jakoś mało (czego się spodziewałem).

 

Nie lubię tego typu mocowania na głowie, tego jak są wykonane, itp. Że nie wspomnę VM-1a buczał tak, że musiałbym go za ścianką działową stawiać :)

Oj tak dość słyszalnie brumi, na szczęście ten brum nie jest słyszalny w słuchawkach. Co do wygody to trzeba się przyzwyczaić, samo ich ustawienie na głowie trochę zajmuje. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadekBe napisał(a):

 

Oj specjalnie podkolorowałem by się zmotywować do drążania tematu :) 

Ale faktem jest, że ufam Twoim zapewnieniom i doświadczeniom i system będę budował wokół Susvary.

 

Susvarę oryginalnie odsłuchiwałem z Enleum ale to było jakiś czas temu, miałem wtedy inne pary do porównań i nie jestem w stanie z pamięci zestawić go z iFi.  Prawdopodobnie testy zaczną się, tak jak piszesz, od wzmacniacza. A na który padnie - jeszcze zobaczymy.

 

Moje doświadczenie i staż jest akurat niewielkie, ale coś tam już przesłuchałem co pozwala mi mieć jakiś tego wszystkiego obraz :)

 

Trochę się pospieszyłeś z tym ICanem co? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

 

Moje doświadczenie i staż jest akurat niewielkie, ale coś tam już przesłuchałem co pozwala mi mieć jakiś tego wszystkiego obraz :)

 

Trochę się pospieszyłeś z tym ICanem co? 

 

 

Nie, wręcz przeciwnie :). Jego zakup w bardzo okazyjnej cenie (za naprawdę ułamek kwoty np. Envy) pozwolił mi szybciej zakupić Suśkę :)

 

Dzięki temu mam wzmak, który jest ją w stanie napędzić, mogę delektować się w spokoju muzyką a w międzyczasie robić powolny research :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ma to sens. 

 

ICan to zapewne bardzo dobry wzmak, ale do tych słuchawek jestem pewien, że da się lepiej i wycisnąć z nich więcej. Tutaj znów się posłużę swoim przykładem, coby Cię trochę zmobilizować ;) Jeżeli ja uważam, że najlepsze co mnie mogło spotkać w słuchawkach, to Abyss 1266, to staram się im stworzyć możliwie najodpowiedniejsze warunki, żeby wykorzystać maksymalnie (na tyle na ile mogę sobie pozwolić) ich potencjał. Aktualnie jestem bardzo zadowolony z uzyskanych efektów i grają tak, że się włos na głowie jeży. 

Idź też tą drogą i stwórz Susvarom odpowiedni system. Tym bardziej, że już wiesz i jesteś o tym przekonany, że znalazłeś swoje ulubione słuchawki👍 Będę trzymał kciuki i dopingował :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Przeszukałem wątek, ale może niedowidzę już i nie znalazłem:
Czy to normalne, że hifiman każe płacić za przesyłkę w przypadku naprawy gwarancyjnej? Walnął mi driver w Aryach Stealth (po 2 miesiącach!) i każą mi teraz wysyłać do magazynu na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dweet napisał(a):

Czołem!
Przeszukałem wątek, ale może niedowidzę już i nie znalazłem:
Czy to normalne, że hifiman każe płacić za przesyłkę w przypadku naprawy gwarancyjnej? Walnął mi driver w Aryach Stealth (po 2 miesiącach!) i każą mi teraz wysyłać do magazynu na własny koszt.

Ale to chyba nie kupione w polskiej dystrybucji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman ma na Opolszczyźnie. Jak kupowałem u niech słuchawki to jedne przyszły ze Szwecji a drugie z Opolszczyzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dweet napisał(a):

Czołem!
Przeszukałem wątek, ale może niedowidzę już i nie znalazłem:
Czy to normalne, że hifiman każe płacić za przesyłkę w przypadku naprawy gwarancyjnej? Walnął mi driver w Aryach Stealth (po 2 miesiącach!) i każą mi teraz wysyłać do magazynu na własny koszt.

Napisz do nich, mają przedstawiciela w Polsce. Ja wysyłałem do tego gościa:

 

Please ship your defective item to our Poland address:
Our Poland warehouse will update the information of all the received packages every Monday, so your package might not be checked in immediately when it is delivered, we will arrange the shipment for you after the packages are confirmed checked in, please kindly wait in patience.
Jianlin Chen(ASD)
M.W. Sp. z o.o.
Ul. Logistyczna 1, 69-100
Świecko
Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Napisz do nich, mają przedstawiciela w Polsce. Ja wysyłałem do tego gościa:

 

Please ship your defective item to our Poland address:
Our Poland warehouse will update the information of all the received packages every Monday, so your package might not be checked in immediately when it is delivered, we will arrange the shipment for you after the packages are confirmed checked in, please kindly wait in patience.
Jianlin Chen(ASD)
M.W. Sp. z o.o.
Ul. Logistyczna 1, 69-100
Świecko
Poland

 

Właśnie do niego mi każą wysyłać, tylko ja nie mieszkam w Polsce, ani w Polsce ich nie kupiłem :)

Widać jest tylko jeden serwis na Europę...

6 godzin temu, x86 napisał(a):

Współczuję :( 

Na reklamację prawie zawsze wysyła się na własny koszt. 

I co paczuszka do Chin czy może mają serwis w Europie ?

 

Kupione w hiszpańskim Amazonie. Niby normalna gwarancja, a każą płacić kilkadziesiąt ojro teraz za wysyłkę...

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg unijnych przepisów dostarczenie i odesłanie towaru czy nawet wykonanie niezależnych badań i ekspertyz ponosi w całości sprzedawca. Konsumentowi, który poniósł koszty dostarczenia towaru do sprzedawcy należy się zwrot tych wydatków. Warunkiem jest przedstawienie dowodów ich poniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karkolomny napisał(a):

Wg unijnych przepisów dostarczenie i odesłanie towaru czy nawet wykonanie niezależnych badań i ekspertyz ponosi w całości sprzedawca. Konsumentowi, który poniósł koszty dostarczenia towaru do sprzedawcy należy się zwrot tych wydatków. Warunkiem jest przedstawienie dowodów ich poniesienia.

Mnie raz chcieli obarczyć kosztami na allegro. Zacytowałem im regulamin allegro i nagle magicznie zmienili zdanie, poprosili tylko o skan potwierdzenia przesyłki. Naciągają tych, którzy nie mają wiedzy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micha

W dniu 4.04.2023 o 22:59, MichalZZZ napisał(a):

I jak Envy z Susvarą? :)

 

Nie gorzej niż iFi :).

Na korzyść Envy: zapas mocy, niżej schodzący i bardziej zdefiniowany bas, świetna przestrzeń w głąb z jednoczesną precyzjną lokalizacją - to robi na mnie duże wrażenie. W pozostałych aspektach brzmienie jest zbliżone tonalnie.

Wykonanie Envy to czysta poezja - po raz pierwszy żona powiedziała o jakimkolwiek sprzęcie, że 'pasowałby tu', znamienite ;).

 

Miałem jednak, podczas odbioru Envy, chwilkę na posłuchanie Susvar z WA33 i... mam wrażenie, że muszę jeszcze zestawić Envy z nim bezpośrednio, bo zrobił na mnie spore wrażenie szybkością, neutralnością i detalem.

Ino nie planuję się wybierać w tamte regiony $$$, ot dla sportu.

Edytowane przez RadekBe
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Twoich dalszych wrażeń. Ja mając u siebie Envy a później WA33, nie miałem nawet przez chwilę wątpliwości co jest dla mnie lepsze. Niemniej jednak jak ktoś lubi czarujące, nieco wolniejsze, wręcz takie romantyczne i wysoce organiczne granie, to z całą pewnością Envy mu przypadnie do gustu bardziej. Ja w każdym razie wolę bardziej zadziornego, naładowanego taką dziką energią, dynamicznego i szybszego WA33 ;) Bas w WA33 też mi się bardziej podoba - jego faktura jest bardziej zwarta. W Envy bas był bardziej zaokrąglony. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności