Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Heh aż mi się przypomniał głośny, nieprzyjemny szelest przetworników w HEDDphone przy zakładaniu na głowę. Pierwszy raz jak je założyłem byłem przekonany, że coś uszkodziłem, a one po prostu tak mają i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adriano2510 napisał:

Ciśnienie w tej komorze napierało na przetwornik i go finalnie uszkodziło.

Dokładnie w ten sam sposób psują się Audeze EL8

 

2 godziny temu, adriano2510 napisał:

czy komora między uchem a przetwornikiem w HE1000se jest szczelną przestrzenią

HE1000 zdaje się mają dziurkowane pady od wewnątrz, do tego od strony skóry są materiałowe, więc nie są aż tak szczelne.

HiFiMAN-HE1000se-c-600x450.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 14:45, Weird_O napisał:

nieprzyjemny szelest przetworników w HEDDphone przy zakładaniu na głowę

Nie zaobserwowałem czegoś takiego ale to może dlatego, że od czasów jak pomoc techniczna Audeze poleciła mi łagodnie zakładać słuchawki by nie uszkodzić przetworników (z góry zakładali, że nie jest to objęte gwarancją) tak od tamtej pory jestem delikatniejszy ;) W Sundarach tylko raz docisnąłem i też mi pykało z przetworników. W HE-6 nie odważę się 🙄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cpu1 napisał:

Nie zaobserwowałem czegoś takiego ale to może dlatego, że od czasów jak pomoc techniczna Audeze poleciła mi łagodnie zakładać słuchawki by nie uszkodzić przetworników (z góry zakładali, że nie jest to objęte gwarancją) tak od tamtej pory jestem delikatniejszy ;) W Sundarach tylko raz docisnąłem i też mi pykało z przetworników. W HE-6 nie odważę się 🙄

Miałem za dużo już tu nie pisać, ale to skomentuję. I po takiej odpowiedzi z serwisu fabrycznego nadal używasz takiego badziewia, które może się zepsuć od przeciągu w domu wisząc sobie na stojaczku? Takie firmy jak audeze i hihiman robią sobie jaja z ludzi, a ci mówią, że deszcz pada. Dalej nie komentuję, bo będzie , że spam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio Pisz śmiało bo chętnie odpiszę na Twoje konsternacje i żebyś był już spokojny to napiszę, że mój epizod z Audeze był krótki i niezbyt udany jeżeli chodzi o walory dźwiękowe. Nie pasował mi też komfort i stosunek ceny do możliwości. Otwarcie krytykuję pewne aspekty z którymi miałem doświadczenia i jeżeli przeczytałbyś moje posty to zauważyłbyś, że nie jestem z tych co mówią że deszcz pada kiedy ktoś na nich pluje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Potrzebuję kupić kabel zastępczy do Edition XS. Źródło to Topping L30, więc poszukuję kabla niezbalansowanego, 1,5m, niedrogiego. Zamówiłem ten: https://www.amazon.pl/zastępczy-kompatybilny-podwójnej-sluchawki-podwójny/dp/B08CXP6L1X , ale na AudioScienceReview jest opinia, że ten kabel jest z pupy. Jak uważacie i ew. co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawlakbest napisał:

Hej.

Potrzebuję kupić kabel zastępczy do Edition XS. Źródło to Topping L30, więc poszukuję kabla niezbalansowanego, 1,5m, niedrogiego. Zamówiłem ten: https://www.amazon.pl/zastępczy-kompatybilny-podwójnej-sluchawki-podwójny/dp/B08CXP6L1X , ale na AudioScienceReview jest opinia, że ten kabel jest z pupy. Jak uważacie i ew. co polecacie?


Mam ten przewód - to najzwyklejszy kabel, który po prostu działa. Kupiłem go jako rozwiązanie tymczasowe, kiedy czekałem na ten docelowy (do HE400SE). Jak się później okazało, przerobiłem jeszcze kilka innych kabli (w tym dwa modele od forumowego specjalisty) i EOG okazała się 16 rdzeniowa miedź OCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mariuszryszard napisał:


Mam ten przewód - to najzwyklejszy kabel, który po prostu działa. Kupiłem go jako rozwiązanie tymczasowe, kiedy czekałem na ten docelowy (do HE400SE). Jak się później okazało, przerobiłem jeszcze kilka innych kabli (w tym dwa modele od forumowego specjalisty) i EOG okazała się 16 rdzeniowa miedź OCC.

Ja się wgl na kablach nie znam, jedynie co czytałem to to, że jak jest trochę srebra to podbija górę, a czysta miedź podbija dynamikę i szczegółowość względem stockowego kabla. Czyli mówisz, że ten kabel co zamówiłem na Amazonie jest ok? Znalazłem taki komentarz na forum: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-edition-xs.27903/page-30#post-1243279 mowa tu o kablu tej same firmy (Ablet), ale innym modelu. Ile w tym prawdy i czy to przeszkadza?

Edytowane przez Pawlakbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pawlakbest napisał:

Ja się wgl na kablach nie znam, jedynie co czytałem to to, że jak jest trochę srebra to podbija górę, a czysta miedź podbija dynamikę i szczegółowość względem stockowego kabla. Czyli mówisz, że ten kabel co zamówiłem na Amazonie jest ok? Znalazłem taki komentarz na forum: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-edition-xs.27903/page-30#post-1243279 mowa tu o kablu tej same firmy (Ablet), ale innym modelu. Ile w tym prawdy i czy to przeszkadza?

Że się wtrącę... Każde chińskie kable mają nieprzyjemną domieszkę ryżu sprasowanego. Rzęzi to na sopranach jak widelcem o talerz. Ale to moja subiektywna uwaga. 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was używał innego kabla do Edition XS to proszę o opinię. Używam stockowego i generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń do brzmienia tych słuchawek, ale jak wiadomo - lepsze jest wrogiem dobrego :) . Testował ktoś inne pady. Myślę o Dekoni Elite Velour, żeby zwiększyć komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BearPL napisał:

Jeśli ktoś z Was używał innego kabla do Edition XS to proszę o opinię

Ja użytkuję wykonany przez kogoś na allegro . Wersja z wtykiem xlr 4 pin, koszt coś około 280 zł .

Sama jakość kabla naprawdę ok , nie plącze się , nie zagina itd... 

Generalnie w przypadku tych słuchawek polecam połączenie zbalansowane . 

Sporo lepsza separacja , przestrzeń , kontrola niskich tonów .

293986887_1210070999562434_5039867936765344630_n.jpg

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tecnoselfrx napisał:

Ja użytkuję wykonany przez kogoś na allegro . Wersja z wtykiem xlr 4 pin, koszt coś około 280 zł .

Sama jakość kabla naprawdę ok , nie plącze się , nie zagina itd... 

Generalnie w przypadku tych słuchawek polecam połączenie zbalansowane . 

Sporo lepsza separacja , przestrzeń , kontrola niskich tonów .

 

Dzięki za opinię. Niestety nie mam XLR ani w Headonicu ani w EarStream Combo. Może kiedyś się zdecyduję, ale czasem słucham muzyki przy komputerze, czasem z CD a czasem z DF black na kilku parach słuchawek i zmiana XLR dość mocno by mnie ograniczyła, aczkolwiek pobudziłeś moją ciekawość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BearPL napisał:

Dzięki za opinię. Niestety nie mam XLR ani w Headonicu ani w EarStream Combo. Może kiedyś się zdecyduję, ale czasem słucham muzyki przy komputerze, czasem z CD a czasem z DF black na kilku parach słuchawek i zmiana XLR dość mocno by mnie ograniczyła, aczkolwiek pobudziłeś moją ciekawość :) 

Dobrym rozwiązaniem jest kabel XLR (dobrej jakości) i przejściówka z XLR na 6.3mm z użyciem tego samego przewodnika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BearPL napisał:

Jeśli ktoś z Was używał innego kabla do Edition XS to proszę o opinię. Używam stockowego i generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń do brzmienia tych słuchawek, ale jak wiadomo - lepsze jest wrogiem dobrego :) . Testował ktoś inne pady. Myślę o Dekoni Elite Velour, żeby zwiększyć komfort.

Ja niestety musiałem wymienić stockowy kabel, gdyż w obu egzemplarzach były z nim problemy. Część opisałem tutaj: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-edition-xs.27903/page-28#post-1218743

W skrócie:

Pierwsze słuchawki miały problem z wejściem w lewej słuchawce i wystarczyło lekko poruszyć kabel, aby dźwięk całkowicie zniknął. Próbowałem obracać, przepinać, nic nie pomagało. Dodatkowo Adapter HFM 6,35 na 3,5 był za luźny i kabel też wchodził do niego tak, że nawet jeśli go nie ruszałem, to traciłem dźwięk. Użyłem adaptera z moich DT990 pro i to pomogło, ale dalej był problem z wejściem w słuchawkach. Słuchawki wymieniłem.

Drugie słuchawki miały już lepsze wejścia w obu słuchawkach, ale nowy adapter też tracił dźwięk. Znowu użyłem tego z DT990, ale po 2 tygodniach problem wrócił i nieważne co bym nie robił, zdarzało się, że dźwięk w prawej słuchawce znikał.

Dzisiaj przyszedł mi ten nowy kabel i na razie wszystko wygląda w porządku. Ciasno wchodzi do adaptera i słuchawek, bez luzów. Zobaczymy po czasie.

 

Jako ciekawostka. Do mnie słuchawki(oba zamówione na Amazonie) przyszły w 2 różnych pudełkach. Stare po lewej, nowe po prawej. Nowe pudełko trochę 'gorszej' jakości pokrycie, ale przynajmniej wygląda ok. IMG_20220615_151717.jpgdz0xMjAwJmg9ODE0_src_68605-hifiman-edition-xs-fot2.jpg

Teraz wysyłają już w kartonowych pudełkach. Trochę poszaleli z QC, ale w złą stronę.

rHxY4DA.jpgceww9t737ry81.jpgtbof0q737ry81.jpg

Edytowane przez Pawlakbest
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję opinii osób które miały przyjemność słuchać tego modelu i najlepiej odnieść się do AKG K702 :)
Przymierzam się do zakupu Edition XS. Muza głównie Rock (stary i nowy) Jazz czasem coś elektronicznego.
Jestem mega zadowolony z AKG które mam spięte z AUNE S16. Ale po paru latach mam po prostu chęć zmiany, oczywiście na lepsze. Na pewno zależy mi na dużej przestrzeni, szczegółowości i jak to nazwać muzykalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pitex2 napisał:

Cześć,

Potrzebuję opinii osób które miały przyjemność słuchać tego modelu i najlepiej odnieść się do AKG K702 :)
Przymierzam się do zakupu Edition XS. Muza głównie Rock (stary i nowy) Jazz czasem coś elektronicznego.
Jestem mega zadowolony z AKG które mam spięte z AUNE S16. Ale po paru latach mam po prostu chęć zmiany, oczywiście na lepsze. Na pewno zależy mi na dużej przestrzeni, szczegółowości i jak to nazwać muzykalności.

K702 chyba nigdy nie słuchałem. Jak szukałem swoich słuchawek z 10 lat temu to słuchałem K701 i Q701. W Q701 scena zrobiła na mnie mega wrażenie. Wybrałem wtedy HE-500, bo były znacznie lepsze niż wszystkie, których słuchałem wtedy w paru sklepach. Edition XS to wyższa półka względem HE-500, więc przeskok z K702 powinien być spory. 
Też słucham rocka , choć głównie progresywnego, ale klasyczny też się znajdzie. Uważam, że te słuchawki świetnie się sprawdzają w takim repertuarze. Przestrzeń i szczegółowość jest moim zdaniem świetna. Scena jest mocno "napowietrzona". Co do muzykalności to ciężko mi to określić. Na pewno nie są nudne i ma się ochotę przesłuchać od nowa wszystkie swoje płyty. W tej cenie to uważam, że byłoby ciężko znaleźć coś równie dobrego dopasowanego do Twoich preferencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/21/2022 at 9:19 PM, pitex2 said:

Potrzebuję opinii osób które miały przyjemność słuchać tego modelu i najlepiej odnieść się do AKG K702 :)
Przymierzam się do zakupu Edition XS. Muza głównie Rock (stary i nowy) Jazz czasem coś elektronicznego.

Mam K702 i mam Edition XS, również słucham rocka i jazzu. W mojej ocenie Hifimany deklasują ten model AKG. K702 są cienkie na basie, „anemiczne”, choć bardzo przestrzenne. Rocka nie mogłem na tym słuchać z tego powodu, jazzu już bardziej. Edition XS są też bardzo przestrzenne (choć już nie tak bardzo jak K702), bardzo rozdzielcze (najbardziej rozdzielcze słuchawki, jakie miałem na uszach), ale dużo bardziej dociążone z dołu, z bardzo przyjemnym niskim basem, takim „punktowym”. Bardzo przyjemnie się tego słucha. Należy jednak pamiętać, że to wciąż są jasne słuchawki, ale jeśli ktoś lubi taki dźwięk, to będzie ok. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności