Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ci się zgrywały HD600 z ZenStackiem? Mnie się one w jazzie wydawały bardzo podobne do HE400SE, w muzyce symfoniczej jakoś w ogóle mi to brzmienie nie podeszło. Na pewno odnotowałem słabsze zejście basu i mniej szczegółów na HD600, ale testowałem tylko w sklepie, wtedy chyba jeszcze na DX3 Pro+.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeonidK napisał:

A jak ci się zgrywały HD600 z ZenStackiem? Mnie się one w jazzie wydawały bardzo podobne do HE400SE, w muzyce symfoniczej jakoś w ogóle mi to brzmienie nie podeszło. Na pewno odnotowałem słabsze zejście basu i mniej szczegółów na HD600, ale testowałem tylko w sklepie, wtedy chyba jeszcze na DX3 Pro+.

 

HD600 na pewno nie są mniej szczegółowe niż HE400SE, tylko te drugie mają kilka pików na sopranie, czyli takie sztuczne wyciągnięcie detali, po pewnym czasie to zaczyna przeszkadzać (przynajmniej mnie). Natomiast odnośnie zejścia na basie to masz rację i jest to jedna z wad HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeonidK napisał:

Czy zauważył ktoś w HE-400SE jakby cichutkie trzaski np. przy poruszaniu głową albo przy lekkim dociśnięciu słuchawek do głowy? Przy naturalnym poruszaniu głową jest efekt podobny do zakłóceń na kablu USB a przy sciskaniu brzmi to tak, jakby wszystko w środku leżało tam luzem... doprowadza mnie to do szału. Tylko z powodu wykonania testowałem też HD600 ale nie moje granie niestety.

Te trzaski to nie czasem bujna fryzura. Ja tak mam jak końcówki włosów dotykają muszli to taki efekt stukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 23:26, LeonidK napisał:

Przy naturalnym poruszaniu głową jest efekt podobny do zakłóceń na kablu USB

Jak takie coś brzmi? Bo mimo używania kabli po drukarkach czy telefonach nie wiem, jak brzmią zakłócenia na kablu USB. Proszę tylko o poważne odpowiedzi. A co do reszty, to właśnie doświadczasz jakości firmy hihiman .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby włosy coś miały z tym wspólnego, przy dociskaniu jest taki efekt jakby w środku było za duże ciśnienie czy coś, ale jak może być, skoro słuchawki są otwarte?

@Rafacio nie masz nigdy takich ledwo słyszalnych trzasków przy słuchaniu muzyki z komputera? Rzadko mi się to zdarza, ale czasem można zauważyć, byłem pewny że to kwestia kabla, nawet ktoś gdzieś pisał, że na kablu Belkina (i tak niezłym) też mu się to jeszcze czasami zdarzało, a na jakimś Wireworldzie (chyba Ultraviolet) przeszło całkowicie. Ale zauważyłem też, że takie coś dzieje się dosyć często np. kiedy otwieram nową kartę w przeglądarce. tak jakby laptop miał chwilowy spadek wydajności - nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo z jednej strony radzi sobie z Borderlands 3, z drugiej trzaska przy słuchaniu muzyki, ale jak wiadomo laptopy to syf, więc zobaczę jak będzie, kiedy złożę komputer :)

A co do jakości Hifimana, to po pierwsze gdyby nie to, że ludziom w 2 na 2 posiadanych egzemplarzach padały przetworniki, to brałbym Sundarę, a po drugie bardzo chciałem się przekonać do HD600 tylko ze względu na jakość Hifimana, ale niestety nie dla mnie te słuchawki.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem. Membrana jest luźno zawieszona tzw. "swobodna" i podejrzewam, że może "falować" lub nawet zahaczać o magnesy, od których jest bardzo blisko. Słuchawki są otwarte, ale membrana jest bardzo duża i zasłanie sporą część otworu, może to powodować jej odchylenia przy zakładaniu. To nie jest pewnik, tylko luźne jak membrana w planarach dywagacje :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeonidK napisał:

nie masz nigdy takich ledwo słyszalnych trzasków przy słuchaniu muzyki z komputera?

Nie mam. Kabel USB 3.0 z wyprzedaży w leclerc  za 14,99 i Fiio Q3. Przy K5PRO mam kabel po drukarce sprzed 18 lat. Też nie ma trzasków, przerw, ani nic w tym guście.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem,

HE1000SE właśnie dołączyły do drużyny, jako drugi zestaw i uzupełnienie SR-007.

Aktualnie na stanie mam SMSL M200 i SP200, z którego będą grały przez najbliższe dni.

 

Czy macie jednak jakieś sugestie, w którą stronę kierować się podczas upgrade'u wzmacniacza?

Po cieplejszej stronie grania.

 

Podobnie z kabelkiem, aktualnie stock.

 

HEkSE.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RadekBe napisał:

Czołem,

HE1000SE właśnie dołączyły do drużyny, jako drugi zestaw i uzupełnienie SR-007.

Aktualnie na stanie mam SMSL M200 i SP200, z którego będą grały przez najbliższe dni.

 

Czy macie jednak jakieś sugestie, w którą stronę kierować się podczas upgrade'u wzmacniacza?

Po cieplejszej stronie grania.

 

Podobnie z kabelkiem, aktualnie stock.

 

HEkSE.jpg


Gratki!

Burson rzeczywiście może być fajną opcją. 1000se polecą nawet z ziemniaka, więc cokolwiek ciepłego i dobrego technicznie zgra się z nimi dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RadekBe napisał:

Czołem,

HE1000SE właśnie dołączyły do drużyny, jako drugi zestaw i uzupełnienie SR-007.

Aktualnie na stanie mam SMSL M200 i SP200, z którego będą grały przez najbliższe dni.

 

Czy macie jednak jakieś sugestie, w którą stronę kierować się podczas upgrade'u wzmacniacza?

Po cieplejszej stronie grania.

 

Podobnie z kabelkiem, aktualnie stock.

 

HEkSE.jpg

Testowałem swoje HEkSE i IMO z Bursonem nie ma synergii. Dla mnie było za jasno, za ostro.

Dla mnie najlepiej HEki grają z gołego Hugo2.

Synergia też była na Hugo2+Wells Audio Milo. Dociążenie fajne, kosztem lekkiej utraty szczegółu.

Ja czasami z nimi używam Pathos Aurium - można sobie coś pokombinować lampami jak się chwilowo znudzi referencyjność Hugo2.

Z kabelków posiadam i polecam krakowskie Tonalium. Ten kabel jest mniej kolorowy, ale zdziera ze stockowego dużo korzucha i pojawiają się głębiej ryte faktury. Fajnie chropowatości.

To np. bardzo pomaga HEkom z iBasso DX220 MAX - na kablu stockowym jest za dużo ociężałości, a na Tonalium aż chce się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rev napisał:

Ktoś z Was słuchał R9? Mam je od kilku dni i nie mogę przestać słuchać :D

A z czym ich słuchasz?

Bo wg. tej recki są wymagające co do synergii:

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-he-r9-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z EF400 i Yulongiem Aurora poking co, jeszcze nie przepinałem do reszty. Z EF400 gra to tak, że nie chce mi się przestać :D

Druga połówka ukradła mi wczoraj R9 na 3 godziny, leżała z nimi na kanapie i słuchała wszystkiego co zna żeby zobaczyć jak to gra. A słuchała praktycznie wszystkiego z mojej sygnaturki, więc trochę gratów przerobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rev napisał:

Z EF400 i Yulongiem Aurora poking co, jeszcze nie przepinałem do reszty. Z EF400 gra to tak, że nie chce mi się przestać :D

Druga połówka ukradła mi wczoraj R9 na 3 godziny, leżała z nimi na kanapie i słuchała wszystkiego co zna żeby zobaczyć jak to gra. A słuchała praktycznie wszystkiego z mojej sygnaturki, więc trochę gratów przerobiła.

Z tego co piszesz to trzeba będzie na nie kiedyś rzucić uchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać na pewno warto, bo myślę że nie da się przejść obok ich dźwięku obojętnie. Mogą nie podejść, ale mogą też podejść bardzo.

Ja w nich zyskałem kompana na długo do tak zwanego mucenia. Jak chce się wyczillować i posłuchać "ambitnie", to od tego są Susvary, Elity, D8000 pro, 1000se itp. Ale jak chce sobie puścić coś do tupania nogą, machania rękami i ogólnego fun factor, to te R9 to jest absolutny kot. 

Edytowane przez rev
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a  ,,Testowałem swoje HEkSE i IMO z Bursonem nie ma synergii. Dla mnie było za jasno, za ostro.''

 

Te burki mają oznaczenia np 3xp ,3p analogicznie 3xr ,3r. Z tego co widzę  testowałeś z ,,pakietu'' niższego.

Tam przynajmniej 2 osoby które słuchały niższych i wyższych modeli pisały o różnicach.

Wyższe nie grajo ani jasno ani ostro, ani neutralnie. Są lekko ocieplene i grają bardzo gładko. Słuchałem 3xr, słucham 3r .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommy66 napisał:

@konrad_a  ,,Testowałem swoje HEkSE i IMO z Bursonem nie ma synergii. Dla mnie było za jasno, za ostro.''

 

Te burki mają oznaczenia np 3xp ,3p analogicznie 3xr ,3r. Z tego co widzę  testowałeś z ,,pakietu'' niższego.

Tam przynajmniej 2 osoby które słuchały niższych i wyższych modeli pisały o różnicach.

Wyższe nie grajo ani jasno ani ostro, ani neutralnie. Są lekko ocieplene i grają bardzo gładko. Słuchałem 3xr, słucham 3r .

 

Testowałem HEkSE z Hugo2 + Soloist 3xp. Nie podeszło mi to zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RadekBe napisał:

Dzięki obu za sugestie. Ostatecznie zrobię listę kilku do sprawdzenia i odsłucham przed zakupem.

Dokładnie. Tak zawsze najlepiej. Jeszcze nieźle grały: Chord Anni, Flux Labs FA-10 i najnowszy wzmak @majkel-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności