Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem sobie przez jakiś czas na zmiane HD650 i X2, po czym założyłem He-4xx. 

 

to była dość drastyczna transformacja. :o

 

Ten sam utwór brzmi dość niepodobnie, jakby mastering zmienili. Pierwsze co się rzuca w uszy to "bas ukradli". 

 

Hifimany mają fajny bas, ale całkiem odmienny, taki mocno liniowy. Po takim przejściu trzeba ponownie zaadaptować słuch do niego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MrBrainwash napisał:

Słuchałem sobie przez jakiś czas na zmiane HD650 i X2, po czym założyłem He-4xx. 

 

to była dość drastyczna transformacja. :o

 

Ten sam utwór brzmi dość niepodobnie, jakby mastering zmienili. Pierwsze co się rzuca w uszy to "bas ukradli". 

 

Hifimany mają fajny bas, ale całkiem odmienny, taki mocno liniowy. Po takim przejściu trzeba ponownie zaadaptować słuch do niego. 

Może nie te Hifimany założyłeś ;) Król jest tyko jeden :) 

P.S. Dzięki @Tytus1988 za HE6, dzięki @Corvin74 za Audio-gd, gra to razem tak, że nie chce się oddawać. 

 

IMG_20220113_094453.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, laocy napisał:

Ja po wyjęciu z pudełka jestem zaskoczony in plus.

Po wyjęciu z pudła powiedziałem pod nosem "jest OK, fajnie grają ale chyba Ethery lepsze". Po pierwszym dniu grania - niekoniecznie na mojej głowie to zupełnie inne brzmienie jakie pamiętam prosto z pudła. Pierwszy raz doświadczyłem takiej różnicy w tzw. wygrzewaniu. Podekscytowany mam je włączone cały czas na głowie lub służą jako ciche głośniczki :)

 

Kable home made :
1) Canare Starquad - lekki kocyk, przygaszone, dobre dociążenie
2) tylko srebrzony - otworzyła się scena, więcej detalu, powietrza, mniejsze dociążenie

3) hybryda - zalety sreberka i canarka a więc taki zostaje.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Może nie te Hifimany założyłeś ;) Król jest tyko jeden :) 

No zapewne. :) 

Dzięki za zdjęcie i wrażenia - zapewne są zjawiskowe. 👍 

Miłego słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash to już drugie podejście, ale tym razem z mocarnym wzmacniaczem. One potrzebują mocy jak kania dżdżu. Bez tego grają dobrze, ale tylko dobrze. Z mocnym wzmacniaczem robią się genialne.

 

Miało być porównanie HE6 z HE6se v1, ale niestety musiały wrócić do dr. Fanga. Miały wadliwy przetwornik. Jest to podobno często spotykana wada w nowych wersjach HE6se. Membrana jest bardzo blisko magnesu i czasami po prostu go dotyka. Powoduje to degradację dźwięku. Raz robi się przester na wysokich, raz bas wpada w rezonanse powodujące buczenie. W akustycznym jazzie to nie przeszkadza, ale w mocniejszych brzmieniach czy elektronice niestety powoduje zniekształcenia. 

 

U mnie wyglądało tao tak jak na zdjęciu. Na krawędziach membrany widać szczelinę, na środku praktycznie nie. 

IMG_20220110_093054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Miało być porównanie HE6 z HE6se v1, ale niestety musiały wrócić do dr. Fanga. Miały wadliwy przetwornik...

O to współczuję problemu. Kontrola jakości ewidentnie nawaliła :( Przy zamawianiu swoich nie wiedziałem o takiej możliwości usterki i dobrze bo byłby dodatkowy stresik bo zanim do mnie przyjechały to już były po gwarancji (bodajże na używki Adorama daje 2 albo 3 miesiące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cpu1 napisał:

O to współczuję problemu. Kontrola jakości ewidentnie nawaliła :( 

Dokładnie, ale za to obsługę klienta to mają wzorcową. Kultura, podejście do Kliena, chęć rozwiązania problemu, szybkość reakcji. Ideał. Tylko nie o to chodzi w audio... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Dokładnie, ale za to obsługę klienta to mają wzorcową. Kultura, podejście do Kliena, chęć rozwiązania problemu, szybkość reakcji. Ideał. Tylko nie o to chodzi w audio... 

jeszcze przyjadą.

dawjcie opis jak wypadły HE6 z AudioGD i do czego jeszcze je podpisaliście?
@Tytus1988 które to HE6?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 10:12, The Grand Wazoo napisał:

Może nie te Hifimany założyłeś ;) Król jest tyko jeden :) 

P.S. Dzięki @Tytus1988 za HE6, dzięki @Corvin74 za Audio-gd, gra to razem tak, że nie chce się oddawać. 

 

IMG_20220113_094453.jpg

 

Bardzo się cieszę, że dobrze się spisują w takim połączeniu :) Życzę miłych chwil z muzyką! :) Jeśli bardzo by się spodobały, możemy dokonać odpowiednich ustaleń, aby mogły zostać u Ciebie na dłużej. 

 

@Corvin74są to HE6 z 2015 roku (jeszcze sprawdzę dowód zakupu). Przy okazji gratuluję ostatnich zakupów!🙂👍

 

15 godzin temu, blackromek napisał:

Panowie które Hifimany z wyższych modeli do rock metal

Polecałbym dawne HE6. Fizyczność dźwięku, jego potęga i walory techniczne świetnie sprawdzają się w takich mocniejszych brzmieniach🎶

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 10:12, The Grand Wazoo napisał:

Może nie te Hifimany założyłeś ;) Król jest tyko jeden :) 

P.S. Dzięki @Tytus1988 za HE6, dzięki @Corvin74 za Audio-gd, gra to razem tak, że nie chce się oddawać. 

 

IMG_20220113_094453.jpg

Mi HE-6 w stocku nie podobają się, dźwięk jest tak wyżyłowany że aż męczący.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo się uzyskać informację w sprawie XSów od lokalnego dystrybutora:

 

"Dzień dobry, szacujemy, że za miesiąc - dwa. Ale trudno o pewność w dzisiejszych czasach, przepraszam, ale nie jestem w stanie podać dokładnego terminu na tym etapie."

 

Czekamy...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie he-6se zajechały w półtorej dnia. Jak napisałem recenzję to odstawiłem je i 3 tygodnie leżały, aż wysłałem do następnej osoby z touru hifimana. Bardzo bliski 1plan + ultra detal = cierpienia. Jako 3cie słuchawki jak najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prolim Ja odwrotnie, odpoczywam przy HE-6se V2 :) Ether Flow to teraz przy nich diabeł tasmański :D Pewno tor, kabel, pady robią tę różnicę i może też sama różnica w wersji V1 vs V2 ? Dostroiłem pod swój gust i nie oddam ich nikomu :P 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 jak je testowałem to nie było oznaczeń v1 v2, więc raczej dziś nazywane v1. Próbowałem wzmacniaczy, lamp, crossfeeda, padów, kabli, nic nie dało. Może v2 są inne, w końcu coś musieli zmienić ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cpu1 napisał:

@prolim Ja odwrotnie, odpoczywam przy HE-6se V2 :) Ether Flow to teraz przy nich diabeł tasmański :D Pewno tor, kabel, pady robią tę różnicę i może też sama różnica w wersji V1 vs V2 ? Dostroiłem pod swój gust i nie oddam ich nikomu :P 

Wiem że to offtop , ale zadam tylko jedno szybkie pytanie jakiego kabla używasz z ether flow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackromek napisał:

jakiego kabla używasz z ether flow

Własnej roboty 8 żyłowy, hybrydowy, czysta miedź + posrebrzana miedź, wtyk Neutrika i rzecz jasna wtyki Hirose. Jakbyś potrzebował to możesz zapytać @Perula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności