Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, rev napisał:

Słuchałem ostatnio moich Susvar na Nimbusie w MP3 i nie czułem jakichkolwiek braków. Nie wiem jaki gain, bo w sumie nie sprawdzałem 😂

 

Jak nie sprawdzałeś, to pewnie był ustawiony na 0 :) I jak Twoim zdaniem wypadły Susvary na Niimbusie? Nie brakowało basu? 

 

Kolega @saudio wiem, że preferuje Enleum do tych słuchawek. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 dB to za mało jak na Susvary, przy 3V na wejściu minimum to +6dB.

Preferuję nie tylko do tych słuchawek do Abyssów też, no i zwłaszcza do nich. Niimbus ma więcej funkcji, wejść, wyjść, no ale i tak nie jest to konstrukcja w pełni zbalansowana.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Kolejny wieczór 'jaram się' przeskakując między jednymi a drugimi, szukając różnic i podobieństw. Celem było znalezienie pary uzupełniającej Omegi 2, nie wycieczka w inne rejony, i to HEkSE udaje się to znakomicie.

Są, IMO,  bliską wariacją tego jak grają 007ki, w żadnym aspekcie nie odstając zbytnio.

Tym bardziej doceniam klasę 007mek, które są przecież starszą konstrukcją. 

 

A w miedzyczasie fotka z wieczornej, klimatycznej sesji ;)

 

 

HESRs.jpg

Edytowane przez RadekBe
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jad szopa napisał:

Pytanie z ciekawości - co jest lepsze? 
HiFiMAN HE-400i czyli starsza, lżejsza wersja, czy HiFiMAN Sundara? 

Sundary.

Grają  podobnie, ale Sundary maja lekko bogatszy przekaz, detal. Akurat w Jazz słychać lekko bogatsze detaliczne wybrzmienie instrumentów. 

Edytowane przez mrbudyn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, mrbudyn said:

Sundary.

Grają  podobnie, ale Sundary maja lekko bogatszy przekaz, detal. Akurat w Jazz słychać lekko bogatsze detaliczne wybrzmienie instrumentów. 

Oki a dalej, np 
HiFiMan Sundara, czy HiFiMAN HE-560 V1? 
O tych drugich słyszałem, że są bardzo słabe i się nie opłaca. W ogóle, co jest takiego w Sundarach, że padło stwierdzenie, że to najlepsze słuchawki do 2000 zł? 
 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jad szopa napisał:

HE-560 z filmu? Serio są takie złe?

Jak na swoją cenę, to szału nie ma, zdecydowanie lepiej kupić starsze HE500.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja się jeszcze przy okazji dopytam o Sundary, które sam również posiadam. Otóż nawet na tym forum spotkałem się z opiniami, jakoby Sundary były "kluchowate", zbyt "wolne do rocka" itp. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć co dane osoby miał na myśli?

Pierwsze do głowy przychodzi mi szybkość przetwornika i ww. określenia sugerują, że bas może się lekko wylewać na średnicę. Jeśli o to chodzi, to też jestem w lekkim szoku, gdyż kiedyś czytałem na jakiejś stronie / forum, że na ogół planary należą do szybkich przetworników (a na pewno od przeciętnego dynamika).

Czy ktoś doświadczony, kto miał styczność z Sundara mógłby się w tym temacie wypowiedzieć? Jak to jest w porównaniu z innymi słuchawkami w podobnym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coven Za doświadczonego się nie uważam, ale po krótkim obcowaniu z Sundarami nie nazwałbym ich wolnymi czy kluchowatymi, a wręcz przeciwnie. Moim zdaniem mogą nie pasować do rocka, bo w zależności od preferencji może brakować "mięsa", dociążenia i wygaru, gdyż ja Sundary odebrałem jako takie trochę rachityczne granie i zarazem bardzo zwiewne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Coven said:

Jeśli o to chodzi, to też jestem w lekkim szoku, gdyż kiedyś czytałem na jakiejś stronie / forum, że na ogół planary należą do szybkich przetworników (a na pewno od przeciętnego dynamika).

To zależy od konkretnego modelu. Sama technologia ortodynamiczna nie przesądza o tym jaki będzie dźwięk. Duży wpływ ma też kabel słuchawkowy oraz źródło, wzmacniacz, zasilanie, pady. Czasami ortodynamiki są szybkie i piskliwe, czasami wolne i mułowate.🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wiecie może jak wygląda u nas sprawa z serwisem gwarancyjnym? Zauważyłem ostatnio, że w jednej muszli Sundary chyba coś metalowego się odkleiło. Delikatne ruchy głowy, czy aksamitny dotyk muszli powoduje takie metaliczne "cyk". Zdjąłem pady i zacząłem machać przed uchem całym przetwornikiem i faktycznie coś tam luźnego jest.

Na dźwięk słyszalnie nie wpływa (przynajmniej na razie), ale jest niezwykle irytujące.

@Rafacio

Byłem świadom, że zbyt długo mogą mi nie posłużyć, ale zaryzykowałem. Mam gwarancję do lipca, także jak serwis czegoś nie wymyśli, to będzie załatwione (oby).

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Coven napisał:

zacząłem machać przed uchem całym przetwornikiem i faktycznie coś tam luźnego jest

A to nie jest czasem kabelek od gniazdka do przetwornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności