Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zear napisał(a):

A które słuchawki planarne grające tak jak Sundara będą na wiele lat? O Edition XS też czytałem, że się psują

Jedne z bardziej niezawodnych i niepsujących się słuchawek to DanClarki i to słyszałem od samego sprzedawcy. Brzmienie nie odbiega specjalnie od tego co oferuje Hifiman. Kwestia gustu i oczekiwań. Ja wolę bardziej styl DanClarka niż Hifimana ale jakościowo to jest podobna półka jeśli porównujemy dany pułap cenowy. Zależy na jakie aspekty dźwiękowe zwracamy uwagę.

 

Sam miałem Hifiman Deva prawie rok i nic się z nimi nie stało, ale nawet w teorii lepiej wykonane słuchawki mogą Ci nie wytrzymać dłużej niż kilka lat. Nie ma na to reguły, więc jakoś bardzo bym się tym nie przejmował. Częściej się jednak słyszy o tym, że padł przetwornik planarny niż dynamiczny, ale to też może nie do końca był regułą. Tyle przynajmniej wiem z tego co sam słyszę/czytam.

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie zabezpieczenia słuchawek na stojaku, bo też na razie trzymam w pudełku, ale bez odpinania kabla... niemniej myślę o stajakach. Kiedyś w internecie widziałem pokrowiec, ale przezroczysty, lekko usztywniony na sluchawki będące właśnie na stojaku. Prezentowało się to w miarę estetycznie, ale pamiętam, że za cenę tego pokrowca można było już kupić jakieś tanie iem :). Znacie jakieś tego typu pokrowce ale w rozsądnej cenie ? Ewentualnie zostaje szycie z reklamówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dan821 wcześniej używałem dużego worka strunowego.

Ktoś mnie doradził aby w celu uniknięcia kiszenia słuchawek [pot] używać worka z fizeliny. 

Wziąłem takowy z urządzenia audio.

Po ok. trzech latach użytkowania standu Oppo , postanowiłem go sprzedać. Wyciągnolem pudło z piwnicy a w nim pyk, worek z fizeliny. Coś jest na rzeczy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RadekBe napisał(a):

padami Dekoni do

ja kupiłem do Arya, wygodne, dobrze wykonane ale zmieniają trochę dźwięk, więc musisz posłuchać, ale warto moim zdaniem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie zabezpieczenia słuchawek na stojaku, bo też na razie trzymam w pudełku, ale bez odpinania kabla... niemniej myślę o stajakach. Kiedyś w internecie widziałem pokrowiec, ale przezroczysty, lekko usztywniony na sluchawki będące właśnie na stojaku. Prezentowało się to w miarę estetycznie, ale pamiętam, że za cenę tego pokrowca można było już kupić jakieś tanie iem . Znacie jakieś tego typu pokrowce ale w rozsądnej cenie ? Ewentualnie zostaje szycie z reklamówek
Ja kupiłem coś takiego

https://a.aliexpress.com/_m0IhKpc

Z wysyłką jakieś 15 zł, zobaczymy jak przyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy HE1000se to chciałbym zapytać o najbardziej pasujące do nich okablowanie. 

Dotychczas słyszałem, że takim kablem jest ten od Final Audio OFC posrebrzany: link tyko ta cena...

Czy znacie coś co gra lepiej niż ten oryginalny i sygnaturą przypasuje? 

U siebie przerabiałem srebro Argentum i ten był zbyt neutralny oraz przydałoby się miedziane dociążenie.

Była też hybryda noir od Forzy, która miała imponującą scenę ale grała na planie "V" i odchudzała wokal. Bas też tracił kontrolę przez nadmiar najniższych pasm. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zamówiłem Edition XS (niecałe 1500 PLN z Amazon Warehouse) :) 

 

Teraz rozważam dokupienie takiej wkładki:

Poduszki-z-pa-kiem-na-g-ow-Earpads-poszewka-na-poduszk-dla-Sennheiser-HD205-HD205II-HD.jpg_640x640.jpg

 

Poprzednie XS'y odesłałem ponieważ uznałem, że w wersji stock'owej są za duże. Tym razem postanowiłem powalczyć o swoje szczęście :D 

 

Przy okazji zapytam: modował już ktoś woje XS'y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m Nie mam już żadnych słuchawek z tym *autocenzura* pałąkiem ale zerknij na tą ofertę bo powyższa to od Chińczyka ździercy ;) : https://pl.aliexpress.com/item/32949802515.html Nie jestem pewny czy 3,5cm szerokości to nie będzie zbyt dużo.

a tu jeszcze szerzej bo 40mm : https://pl.aliexpress.com/item/1005004085181226.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wrzuciłem do koszyka (niech leżą) :) 

 

Na Amazonie też kilka namierzyłem. Co prawda drożej, ale dostępne od reki 👍

 

Po urlopie zdecyduję czy je (XS) zostawić czy ponownie odesłać, a jak zostawię to czy modować czy zapuszczać włosy (co by kubaturę łba powiększyć) :D 

 

Ah, zapomniałem ja już nie mam włosów, no prawie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HE-6SEv2 z tym pałąkiem i do tego były cięższe. Robiły hotspota na czubku głowy ale prędzej bym dalej ich słuchał z poduszką między pałąkiem niż z tego powodu się pozbywał ;) Jeżeli ich brzmienie Tobie pasuje to warto je dostosować pod siebie.

 

Oryginalne pady HiFiMana trochę "podgryzają" policzki ale można wymienić na pełną skórkę i dla mnie jest bajka (przynajmniej w Edition Xv2 była i teraz jest w v1). Moje pady podrożały https://pl.aliexpress.com/item/1005003052593217.html ale tutaj są bez wewnętrznej perforacji trochę taniej (kolor D) :

https://pl.aliexpress.com/item/1005004460162513.html

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 12:03, bakus1233 napisał(a):

Pady można zwracać do 14 dni? Jak tak, to bym wziął na testy na twoim miejscu i tyle. To da ci najlepszą odpowiedź. 

 

Rezczywiście, Twoja sugestia miała sens - w styczniu przymierzę Elite Hybrid oraz wentylowane Sheepskin i zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, x86 napisał(a):

Panowie tylko proszę postawcie się też na miejscu sprzedającego. Co on ma zrobić z przymierzanymi padami w rozpieczętowanym pudełku ?

Zapakować na nowo żeby wyglądały jak nowe image.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, x86 napisał(a):

To jeszcze poradź w jakim proszku uprzednio je wyprać ;) 

W większości przypadków po jednym czy 2 zwrotach nawet nie trzeba. Lekko przeczyścić i tyle.

 

zresztą… podejrzewam, że jak ktoś sprzedaje przez internet to sobie wlicza zwroty w ceny towarów albo po prostu to akceptuje, że musi przyjąć zwrot, bo takie prawo.

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bakus1233 napisał(a):

W większości przypadków po jednym czy 2 zwrotach nawet nie trzeba. Lekko przeczyścić i tyle.

Sprzedający byliby w siódmym niebie mając tylko takich wyrozumiałych klientów jak Ty :) Nie musieliby opisywać i przeceniać pod kątem B-stocków, open-boxów, powystawowych, zwrotów, odnowionych itd. 

5 minut temu, bakus1233 napisał(a):

zresztą… podejrzewam, że jak ktoś sprzedaje przez internet to sobie wlicza zwroty w ceny towarów albo po prostu to akceptuje, że musi przyjąć zwrot, bo takie prawo.

Prawo prawem, a zdrowy rozsądek jednak trzeba zachować i postawić się na miejscu sprzedającego jakby samemu prowadziło się działalność, no chyba że mowa o Amazonie wtedy też polecam jak najwięcej tam używać i zwracać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawmy się na miejscu kupującego - jak ma ocenić czy dany produkt jest dla niego, w tym przypadku waspekcie wygody, jakości materiałów, wygodny mocowania i wpływu na dźwięk?

P.s. mam to uzgodnione ze sprzedawcą, więc jak widać nie jest to zachowanie niesportowe a akceptowalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć zwrotu padów. Kupowałem kiedyś pady Dekoni do T1 przez allegro. Sprzedawca zgodził się na zwrot, ale przysłał też odpowiedni przepis, gdzie jasno stało, że nie musi tego robić. Finalnie je sobie zostawiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RadekBe napisał(a):

Postawmy się na miejscu kupującego - jak ma ocenić czy dany produkt jest dla niego, w tym przypadku waspekcie wygody, jakości materiałów, wygodny mocowania i wpływu na dźwięk?

Jest wiele rzeczy, których działania nie możemy sprawdzić bez uprzedniego rozpakowania, rozpoczęcia użytkowania ale nie jest to wymówką nawet w świetle prawa.

8 minut temu, RadekBe napisał(a):

P.s. mam to uzgodnione ze sprzedawcą, więc jak widać nie jest to zachowanie niesportowe a akceptowalne. 

I to się chwali 👍 Zapytać, dopytać i generalnie dogadać się ze sprzedającym zawczasu 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BearPL napisał(a):

Sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć zwrotu padów. Kupowałem kiedyś pady Dekoni do T1 przez allegro. Sprzedawca zgodził się na zwrot, ale przysłał też odpowiedni przepis, gdzie jasno stało, że nie musi tego robić. Finalnie je sobie zostawiłem. 

To ciekawe, że słuchawki (oprócz dokanałowych) można zwracać a pady już nie 😅😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności