Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dwa dni temu kupiłem używane Hifimany He4xx. Słychać w lewej słuchawce metaliczne trzeszczenie( nie wiem jak to dokładnie opisać) jak sprawdzałem na test hz to od +/-390hz do +/-520hz ogólnie słychać to podczas słuchania muzyki i jest to irytujące. Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną? Sprzedawca twierdzi że takiego dźwięku nie słyszał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Igor990 napisał:

Czyli raczej rzecz nie do naprawy a chłop mógł o tym wiedzieć przez 2 lata używania tych słuchawek a po prostu nie powiedział

Pewnie powie, że nic nie słyszał. Czasami się trafiają Janusze biznesu w audio ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo. A może coś tam ociera o membranę, jakiś paproch, włos itp.? Ściągnij pad i przedmuchaj lekko, sprawdź przy dobrym świetle, czy nic tam nie ma. Z zewnątrz to samo, paznokciem, albo czymś cienkim wyciągnij plastikową ramkę i metalową blaszkę perforowaną, może przewody opierają się o membranę.

 

Ps.

Jak będziesz ściągał pady, to delikatnie, bo plastikowe mocowanie łatwo jest ukruszyć.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

To słabo. A może coś tam ociera o membranę, jakiś paproch, włos itp.? Ściągnij pad i przedmuchaj lekko, sprawdź przy dobrym świetle, czy nic tam nie ma. Z zewnątrz to samo, paznokciem, albo czymś cienkim wyciągnij plastikową ramkę i metalową blaszkę perforowaną, może przewody opierają się o membranę.

 

Ps.

Jak będziesz ściągał pady, to delikatnie, bo plastikowe mocowanie łatwo jest ukruszyć.

Już to robiłem. W środku na moje oko wyglądają idealnie. Parę włosów było wszystkie wyjąłem. Po dmuchaniu trochę kurzu wyleciało i tyle a ten szelest dalej słychać. Zastanawia mnie dlaczego tylko w takich hz jest to słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Igor990 Ja na twoim miejscu nalegałbym na zwrot. Potem bym dołożył do nowych HE400SE SM za 700zł.

 

Jak już przypomnieliście mi o nich to zarzuciłem swoje. Ogólnie z czasem posiadania nie przestają mnie cieszyć. Grają genialnie. Tylko miałem podejrzenia co do padów, bo dźwięk jakby zrobił się cieńszy. Dalej wfpytę no, ale jednak mniej przyjemny. Czytając neta natrafiłem na recenzję HE400SE, z symulowanym efektem zużycia padów. 

 

20211218_003746.jpg

 

To i swierdziłem, że pewnie to samo stało się u mnie. Preset od Oratory dopuszcza możliwość dostrojenia. 1,5-2dB korekty na basie załatwiło sprawę. Pomyśleć, że taka drobna zmiana może robić dość znaczną różnicę. One w ogóle z presetem to mają super bas. Ale chyba też pokombinuje z zrobieniem presetu bez półki basowej. Wtedy będę mógł się przełączać na true-HiFi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to teraz jadę z OnePlus 7t z presetem "ciepły" do XD05+, bez podbicia basu w nim i mam fajne wypełnienie od niskich, po średnicę, góra bez zmian, a scena nieco urosła i jest mega muzykalnie. I co najważniejsze, nie słychać obniżenia dynamiki, jak w przypadku EQ, wręcz przeciwnie, wydaje się lepsza. 😎🎸🎶 

 

Screenshot_20211218-011544.jpg

Screenshot_20211218-011551.jpg

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20211218-014240_Chrome.jpg

 

Ja tu widzę spory boost do podświadomości. xD

 

;)

 

@neonlight a próbowałeś zapodać sobie oratory przez wavelet? 

 

Jeśli nie, to to możesz spróbować ten preset. :)

Hifiman HE400i (2020) GraphicEQ.txt

 

Tak wygląda:

Screenshot_20211218-075402_Wavelet.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 20:31, Igor990 napisał:

Cześć. Dwa dni temu kupiłem używane Hifimany He4xx. Słychać w lewej słuchawce metaliczne trzeszczenie( nie wiem jak to dokładnie opisać) jak sprawdzałem na test hz to od +/-390hz do +/-520hz ogólnie słychać to podczas słuchania muzyki i jest to irytujące. Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną? Sprzedawca twierdzi że takiego dźwięku nie słyszał. 

Mogło coś wpaść między magnesy a membranę. Albo się przykleić do membrany. Trzeba by było rozmontować driver, ale tak żeby naciągu folii nie poluzować. Oczyścić i słuchać dalej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, espe0 napisał:

Mogło coś wpaść między magnesy a membranę. Albo się przykleić do membrany. Trzeba by było rozmontować driver, ale tak żeby naciągu folii nie poluzować. Oczyścić i słuchać dalej

prawie niemożliwe XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prolim napisał:

prawie niemożliwe XD

Mógł tam jakiś metaliczny włosek wpaść.

 

Inna sprawa to jak już tam ktoś grzebał, to mógł właśnie folie zluzować - też by mogła taki efekt dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, espe0 napisał:

Mogło coś wpaść między magnesy a membranę. Albo się przykleić do membrany. Trzeba by było rozmontować driver, ale tak żeby naciągu folii nie poluzować. Oczyścić i słuchać dalej :)

 

Teraz zacząłem znów patrzyć w środek i co ciekawe jak zmieniam położenie słuchawek to ten dźwięk ustaje ale środek naprawdę jest bardzo czysty i nie widac żeby coś było tutaj robione 

 

Jedyne co przykuwa moją uwagę jest to coś ale jak widać jest to pod. 

Inked20211218_101230_LI.jpg

Jak zdemontować siatkę od story padów(z tego co widzę jest tylko w he 400i 4xx w 400se już jej nie me) ? Tylko w taki sposób jest możliwe usunięcie tego ciała obcego z membrany 

20211218_113953.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Dziękuję @MrBrainwash, ale ja nie akceptuję tych programowych EQ, więcej psują, niż to warte. :(

 

W dniu 18.12.2021 o 01:23, neonlight napisał:

Ja to teraz jadę z OnePlus 7t z presetem "ciepły" 


Czymże jest ten "preset ciepły" jak nie programowym EQ? 

 

btw. natchnąłeś mnie i włączyłem sobie dolby atmos - muzyka na equalizowanych aurvanach. Efekt jest bardzo ciekawy. Tak jakby ta bańka wokół głowy się powiększyła, a do dżwięku doszło koloru i dynamizmu. 

 

Napewno nie jest to wierne granie, czy naturalne? Nie wiem, ale CAL i tak nie silą się na realizm tylko od początku czarują, więc trochę więcej magii im nie szkodzi. Dźwięk się stał bardziej namacalny bo z samym EQ brakowało trochę masy. Teraz trochę grają jak pierwsza wersja Live! lol. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Czymże jest ten "preset ciepły" jak nie programowym EQ? 

No niby racja, tylko on jest tak zaimplementowany, że nie psuje dźwięku tak, jak EQ z apki. 😉

6 godzin temu, MrBrainwash napisał:

..btw. natchnąłeś mnie i włączyłem sobie dolby atmos - muzyka..

Według mnie opcja "muzyka" i pozostałe uprzestrzenniacze w Dolby Atmos psują, tylko te w zakładce "Preferowany styl" dobrze działają. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

No niby racja, tylko on jest tak zaimplementowany, że nie psuje dźwięku tak, jak EQ z apki. 😉

Według mnie opcja "muzyka" i pozostałe uprzestrzenniacze w Dolby Atmos psują, tylko te w zakładce "Preferowany styl" dobrze działają. 😉

Tylko nie wiadomo, czy to to samo bo ja słucham na samsungu i nie mam tych preferowanych stylów. Jestem jakaś opcja symulowania wzmacniacza lampowego - może to ten warm? ale ona właśnie wspuje dźwięk. Oczywiście, że tryb muzyka psuje dźwięk, ale słuch dostaje w zamian ciekawy efekt. Dobre by się od czasu do czasu tym pobawić. 

 

Myślę, że te implementacje EQ mogą być lepsze i gorsze, ale wątpię czy przy słuchaniu zwykłym muzy słuch ludzki obiektywnie to w ogóle wykryje. Musiałyby być dużo większe zniekształcenia. Być może Twój słuch nie trawi nagłych zmian amplitudy. Na Twoim miejscu z czystej ciekawości spróbowałbym posłuchać w taki sposób by wyeliminować 'bias'. Czyli bierzesz jakąś piosenkę z pełnym spektrum częstotliwości. Słuchasz jej na jakiś słuchawkach kontrolnych by zresetować mózg, po czym bierzesz docelowe słuchawki czyli 400i i ktoś zamiast Ciebie losowo odpala muzykę 'z i bez EQ' (ten preset na wavelet na przykład). Zmianę na pewno wykryjesz, ale być może nie załączy się sugestia o tym, że dźwięk się psuje.

 

Sorry nie będe już drążył tematu, po prostu szukałem racjonalnego wyjaśnienia. Tak jak wcześniej rozmawialiśmy mi czasami taki efekt spadku dynamiki się załącza ale w 100% jest to za sprawą ujemnego pre-ampa i przejścia na cichszy dźwięk. Może być trudno strząsnąć te wrażenie czasami. Rozwiązaniem jest potestowanie efektu na wyrównanym poziomie. Ktoś wyżej właśnie wspomniał, że załączył EQ na Sundara, ale by zebrać korzyści to musiał przyzwyczaić słuch. 

 

🖖

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Tylko nie wiadomo, czy to to samo bo ja słucham na samsungu i nie mam tych preferowanych stylów. Jestem jakaś opcja symulowania wzmacniacza lampowego - może to ten warm? ale ona właśnie wspuje dźwięk.  to musiał przyzwyczaić słuch. 

🖖

Mam S9+ i ten tryb lampowy tylko fajnie współgra z głośnikiem BT, z słuchawkami jest kibel, potwierdzam. W OnePlus 7t te "preferowane style" zupełnie inaczej działają, zmiany są delikatne, takie akurat, ani nie zamulają, ani nie wyostrzają, tak powinny działać filtry w DAC'ach, a nie, że w ogóle nie słychać różnicy pomiędzy poszczególnymi trybami. 😉

53 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Myślę, że te implementacje EQ mogą być lepsze i gorsze, ale wątpię czy przy słuchaniu zwykłym muzy słuch ludzki obiektywnie to w ogóle wykryje. Musiałyby być dużo większe zniekształcenia. Być może Twój słuch nie trawi nagłych zmian amplitudy. Na Twoim miejscu z czystej ciekawości spróbowałbym posłuchać w taki sposób by wyeliminować 'bias'. Czyli bierzesz jakąś piosenkę z pełnym spektrum częstotliwości. Słuchasz jej na jakiś słuchawkach kontrolnych by zresetować mózg, po czym bierzesz docelowe słuchawki czyli 400i i ktoś zamiast Ciebie losowo odpala muzykę 'z i bez EQ' (ten preset na wavelet na przykład). Zmianę na pewno wykryjesz, ale być może nie załączy się sugestia o tym, że dźwięk się psuje.

 

Sorry nie będe już drążył tematu, po prostu szukałem racjonalnego wyjaśnienia. Tak jak wcześniej rozmawialiśmy mi czasami taki efekt spadku dynamiki się załącza ale w 100% jest to za sprawą ujemnego pre-ampa i przejścia na cichszy dźwięk. Może być trudno strząsnąć te wrażenie czasami. Rozwiązaniem jest potestowanie efektu na wyrównanym poziomie. Ktoś wyżej właśnie wspomniał, że załączył EQ na Sundara, ale by zebrać korzyści to musiał przyzwyczaić słuch. 

 

🖖

Na pewno tak jest, przykładem mogą być utwory, które przygotował w EQ @Kuba_622, gdzie różnic praktycznie nie słychać, wszystkie brzmią, jak oryginał.

 

Sorry @MrBrainwash, ale ja teraz najczęściej słucham z zestawu mobilnego, a te apki na telefon też tak średnio się sprawdzają, więc nie chce mi się już w to bawić ponownie, mimo wszystko dziękuję za propozycję. ✌️😉 

 

W wyżej opisanym przez mnie ustawieniu, jestem w sumie usatysfakcjonowany i nie wiem, czy jest sens dalej dłubać w tym temacie, nawet rozważam sprzedaż którejś z dwóch par posiadanych słuchawek, bo zgodnie z moim założeniem, jedna para ma mi wystarczyć do wszystkich gatunków muzycznych. ;)

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności