Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, neonlight napisał:

@Perul dałbyś radę druknąć adaptery podwyższające ~1cm? :) 

Jakbym miał, to mógłbym pomierzyć i coś zaprojektować. Drukarki 3D niestety nie posiadam i sam wydruk zlecam innym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, neonlight napisał:

@greg_jg Ciekaw jestem, z którymi padami zwiększy się głębokość sceny, ale z minimalnym wpływem na ogólną barwę brzmienia.  ;) 

Jeśli dobrze kojarzę to perforated sheepskin.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightmyślę, że (podobnie jak @rev) celowałbym w pady z wyłożonym środkiem skórą licową. Nie mam co prawda dekoni, więc trudno wypowiedzieć się konkretnie o nich. 
Jeśli jednak mają większe gabaryty od stock’owych (grubość, przestrzeń na ucho), to może to wpłynąć na zwiększenie poczucia „przestrzeni”, ale też nie będzie to pewnie różnica typu „dzień i noc”. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rev , @Perul@greg_jg dziękuję za odzew. Biorę pod uwagę Hybrid i Sheepskin, bo jako jedyne, nie obcinają dołu, tylko zastanawiam się, czy będą wystarczająco wyższe od stock'owych i najważniejsze, czy wysokich nie przybędzie, ja to zazwyczaj bywa, kiedy oddalamy ucho od przetwornika. 😗

 

@greg_jg a jakie Ty pady masz u siebie? 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie idą dekoni do susvar i z tego co zrobiłem research, to nie wpływają mocno na dźwięk. Różnice oczywiście są, ale to nie będzie coś mocno ingerującego w dźwięk, więc myślę, że w Sundarach będzie pewnie podobnie.

BigMaras ma w dystrycji Dekoni, więc najlepiej pisać bezpośrednio do niego.
Szarpnąłeś się na susvary wariacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, neonlight napisał:

Biorę pod uwagę Hybrid i Sheepskin, bo jako jedyne, nie obcinają dołu,

I tu nie byłbym tego taki pewny, bo w planarach z dużą membraną pady pełnią również rolę dampingu przetwornika, a przy zwiększonym dampingu na pewno poprawi się zejście basu, ale ilość niekoniecznie.

 

41 minut temu, neonlight napisał:

najważniejsze, czy wysokich nie przybędzie, ja to zazwyczaj bywa, kiedy oddalamy ucho od przetwornika. 😗

Przybędzie, ale wysokość padów wpływa głównie na te najwyższe tony, które nie są tak męczące.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szwagiero napisał:
W dniu 12.10.2021 o 20:27, rev napisał:

Do mnie idą dekoni do susvar 

Szarpnąłeś się na susvary wariacie?

Na raty 0% jak ja mogę, to czemu nie @rev?

:D 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

I tu nie byłbym tego taki pewny, bo w planarach z dużą membraną pady pełnią również rolę dampingu przetwornika, a przy zwiększonym dampingu na pewno poprawi się zejście basu, ale ilość niekoniecznie.

Sugeruję się tym wykresem, a na ilości aż tak mi nie zależy, jak na zejściu właśnie. ;) 

 

 

Dekoni-HE400i-Comp-1536x830.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight ja aktualnie używam padów DIY:

Pałąka już zresztą też.

 

Jak rozważasz dekoni, to najlepiej jakby któryś z ich użytkowników jeszcze coś dopisał.
Ja odnośnie swoich mogę powiedzieć, iż wysokich w żadnym razie nie przybyło. Rzekłbym nawet, że pasmo przesunęło się nieco w lewą stronę (ociepliło), ale to może wynikać zarówno z innego kształtu otworu, wysokości padów, użytej skóry czy też rodzaju wypełnienia itd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał:

Przybędzie, ale wysokość padów wpływa głównie na te najwyższe tony, które nie są tak męczące.

Wlaśnie, że są męczące, ja je słyszę, bo słuchu nie oszczędzam i nadal mam dobry. :P

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagiero napisał:
W dniu 12.10.2021 o 20:27, rev napisał:
Do mnie idą dekoni do susvar i z tego co zrobiłem research, to nie wpływają mocno na dźwięk. Różnice oczywiście są, ale to nie będzie coś mocno ingerującego w dźwięk, więc myślę, że w Sundarach będzie pewnie podobnie.

BigMaras ma w dystrycji Dekoni, więc najlepiej pisać bezpośrednio do niego.

Szarpnąłeś się na susvary wariacie?

🤫

 

 

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Sugeruję się tym wykresem, a na ilości aż tak mi nie zależy, jak na zejściu właśnie. ;) 

 

 

Dekoni-HE400i-Comp-1536x830.png


To mi trochę wygląda, jakby na velour i fenestrated był problem z sealem przy pomiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rev napisał:

To mi trochę wygląda, jakby na velour i fenestrated był problem z sealem przy pomiarze.

Myślisz, że Dekoni nie dopilnowało precyzji pomiaru lub celowo pogorszyli ostateczny jego wynik. :D 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Myślisz, że Dekoni nie dopilnowało precyzji pomiaru lub celowo pogorszyli ostateczny jego wynik. :D 

Ah, głupi ja, to pomiar Dekoni :D

Hmm, no to raczej sheepskin lub hybrid dla mnie. Idą do mnie wszystkie więc zrobię jakieś porównanie i wrzucę tutaj.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Nie głupi, tylko człowiek. :) 

Przyda się dla potomnych - dzięx Ziooom. :D 

Aye!

Ten roll-off na basie trochę mnie martwi, bo myslalem ze te dziurkowane skórki mogą być w dziesiątke, ale jednak spory ten spadek. We'll see

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rev napisał:

Ten roll-off na basie trochę mnie martwi, bo myslalem ze te dziurkowane skórki mogą być w dziesiątke

Mogą być, im większe membrany tym szczelność padów ma większy wpływ na damping przetwornika. I nieraz właśnie trzeba wypośrodkować pomiędzy szczelnością, która nie pozwala uciec basowi, a nieszczelnością, która mniej zdampinguje i przez to mniej ograniczy bas przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, prolim napisał:

Znowu ten pałąk 😌 Mam do niego awersję i przez to duże wahania nad zakupem HE-6se V2. Upychają już do każdego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

@cpu1 się martwi o zbyt duży ścisk

Mały promień zgięcia pałąka i sporo opinii na anglosaskich forach że komfort shit. Mam sporą głowę i nie chciałbym się bawić w dorabianie całego pałąka.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności