Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@MichalZZZdo rapu i popu idealnie się nadadzą. Mnie szczególnie ujmowały w klasyce, jazzie, a także muzyce filmowej. Posiadają wzorowe, równe zejście do świetnie wypełnionego, potężnego subbasu, organiczną, świetnie różnicowaną, pozbawioną krzykliwości średnicę (delikatny dołek w jej wyższych rejonach) i dźwięczną, gładką, selektywną, dobrze rozciągniętą, koherentną z resztą pasma górę. 

 

W żadnym repertuarze nie powinno być problemu, chociaż do elektroniki wybrałbym raczej bardziej neutralne, sceniczniejsze, aktywniejsze sopranowo, dynamiczniejsze HE1000SE. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała przyjemność po mojej stronie 🙂👍

 

Nie jest on tak mocno odczuwalny w przekazie, jak w Abyssach (mają podbicie w tym rejonie pasma), ale dla mnie jego ilość, a także jakość była idealna. 

 

Zależy też dużo od mocy wzmacniacza. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Hifiman idzie w ten nowy pałąk we wszystkich modelach. Jakoś tak wygodniej jest w tym znanym z HE400i (2 gen) czy też Sundary. Wiele osób w internetach narzeka na ten nowy pałąk, jest specyficzny i nie dopasuje się do kształtu głowy tak jak opaska z ww. modeli. Dla mnie akurat jest okej (HE400i 2020), ale jednak Sundary w ogóle nie odczuwam nacisku na głowę (od góry, bo od strony padów niestety jest gorzej, ale do wyczymania).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichalZZZ napisał:

Bardziej nawiązanie do MDR R10 ;)

No do nich już nawiązywały, już nawet nazwą, R10. Teraz dodali jeszcze kolor aby nawiązać do innej legendy zamkniętych dynamików z "papierową" membraną. 

 

Bardzo ciekawy jest ten opis, no fajnie że napryskiwanie różnych kształtów zmienia brzmienie. 

A w końcowym produkcie jest co losowanie czy możesz wybrać czyli bardziej lubisz śnieżynkowe brzmienie czy bardziej w kształcie gwiazdy dawida? 

H8b0b9ba8d6f248b186d3a3b3df4a1d09s.jpg.8c0479c6f9541298f19e50c9da086fe5.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stefanbat napisał:

No do nich już nawiązywały, już nawet nazwą, R10. Teraz dodali jeszcze kolor aby nawiązać do innej legendy zamkniętych dynamików z "papierową" membraną. 

 

Bardzo ciekawy jest ten opis, no fajnie że napryskiwanie różnych kształtów zmienia brzmienie. 

A w końcowym produkcie jest co losowanie czy możesz wybrać czyli bardziej lubisz śnieżynkowe brzmienie czy bardziej w kształcie gwiazdy dawida? 

H8b0b9ba8d6f248b186d3a3b3df4a1d09s.jpg.8c0479c6f9541298f19e50c9da086fe5.jpg

Ciekawe jakby brzmiała swastyka 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podobają sundary po eq? Ustawienia z stronie Amira,na początku brzmiały dziwnie, ale po adaptacji, te i tak świetne słuchawki są jeszcze lepsze .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podobają sundary po eq? Ustawienia z stronie Amira,na początku brzmiały dziwnie, ale po adaptacji, te i tak świetne słuchawki są jeszcze lepsze .
Imho do słuchawek nie powinno się adaptować, tylko powinny od razu grać tak aby Cię satysfakcjonować. Nawet jak ustawisz je sobie po eq. Skoro ustawiłeś pod kogoś i musisz adaptować się do ich brzmienia to chyba coś jest nie tak.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , zawsze daje słuchawkom i uszom czas do przyzwyczajenia*, bo zawsze można mieć gorszy dzień na odsłuch. Ustawione pod kogoś ,ale mi się podoba, więc polecam  posłuchać sundar po eq :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do EQ przy Sundara jeszcze tak porządnie nie usiadłem. Przełączam się między różnymi ustawieniami, ale nie wiem jeszcze które brzmi mi najlepiej. Pamiętam, że na początku jakieś ulubione miałem, ale nie pamiętam jakie. Możliwe, że to było Amira. One stockowo są bardzo dobrze zbalansowane, EQ do nich do głównie kosmetyka. Na pewno wyrównanie tzn. podniesienie basu sporo daje. Amir z tego co pamiętam to tylko te podstawowe rzeczy uzupełnia - podbija bas, uzupełnia średnice i wygładza górę. Po takich zabiegach będą lepiej grały bo więcej z całego pasma się usłyszy. 

Mi zdecydowanie do Sundara słuch musiał się skalibrować. W dodatku mój mózg niemal wszystkie słuchawki przy pierwszym kontakcie odbiera jako sztywno grające xD Niektórym to pomaga, a w przypadku Sundara mi to popsuło pierwszy kontakt, one nie romantyzują/zmiękczają dźwięku, więc jak się nałożyła na nie ta sztywność, to grały mi trochę nienaturalnie. Od nabycia po prawie miesiącu dopiero się do nich przekonałem. Choć samego słuchania  było gdzieś z tydzień bo były na wyjeździe trochę i nie słuchałem ich przez cały czas. Któregoś dnia zasiadłem do nich i pojawiło się powietrze, swoboda i piękne obrazowanie, prawie neutralna tonalność, ale z taką nutką ciepła, maźnięciem koloru jak to określił @neonlight No i już nie musiałem się do nich przekonywać, to w oczywisty sposób kojarzyło mi się z klasowym graniem. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radzik55 napisał:

Raczej nie , zawsze daje słuchawkom i uszom czas do przyzwyczajenia*, bo zawsze można mieć gorszy dzień na odsłuch. Ustawione pod kogoś ,ale mi się podoba, więc polecam  posłuchać sundar po eq :)

Czy na pewno Ci się podobają, czy po prostu się do nich zaadaptowałeś haha? :P Sam napisałeś, że "na początku brzmiały dziwnie" :D

 

Generalnie to ja jestem arcy przeciwnikiem equalizerów odkąd się urodziłem :D W sumie to chyba o to chodzi w audio, aby coś grało jak najlepiej bez poprawek - nie tylko sprzęt, ale i pliki. Stąd też chyba bierze się ta cała audionervosa - od ciągłego poszukiwania idealnego brzmienia i setupu. Bo skoro wszystko można sobie ustawić equalizerem (no dobra, może nie wszystko, ale wiecie o co mi chodzi) to po co w takim razie ciągłe dążenie do zmian w sprzęcie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was powiedzieć mi czy plastikowy element pałąka w sundarach nie sprawił żadnego problemu po kilku miesiącach używania?

W recenzjach czytałem/słyszałem, że miejsca na uszy mogłoby być więcej.
Czy mógłby ktoś z Was napisać jaki mają rozmiar pady od strony wewnętrznej?
Są mniejsze niż fidelio x2hr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzę jak wrócę z pracy, ale fabryczne pady nie są duże i niestety są dość płytkie (moje uszy dotykały wewnętrznej strony). W swoich założyłem pady ZMF Lambskin i stały się super wygodne.

Plastikowego elementu bym się nie obawiał, to są bardzo solidnie wykonane słuchawki.

Odjeżdżając od tematu Sennheiser HD600 i pochodne są prawie całe z plastiku, a uchodzą za pancerne - co potwierdzam jako użytkownik HD58x.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was powiedzieć mi czy plastikowy element pałąka w sundarach nie sprawił żadnego problemu po kilku miesiącach używania?

W recenzjach czytałem/słyszałem, że miejsca na uszy mogłoby być więcej.
Czy mógłby ktoś z Was napisać jaki mają rozmiar pady od strony wewnętrznej?
Są mniejsze niż fidelio x2hr?
Jakieś 58 mm. Całkowita szerokość to 110 mm. Grubość pomiędzy 19 a 28 mm.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 13:29, stefanbat napisał:

No do nich już nawiązywały, już nawet nazwą, R10. Teraz dodali jeszcze kolor aby nawiązać do innej legendy zamkniętych dynamików z "papierową" membraną. 

 

Bardzo ciekawy jest ten opis, no fajnie że napryskiwanie różnych kształtów zmienia brzmienie. 

A w końcowym produkcie jest co losowanie czy możesz wybrać czyli bardziej lubisz śnieżynkowe brzmienie czy bardziej w kształcie gwiazdy dawida? 

H8b0b9ba8d6f248b186d3a3b3df4a1d09s.jpg.8c0479c6f9541298f19e50c9da086fe5.jpg

Od dawna widzę, że dr Bian sprawdza, jak mocno można pluć w twarz klientom, żeby oni nadal mówili, że deszcz pada. Chętnie posłucham tych jego parodii R10, co to dają "znaczny postęp" względem oryginałów. No bo ze znanych mi produktów HiHiMana żaden nie spełnia tego warunku, a flagowcem są zdaje się Susvary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności