Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.01.2022 o 22:31, rev napisał:

Udało się :D

Dzięki, ten Trentemoller całkiem fajny :)

Co do magnesów "stealth", to nie wiem czy pamiętasz jaki kształt miały mieć te w naszych słuchawkach ;) 

W sumie to nawet mają, bo gdzieś mi się "poniewierają" te zamówione wtedy. jakbym znalazł producenta membrany, to pewnie już bym na własny użytek coś z tym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś staję się oficjalnie wielbicielem marki Hifiman za sprawą ich dapów. To jak dźwięko potrafi upichcić świetne danie to zasługuję 100% na mój szacunek i podziw.

Potrafi wyciągnąć maksimum z danego chipu dac w przenośnych urządzeniach.👌

100% trafia w moje gusta i preferencje.

Jeśli mówi, że zrobil świetne urządzenie to tak właśnie jest🙂

Najpierw kupiłem Hm-601( tda1543), które grał na początku lepiej od mojego stacjonarnego daca( tda1541) z wyjściem na lampach(ecc83). Dopiero lepsze okablowanie wewnętrzne dacka (srebrne i miedziane)i lepszy konwerter spdif/ usb(matrix xspdif)przebiło jego jakość.

 Teraz hm-1000 red(2×pcm1702), który jest hi endem w przenośnych urządzeniach.

Miałem już stacjonarne dacki nawet na lepszych chipach 1704k i 63k, ale 1000 red gra bardziej tak jak lubię(eufonicznie,muzykalnie, analogowo) i pokazuje rzeczywisty potencjał tych chipów.

Dziękuję Dr. Fang Bian🙏

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za użyczenie Arya V3 na odsłuch. 

Jednak do ciężkiego grania Clear są lepsze, Arye grają zbyt lekko, nie mają takiego wygaru jak Clear mimo naprawdę dobrego basu. Ciągle mimo już trzeciej wersji Aryi uważam że scena jest zbyt daleko od słuchacza, zdecydowanie wolę bardziej tą z Clear, bliską i intymną. No i przede wszystkim średnica jest chuda, aż jestem zdziwiony bo wydawało mi się że V1 grały bardziej z większym dociążeniem. Myślę że nawet HE1kse mają więcej mięsa. Mogę spać spokojnie bo Clear mg na padach od Utopii robią robotę:D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron spróbuj trochę odciągnąć muszle od uszu, żeby był przewiew, i posłuchaj jak wtedy grają. Powinna dociążyć się średnica, co jednocześnie przekłada się na jej przybliżenie. Bas też powinien trochę więcej masy zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ogłoszenie Susvar naszego forumowicza, który uczciwie ukazał wadę w postaci braku farby na metalowej konstrukcji przetworników - wewnętrzne grille :

Susvara.jpg

Przykra sprawa bo wygląda podobnie jak w moich HEXach V2 gdzie farba na jarzmach z wiekiem zaczynała być twarda, krucha i schodziła z łatwością pod paznokciem lub przy przecieraniu. Wg. mnie ta sama kiepska farba została zastosowana w tak wrażliwym miejscu jak przetwornik. Na moje oko to kruszy się i jej odłamki mają szansę wpaść pomiędzy membranę :(

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Palpatine napisał:

Hifiman ściga się z LCD na największy scam w historii audio. To całkiem wyrównany pojedynek. 

Większy niż kablofilizm?

 

BTW: Chyba miałeś na myśli Audeze

Edytowane przez Gość
Btw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

Trafiłem na ogłoszenie Susvar naszego forumowicza, który uczciwie ukazał wadę w postaci braku farby na metalowej konstrukcji przetworników - wewnętrzne grille :

Susvara.jpg

Przykra sprawa bo wygląda podobnie jak w moich HEXach V2 gdzie farba na jarzmach z wiekiem zaczynała być twarda, krucha i schodziła z łatwością pod paznokciem lub przy przecieraniu. Wg. mnie ta sama kiepska farba została zastosowana w tak wrażliwym miejscu jak przetwornik. Na moje oko to kruszy się i jej odłamki mają szansę wpaść pomiędzy membranę :(

Kogo one są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest pierwsza wersja tych słuchawek? Coś mi się kojarzy, że to ten starszy wypust, może nowsze nie są już tak spier.....niedopracowane 😜

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, pytanie o Sundary. W moich odkąd je posiadam coś klika w lewej muszli. Słychać to gdy mam je na uszach i naciskam lewą muszlę od zewnątrz - przypomina mi to efekt, który miałem w Audeze Sine (zamkniętych) i powodowało to chyba ciśnienie, które nie miało gdzie ujść (bo to słuchawki zamknięte). Dzieje się tak na oryginalnych jak i nieoryginalnych padach. Dodatkowo od jakiegoś czasu czasem słychać takie głośniejsze pyknięcia, to bardziej od prądu bym powiedział. Tylko lewa muszla. Reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności