Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, neonlight napisał:

Jak bym zapłacił tyle siana, też bym sobie wmawiał, żem zadowolony. ✌😁

No i nie żałuje ani złotówki… jak do tej pory żadne słuchawki w podobnej cenie ich u mnie nie pobiły… jeżeli już to dużo droższe co chyba mija się z sensem… tak HE1000SE, Susvarna.. ale tutaj jest już kosmos.

ostatnio, zastanawiam się o dziwo nad Ether 2 - jakoś mi leżą.. tylko czy warto wymieniać Arya na nie?
Do tego Arya łapią synergie z DX300.

Jako ich uzupełnienie mam AKG K812, które też bardzo lubię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 To nie tyle kwestia niezgadzania się co punktu odniesienia. Zgadzam się, że grają wąsko i bezpośrednio co określam intymnością.

 

Natomiast z tą otwartością to taka trochę kwestia ich prezentacji na tle z takstarami albo z HD58x które tego oddechu czy też otwartości takiej nie mają. U mnie X2 to też zecydowanie większa otwartość. X1 z tego co pamiętam też dość szeroko grały z ciekawą prezentacją wychodzącą z głowy. 

 

W kwestii basu to um.., nie wiem jak wyciągnałeś swoje wnioski. Mogę zrozumieć, że masz taką preferencje, ale w Senkach nie jestem w stanie tak skorygować basu, aby oddawały najniższe czestotliwości na poziomie Sundara.

 

Po prostu tych dźwięków nie ma, nie słychać ich bo mamy roll-off, podczas gdy w sundarach jest wyrazistość, jakość, kontrola i power. Być może gdyby nie ta różnica to odesłałbym Sundary, ale z tym niskim basem to są dla mnie słuchawkami kompletnymi.

 

Podczas, gdy Senki są "sprawne inaczej", aby nie napisać kalekie. :P Spotkałem się z opiniami w których ludzie preferują skorygowane HD650 bardziej od LCD2c. Jeśli ktoś tak to odbiera to tylko pozazdrościć.

 

Ja lubię HD650 i są pod pewnymi względami niezastąpione. Lecz dla mnie możliwości techniczne mają ograniczone.

 

Normalnie ich wąska prezentacja by mi nie przeszkadzała, zważywszy, że ja mam percepcję tego oddechu z nimi, ale jak można mieć coś podobnego, ale rozsądnie większego, bardziej otwartego to na takim kontraście i mi zaczyna robić się w nich tłoczno. 

 

@Kuba_622 Jasna sprawa wykorzystałem pretekst by pobajdużyć o Sundarach. ;) Te (moje) opisy mają ograniczoną użyteczność. Rozpisuje się bardziej by sobie to poukładać w głowie, bo percepcja innej osoby może być znacznie inna, zatem te opisy nie mają statusu rzetelnej informacji.

 

Dzięki za podzielenie się własnymi doświadczeniami. K702 są dobrym punktem odniesienia, bo nawet teraz są ludzie którzy wokół nich kult tworzą. Ja chyba tylko dwie pary AKG w życiu słuchałem to o doświadczeniu za bardzo nie mogę pisać.

 

Wyciągnąłem jednak wnioski, że w nich scena i klarowność mogą się podobać, ale dla mnie byłyby zapewne zbyt lekkie na basie i szpilkowe na średnicy.

 

Po za tym K712 nie były zbyt dokładne w obrazowaniu i nie spodziewam się by w innych modelach było lepiej pod tym względem, albo może jest lepiej ale prezentacja przestrzeni w tą strone nie do końca mi odpowiada. 

 

Zatem jakbym miał okazję to nie omieszkałbym ich posłuchać, ale specjalnie do nich podchodzić to nigdy nie miałem ochoty. 

 

Moja para HD650 ma oryginalne pady, ale to już druga para HD650 jaką mam. Ciężko mi z pamięci stwierdzić, czy jest różnica. Wydaje mi się że jest jakaś, ale nie powiem jaka bo nie grają tez znacznie inaczej. Może faktycznie wynikać ze zużycia padów. 

 

Ze wszystkich słuchawek jakie słuchałem HD600 na padach od BW z którymi miałem styczność byłyby w mojej topce, na pierwszym albo drugim miejscu i wyraźnie wyżej od HD650.

 

Wyśmienite słuchawki, których żałuje że nie odkupiłem. One jednak też miały swoje ograniczenia, więc choć gdzieś tam z tylu głowy u mnie zawsze będą to umyślnie nie nadaję im priorytetu.

 

Szczególnie, że jestem w podobnej sytuacji do Ciebie i zadowolenie już odnalazłem. Mogę zrozumieć, więc brak parcia, gdzie została co najwyżej ciekawość co tam się dzieje, ale nie ma realnej potrzeby by coś zmieniać. 

 

Teraz właśnie są trochę dziwne czasy, bo ciężko się oprzeć jak są modele które można wyrwać za 600zł, a grają wyśmienicie, a jak chce się lepiej to trzeba wydać idiotyczne kwoty. xD

 

HD600 nie kupię, ale ostatnio cholera poczytałem o HD560s i zaczęły mi chodzić po głowie. No nic, będę czekać na opis Twoich doświadczeń z He400se. :)

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MrBrainwash napisał:

W kwestii basu to um.., nie wiem jak wyciągnałeś swoje wnioski. Mogę zrozumieć, że masz taką preferencje, ale w Senkach nie jestem w stanie tak skorygować basu, aby oddawały najniższe czestotliwości na poziomie Sundara.

Z ciekawości wsłuchaj się w bas w utworze Pink Floyd - Learning To Fly. Jeżeli Sundara ma lepszy no to faktycznie kwestia gustu i preferencji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MrBrainwash napisał:

HD600 nie kupię, ale ostatnio cholera poczytałem o HD560s i zaczęły mi chodzić po głowie. No nic, będę czekać na opis Twoich doświadczeń z He400se. :)

 

 

 

HD560S słuchałem kilka razy i są świetne, to trochę takie HD595, tylko z lepszym, równym basem. Raczej po analitycznej stronie, więc to coś innego niż HD650 czy HD58X. No ale... Ty masz tyle tych różnych słuchawek, że już Ci mogę z góry powiedzieć, że HD560S nie są Ci potrzebne :D Nic nowego Ci nie dadzą czego nie znasz, więc po co Ci one poza zaspokajaniem zakupoholizmu? ;) 

Jak tak bardzo szukasz nowych wrażeń, to mogę Ci polecić jedne bardzo dobre słuchawki za 240 zł, na naszym forum chyba tylko ja takie mam :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

HD560S słuchałem kilka razy i są świetne, to trochę takie HD595, tylko z lepszym, równym basem. Raczej po analitycznej stronie, więc to coś innego niż HD650 czy HD58X. No ale... Ty masz tyle tych różnych słuchawek, że już Ci mogę z góry powiedzieć, że HD560S nie są Ci potrzebne :D Nic nowego Ci nie dadzą czego nie znasz, więc po co Ci one poza zaspokajaniem zakupoholizmu? ;) 

Jak tak bardzo szukasz nowych wrażeń, to mogę Ci polecić jedne bardzo dobre słuchawki za 240 zł, na naszym forum chyba tylko ja takie mam :P

Cóż to za cudo? :)

 

Nie szukam nowych wrażeń, ale jest kilka punktów, które one zahaczają.  Zaspokoić ciekawość pewnie, by mi wystarczyło (jakbym to strojenie i scenę odebrał), ale  przydałby się mobilny odpowiednik Sundara, bo Hifimany tylko w przy kompie używam i z nimi nie łażę.  

 

HD58x, HD650, Tygr, hf580 to są spoko słuchawki, ale jakoś ciągnie mnie do strojenia hifi, nawet jeśli to drobna różnica. ;)

 

Z serią 5 kontaktu dużego nie miałem tyle co marketowe odsłuchy. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

Zgaduję - DT150? 😆

 

Najlepsze do 240 zł, nie 2400 zł...

 

6 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Cóż to za cudo? :)

 

Ja mówiłem o takich zatyczkach do uszu: https://www.amazon.pl/sluchawki-stereofoniczne-sterownikami-odlączany-komórkowy/dp/B097HFDH5F?ref_=Oct_d_onr_d_20788272031&pd_rd_w=l7f3s&pf_rd_p=459b6604-2272-46b4-8f52-3308cbb046f1&pf_rd_r=BF815CXFMX2QFKY1R312&pd_rd_r=962d2468-9bfe-4c65-809c-9ff71a966cf1&pd_rd_wg=9ouvR&pd_rd_i=B097HFDH5F

 

Bardzo neutralne i realistyczne, niestety mają swoje wady konstrukcyjne, trzeba się trochę pobawić żeby uzyskać z nich dobry dźwięk, dlatego jakby co to polecam z Amazon.pl bo wysyłka i zwrot gratis ;)

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rev czy warto mieć równocześnie Arya i HE1000se? Dla mnie droższe to rozwinięcie Arya.

Chyba że wersja ARYA SE tak się dużo różni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

@rev czy warto mieć równocześnie Arya i HE1000se? Dla mnie droższe to rozwinięcie Arya.

Chyba że wersja ARYA SE tak się dużo różni.

 

 

Przyszły dopiero w czwartek, wiec nie miałem za dużo czasu z nimi, ale z tego co poki co usłyszałem...to nie warto, faktycznie sporo je łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariuszryszard napisał:

 

O, ciekawy jestem wrażeń. Myślałem o zmianie oryginalnych padów w swoich HE400se na te od Dekoni w wersji hybrydowej (owcza skóra plus welur).

Ja zmieniłem na hybrydowe i moim zdaniem wyraźnie zyskał bas. Nie polecam w pełni wentylowanych.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, neonlight napisał:

@ZebLong a te Dekoni są wyższe od stock'owych, bo generalnie chciałbym uzyskać głębszą scenę, a na stock jest słabizna pod tym względem? :( 

Tak, pady od Dekoni są wyraźnie wyższe. Moim zdaniem zyskały scenicznie także na głębi. Ja kupowałem u @bigmaras.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie idą dekoni do susvar i z tego co zrobiłem research, to nie wpływają mocno na dźwięk. Różnice oczywiście są, ale to nie będzie coś mocno ingerującego w dźwięk, więc myślę, że w Sundarach będzie pewnie podobnie.

BigMaras ma w dystrycji Dekoni, więc najlepiej pisać bezpośrednio do niego.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rev napisał:

Do mnie idą dekoni do susvar i z tego co zrobiłem research, to nie wpływają mocno na dźwięk. Różnice oczywiście są, ale to nie będzie coś mocno ingerującego w dźwięk, więc myślę, że w Sundarach będzie pewnie podobnie.

BigMaras ma w dystrycji Dekoni, więc najlepiej pisać bezpośrednio do niego.

Według mnie różnica jest wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności