Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, x X x napisał:

A jak te pady wpadają dźwiękowo i komfortowo (wygoda, temperatura) względem fabrycznych od Sundary?

Nie wiem bo przyszły po tym jak sprzedałem Sundary. Oryginalne pady w Sundarach od razu zdejmowałem bo nie były dla mnie przyjemne i preferowałem z samego weluru. Na Etherach używam tych skórzanych i komfort jest świetny. W zamkniętych Etherach trochę grzały mi się uszy ale przy otwartych idealnie. Skóra jest wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, espe0 napisał:

Bardziej jedwabny, zwiewny

Poprawia im się rozdzielczość? Na sztoku irytowały mnie już po pięciu minutach mechaniczną, plaskatą, jednostajną górą. Tuszę że jak nieskrępowana poduszką powietrzną błonka dostała oddechu, mogło się coś tam poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Poprawia im się rozdzielczość? Na sztoku irytowały mnie już po pięciu minutach mechaniczną, plaskatą, jednostajną górą. Tuszę że jak nieskrępowana poduszką powietrzną błonka dostała oddechu, mogło się coś tam poprawić.

Ta. Prawda że talerze na stocku brzmią jednostajnie. 

 

Tu wjeżdża bardzo duża różnorodność, ale traci na ostrości. Nie wiem jak to opisać ...taki dymny sopran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, espe0 napisał:

Projekt odświeżenia Hifiman 400i ukończony!!! 

 

Head band ze skóry bydlęcej zamszowej, perforowanej, audiofilskiej. espe0 leatherworks :D

- Bardzo mięciutka, wygodna jak nic innego co do tej pory miałem okazje trzymać na głowie.

 

Pady ZMF Universe Hybrid Suade/Lambskin Perforated.

- Mega wygodne. Pierwsze wrażenie na uszach - WOW. Kompletnie inny feeling komfortu.

W parze w wyżej wymienionym head bandem to kompletnie inne odczucie słuchawek na głowie.

 

Grill mod - powiększenie przepustowości fali powietrza.

- Jak legenda głosi przekształca scenę z eliptycznej na kolistą. I dobrze głosi :D

Dźwięk robi się mniej nachalny i zyskuje na pozycjonowaniu. Bardziej jedwabny, zwiewny przy zachowaniu szczegółów.

 

Zmiana gniazd z 2,5mm na 3,5mm 

- Wiadomo o co cho :D 

 

I główna koronacja zestawu :D

 

Kabel espe0 Mamba12 OCC

- 12 żył miedzi OCC w geometrii LITZ 6, 27 AWG Cryo, splot "Twisted Mamba", po trzy przewody na kanał. Łączny przekrój efektywny - 22 AWG.

Lutowane Mundorfem Supreme przy użyciu specjalistycznego topnika o podwyższonym stopniu wytrawiania i deadhezji poliuretanu. 

Kapitalne dociążenie, powiększenie sceny, plastyka, organiczność, separacja. Słuchawki dostają po prostu dodatkowych skrzydeł. 

 

Efekt:

 

Sama radość :D

 

DSC_7651~2.JPG

 

 

Kabel do bicia starej po powrocie z szychty na kopalni?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mayster napisał:

 

Kabel do bicia starej po powrocie z szychty na kopalni?

Przyjemne z pożytecznym :D

 

2 godziny temu, Karister napisał:

Piękny ten kabel. @espe0 Jakie wtyki to są od strony muszli?

Wtyki to Ranko, ale w innej, mniejszej obudowie.

DSC_7651~2.JPG

Edytowane przez espe0
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, lsd napisał:

Edit. Zapomniałem dodać ważnej kwestii. Wiele zależy od podejścia do użytkowania sprzętu. Mój ma zawsze swoje miejsce na odpowiednim wieszaku/stojaku. Na meetach mam materiałowy pokrowiec na który proszę by odkładano słuchawki po zdjęciu z głowy. Szanuję to ile czasu musiałem pracować by zarobić na ten sprzęt. Dla mnie słuchawki za takie pieniądze to nie jest sprzęt który wala się na biurku pomiędzy innymi rzeczami. Nie zdejmuje słuchawek jedną ręką i nie rzucam ich na kanapę jak ide do wc w przerwie słuchania. Nie wożę ich na tylnej kanapie auta bez pokrowca jak jade na meet. Ja bym nawet nie pomyślał żeby mogły tam leżeć w pudełku (gdybym musiał hamować). Z drugiej strony też żeby mnie ktoś żle nie zrozumiał, nie traktuję sprzętu jak eksponaty muzealne, zamknięte pod kloszem. Używam ich po prostu z głową.

Muszle od HD650 mam porysowane od spodu od przesuwania po gołym biurku. Nie miałem jeszcze wtedy maty na biurku, a stojaka również nie planuję kupować. Od momentu zakupu heków przykrywam je bawełnianą szmatką gdy są nieużywane. Każdorazowo przed złożeniem heków bardzo uważam, żeby nie mieć mokrej głowy/twarzy/włosów/policzków oraz dotykam grzejnika

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition XS pojawiły się na stronie Hifiman

 

xs.jpeg

 

Niebawem sprzedaż międzynarodowa (egzemplarze dostępne obecnie na Ali pochodzą z rynku chińskiego). 

 

To protect your purchase, we don’t recommend you buy from those unauthorized sellers on Aliexpress as they are not able to offer any aftersales service though some of them claim that they can. [Hifiman]

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o podpowiedź dobrego sprzętu do słuchawek HIFIMAN HE-1000 V2. Obecnie korzystam z odtwarzacza Astell&Kern SP1000.

Tym razem poszukiwałbym rozwiązania niekoniecznie przenośnego (w końcu odtwarzacz już mam), które pozwoliłoby mi na słuchanie muzyki z komputera (laptopa), lub zewnętrznego dysku twardego.

Jaki polecilibyście zestaw DAC/AMP do tychże słuchawek. Byłoby super, gdyby urządzenie miało zbalansowane wyjście słuchawkowe

Mam sporo muzyki w standardzie MQA byłoby więc fajnie, gdyby sprzęt również był z nim zgodny (aczkolwiek nie jest to aż tak super konieczne – obawiam się że moglibyśmy w ten sposób wyeliminować kilka fajnych odtwarzaczy).

Ja sam zastanawiałem się nad Burson Conductor 3X Reference DAC/AMP.

Dzięki uprzejmości Pana Mateusza z mp3store otrzymałem jeszcze poniższe sugestie

Zestaw:

SMSL M400 DAC ZBALANSOWANY MQA BLUETOOTH  wraz z SMSL SP400 WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY THX AAA-888 MQA

oraz

VIOLECTRIC DHA V590 PRO V2 WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY Z DAC

Względnie:

VIOLECTRIC DHA V590 V2 - WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY Z DAC

Na pewno macie też swoje typy/doświadczenia odsłuchowe. Z góry bardzo dziękuję za pomoc oraz Wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest ten driver w HE6se pokryty złotem. Magnesy są naprawdę bardzo mocne. Ostrzegam jak ktoś ma w domu np. Yorka z metalowym identyfikatorem, to może przyciągnąć ;) 

Zdjęcie grilla zmienia dźwięk, od strony przetwornika jest przyklejony gęsty chociaż cieniutki materiał chroniący przed przenikaniem do środka pyłów i zanieczyszczeń, ale jeszcze to przetestuję. W każdym razie po kilku godzinach słuchania zaczynają się zmieniać...

IMG_20220105_211431.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Piękny jest ten driver w HE6se pokryty złotem. Magnesy są naprawdę bardzo mocne. Ostrzegam jak ktoś ma w domu np. Yorka z metalowym identyfikatorem, to może przyciągnąć ;) 

Zdjęcie grilla zmienia dźwięk, od strony przetwornika jest przyklejony gęsty chociaż cieniutki materiał chroniący przed przenikaniem do środka pyłów i zanieczyszczeń, ale jeszcze to przetestuję. W każdym razie po kilku godzinach słuchania zaczynają się zmieniać...

IMG_20220105_211431.jpg

Załóż choćby najbardziej ażurowe siatki w miejsce oryginalnych. Dźwiękowo jest jeszcze większa różnica niż bez. Zobaczysz co się ze sceną stanie :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Dzięki @espe0 a coś konkretnego masz na myśli? 

Zobacz mój grill sprzed kilku postów. Jest dużo bardziej przewiewny niż oryginał. Bez grilla nie było tak dobrego efektu jak z bardziej wentylowanym. 

 

Myślę że przetwornik musi mieć obustronny opór powietrza mimo wszystko. To słychać i to wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności