Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2021 o 17:11, MrBrainwash napisał:

.. moje he4xx się ostatnio dość krzykliwe zrobiły.

..brzmienie zawsze było neutralno-chłodne.

Wymień pady na te od HE400i 2020, albo w ogóle HE4XX zmień na 2020, bo moje ani krzykliwe, ani neutralno-chłodne. Nawet z wyłączonym podbiciem basu grają ciepło i z dobrą podstawą basową, na równi z DT1990Pro, a może nawet mają go deko więcej (basolub!). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, neonlight napisał:

Wymień pady na te od HE400i 2020, albo w ogóle HE4XX zmień na 2020, bo moje ani krzykliwe, ani neutralno-chłodne. Nawet z wyłączonym podbiciem basu grają ciepło i z dobrą podstawą basową, na równi z DT1990Pro, a może nawet mają go deko więcej (basolub!). :) 

A moje he400se - z kablami Perula, basu mają tyle co trzeba, nie dla basolubów na pewno, hf580 mają dużo więcej, dt990 edition więcej, hd650 też więcej. Są równe, co sobie chwalę, ale plus jest taki, że można je rozkręcić bardziej niż pozostałe. I wtedy zaczyna się spektakl. Najbardziej je chyba lubię z xduoo mt-604 :) Grają wtedy ciepło i kolorowo. A z kudłatego - były neutralno-jasne.

Ale hifilman namieszał, bo he400i, he400i 2020, he4XX, he400se z tego, co piszemy, okazuje się, że grają zupełnie inaczej.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

plus jest taki, że można je rozkręcić bardziej niż pozostałe

Jak dla mnie to każde planary brzmią lepiej jak się je rozkręci :) 

Z tym, że mi się zdarza słuchać czasem i na granicy słyszalności ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chyba najlepiej z ZENstawu grają, Technicznie nie jest to wysoka półka, ale one mają coś takiego w sobie, że bardzo wciągają w muzę, bez napinania. :) 

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Ale hifilman namieszał, bo he400i, he400i 2020, he4XX, he400se z tego, co piszemy, okazuje się, że grają zupełnie inaczej.

Na to wygląda. :( 

8 minut temu, manuelvetro napisał:

Niemniej he400se mają basu mniej, więc hf580 mniej rozkręcę, bo bas łeb mi urwie :D 

Hmm.. ja nie przypominam sobie, żeby aż tak basem mocno grały, dla mnie było go w sam raz, lekkie podbicie, ot co. :) 

 

Edit. 

Dodam jeszcze, że HE400i 2020 super się zgrywają z Dolby Headphones w ampli Harman Kardon, ich scena powala. :rolleyes:

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje HE4XX też były chłodne i krzykliwe i takie DT880 600 miały więcej ciepła, nie mówiąc o HD650. Sundary też zresztą tak odebrałem, z tym, że ja miałem starszą wersję, patrząc na wykresy, to wygląda, że je poprawili.

 

Promocja 10% na HE400SE mocno kusi, tylko nie wiem czy mogę skorzystać, jeśli nie jestem czytelnikiem hifiphilosophy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Perul napisał:

Jak dla mnie to każde planary brzmią lepiej jak się je rozkręci :) 


Ja mam tendencję do rozkręcania każdych słuchawek 😉 Po prostu lubię dobrze „czuć” dźwięk, choć w gruncie rzeczy niekiedy słucham muzyki zwyczajnie zbyt głośno…

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kuba_622 napisał:

Promocja 10% na HE400SE mocno kusi, tylko nie wiem czy mogę skorzystać, jeśli nie jestem czytelnikiem hifiphilosophy ;)

Odpowiem jak przystało na styl szlachetny i wysoki, jakim cec**je się język Pana Recenzenta, zatem po łacinie : ni @Whooya ! :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

Promocja 10% na HE400SE mocno kusi


Gorąco polecam Tobie te słuchawki, stosunek ceny do jakości jest tu absolutnie genialny 👌 Nawet na stockowym przewodzie grają wybornie, a na kablu od @Perul (na który właśnie czekam) coś czuję, że będzie fantastycznie 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mariuszryszard napisał:


Gorąco polecam Tobie te słuchawki, stosunek ceny do jakości jest tu absolutnie genialny 👌 Nawet na stockowym przewodzie grają wybornie, a na kablu od @Perul (na który właśnie czekam) coś czuję, że będzie fantastycznie 🙂

Też polecam, oczywiście, ale wbrew pozorom, lubią prąd. Zagrają z ziemniaka ładnie, ale dopiero na wzmaku rozpościerają skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Firegon napisał:

Mimo to, była w tym dźwięku jedna, niepodrabialna rzecz. Głębia. Głębia jest paskudnie trudna do znalezienia w słuchawkach, zazwyczaj w kontekście zwykłych słuchawek odnosi się to do umiejscowienia pierwszego planu ( blisko lub daleko )

Jako test głębi puszczam 2Cellos - Imagine i poziom głębi dźwięku mam na tacy, a przynajmniej tak mi się wydaje :) 

 

33 minuty temu, manuelvetro napisał:

Ale hifilman namieszał, bo he400i, he400i 2020, he4XX, he400se z tego, co piszemy, okazuje się, że grają zupełnie inaczej.

Jeszcze HE-400 i HE-400S ;) Dobrze wspominam HE-400i sprzed wersji 2020 - świetny pałąk (ten sam co np. w Arya) funowe granie i ogólnie świetny stosunek cena/jakość. Kolejno Sundary gigantyczny progres ale jednak brakowało mi basu i słodkiego brzmienia z HD650. Wtedy jeszcze wierzyłem, że da się mieć jedne słuchawki do wszystkiego :D 

HF-580 odebrałem jako bardzo spokojne, stonowane, łagodne brzmienie i na koniec niestety bardzo wolne aż zdziwiony byłem, że to planary. Z drugiej strony kompletnym odwróceniem tego wrażenia są Hanadomi B8 dynamiczne przetworniki z berylem brzmią jak planary bardzo transparentnie, energicznie i niesamowicie szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Co do HE400se, to czytałem w internetach, że jednak gorsze od 2020, a te z kolei najlepsze z nowych wersji. ;)

Masz chyba od innego dostawcy bo mój internet mówi, że HE-400S najlepsze :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Skoro w internecie tak piszą, to musi być prawda ;)

Internety nie kłamio, panie Kolego. 😁 

4 minuty temu, cpu1 napisał:

Masz chyba od innego dostawcy bo mój internet mówi, że HE-400S najlepsze :P 

Niewykluczone, tych nie znam. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Jak bym zapłacił tyle siana, też bym sobie wmawiał, żem zadowolony. ✌😁


No właśnie, zastanawiałem się nawet ostatnio, czy - zważywszy, że do wykonania słuchawek HIFIMAN można się przyczepić - byłbym w stanie wydać tak wysoką kwotę… I nie mam tu na myśli kwestii odsłuchowych, a sprawę precyzji spasowania poszczególnych elementów, uszycia nauszników, itp. Wydając za słuchawki ileś tam set złotych nie mam z tym problemów, ale już przy iluś tam tysiącach chyba byłoby jednak inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mariuszryszard napisał:

że do wykonania słuchawek HIFIMAN można się przyczepić

Wykonanie dla mnie OK ale słaba trwałość. Ultrapady dosyć szybko się sypią i mają kosmiczną cenę. Pałąk "enhanced comfort" np. od HEX też jest delikatny i trzeba o niego dbać bo inaczej pękają plastiki czy obrywa się przegub.

 

EDIT: Aha dodam jeszcze, że nie podoba mi się polityka HiFiMana, który wie że jego produkty nie są trwałe a nie prowadzi produkcji części zamiennych i polityki magazynowania ich długoterminowo. Z ciekawości napisałem czy mają do sprzedania pałąk do HEXów to odpowiedź sorry ale są out of stock z tego modelu. To tak jakby sprzedawać samochód średniej klasy i po 7 latach nie byłoby do niego części zamiennych. Produkt wycofany ze sprzedaży = szybko zapominamy o nim. 

 

56 minut temu, Corvin74 napisał:

A tak sobie gadacie, a ja od 1,5 roku mam Arya i jestem zadowolony… 

"Chodziłem" myślami wokół nich jak były na OLX w ofercie od komisu bodajże z Góry Kalwarii ale przy rozmowie negocjacyjnej nie zeszli wystarczając z ceny więc kto inny sobie je kupił :) Tłumaczę sobie, że nie mają takiej muzykalności jak M1570 ale technicznie to już nie mam złudzeń ;)

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight myślałem o kupieniu zapasówek w postaci 400i 2020 szczególnie, że trochę to wygląda jakby zostały wycofane z rynku. Albo po prostu Hifiman wyrzucił nakład z tego co miał i nie wznawia kolejnej produkcji, nie wiem. Pady nie są przypadkiem te same co od Sundara? 

 

Ja jeszcze się zastanowie jakie kupię, ale dzięki za sugestię. Ja tu tak trochę po swojemu podchodzę by zachować je takie jakie są w oryginale (czyli kupić takie same pady) z tego względu, żeby mieć już gotowe presety EQ do nich. Na innych padach przestaną pasować.

 

Może to jakiś patent by kupić 400i 2020. Nie wiem jak z tą percepcją ciepła jest pomiędzy naszymi modelami i naszymi uszami, ale jedną cechę opisujesz tak jak ja to mniej więcej słyszałem. Że technicznie nie powalają, ale mają takie coś w sobie muzykalnego. Ja też to bardzo lubię i podchodzę do tego jak do unikatowości, coś jak średnica senkowa, czy prezentacja grado, że nie spotyka się tego raczej w innych słuchawkach i jest wyjątkowe i może się podobać albo nie. Mi się podobało, Kubie chyba nie.

 

Być może po zmianie padów byłyby cieplejsze bo nawet zabawy EQ pokazały mi że jakieś ciepło da się z nich wyciągnąć. Maciux coś wspominał o muzykalności 400i względem modelu 400SE.

 

Natomiast taka neutralna barwa w 4XX w połączeniu z tą muzykalnością to był dla mnie ten hit! Nie chcę ich ocieplać tylko przywrócić to nasycenie i grubszą kreskę, spokój w graniu. Cieplejsze granie mam w innych słuchawkach, a one dają mi taki inny orzeźwiający smak.

 

Z opisów 400i 2020 wywnioskowałem, że są bardziej podobne niż różne te modele. Lecz wiadomo - jak chce się coś zweryfikować najlepiej własnymi uszami (+ pomiarami ;) ).

 

W 4XX bas jest nietypowy. Inaczej go słyszę normalnie słychając, a jeszcze inaczej porównując z innymi słuchawkami. Wiele razy mnie zaskakiwał tym do czego jest zdolny i tym co rzeczywiście robi. On na pierwszy rzut ucha jest niepozorny, taki nieofensywny. Sprawia wrażenie miękkiego i aksamitnego. Jednak jak robie porównania, albo próbuję ocenić czy przypadkiem nie brakuje mu siły to wtedy nagle okazuje jest, że jest w zasadzie świetny.

 

Nawet teraz używając EQ mogę mieć go tyle ile chcę i robi bardzo dobrą robotę. Ma dobrą kontrolę i artykulacje, potrafi ukazywać faktury pomimo powierzchownej gładkości, a jednocześnie jest spójny z obrazem muzycznym.

 

Tyle, że on nie ma najmniejszej nawet tendencji, aby barwić średnicę. Tzn wydaje mi się że całkiem możliwe, że mometami ją barwił - stąd ta gładkość i aksamit, ale nie w taki sposób aby ją ocieplać. Nie słychać go nachodzącego na nią. Dokładne przeciwieństwo X2. W tym zakresie 200-300/500hz można powiedzieć są prawdziwie liniowe. 

 

@Kuba_622 fajnie jakbyś mógł na spokojnie się osłuchać z wersją 2020 czyli tą revised Sundara z włączonym EQ. Bez niego mogą jeszcze być dla niektórych trochę przejaskrawione, ale razem z nim to dla mnie taki bezpośredni step up wychodzący z HD650.

 

Nie jest to dokładnie to samo, w senkach wady mogą być równie dobrze zaletami, ale jest dość ciepło, jest ta otwarość dźwięku, natomiast traci się intymność i specyficzność na rzecz klarowności i precyzji. Można powiedzieć, że każdy techiczny aspekt jest wejściem na nowy poziom. 

 

To jest tak:

Mam na uszach HD650 i myślę sobie, "no jest fajnie, tak milusio, cieplusio, analogwo, są ciekawe przyprawy i dużo oddechu", ale po jakimś czasie "kurczę jednak trochę tu tłoczno, trochę braknie klarowności, braknie rozciągnięcia na skrajach."

 

Do NIE-analitycznych odsłuchów są świetne, puszczasz klimatyczny album i odpływasz nic w dźwięku nie będzie rozpraszać. Jest w nich pewna magia. Jednak w kwestii "jakość dźwięku" jest trochę takie "meh..."

 

Natomiast zakładając na głowę po nich Sundary po korekcji, nie czuję zgrzytu prezentacyjnego i tonalnego, nie muszę się aklimatyzować bo ma to podobną filozofię, ale jakość dźwięku rośnie wyraźnie i uświadamiam sobie, ile do tej pory traciłem na Senkach. Nagle format jest większy, jest jeszcze więcej oddechu, dźwięki są ładnie poseparowanie, a ich obrazowanie przybiera bardziej namacalnego kształtu. Dzięki klarowności wyłapuję więcej smaczków, które jednak są tak samo łagodnie podane. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Mam na uszach HD650 i myślę sobie, "no jest fajnie, tak milusio, cieplusio, analogwo, są ciekawe przyprawy i dużo oddechu", ale po jakimś czasie "kurczę jednak trochę tu tłoczno, trochę braknie klarowności, braknie rozciągnięcia na skrajach."

Z całym szacunkiem do długiego wykładu :) ale w HD650 nie czuję dużego oddechu. Jest bardzo wąsko i klaustrofobicznie w porównaniu nawet do małych planarków M350. Za to pełna zgoda z ich magią brzmienia. Teraz musiałbym odłożyć na dłużej M1570 by przyzwyczaić się do poziomu HD650 ale wciąż czerpałbym przyjemność z ich użytkowania. W mojej opinii HD650 mają lepszy bas niż Sundara, dlatego kiedy miałem obydwie pary w tym samym czasie to było pewne, że HD650 zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cpu1 napisał:

.. ale w HD650 nie czuję dużego oddechu. Jest bardzo wąsko i klaustrofobicznie 

Miałem tak samo i pomimo, że zachwycają..

14 minut temu, cpu1 napisał:

 ..magią brzmienia..

są lepsze technicznie i złapały świetną synergię z XD05+, wybrałem Fidelio X1, które grają ze znacznie wiekszym oddechem, nie czuje się takiej klaustrofobii. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Ja raczej kupować Sundary nowej nie planuję, posłuchałem najpopularniejsze modele w tych okolicach cenowych, wliczając Sundary te starsze czy DT1990 i moim zdaniem HD600 z nowej produkcji są najlepsze, nie tylko pod względem strojenia, ale też technicznie są dobre, bardzo rozdzielcze, bardzo precyzyjnie kreślą źródła pozorne, jedyne co im mogę zarzucić to brak rozmachu, nie próbują udawać głośników, ale dla mnie tak jest bardziej realistycznie. Ostatnio miałem pożyczone K702 to godziny w nich nie wytrzymałem... (bez urazy dla nikogo, wrażliwszych lub zakochanych w AKG proszę nie czytać dalej ;)) ...dla mnie to dźwiękowy koszmarek.

 

Nie wiem jak grają Twoje HD650, bo jak trochę tych Sennheiserów przerzuciłem przez lata, to grały różnie, stan padów też miał duże znaczenie, mam nadzieję, że używasz oryginalnych a nie chińskich :) Ale ogólnie to HD650 grają jednak trochę inaczej niż obecne HD600, nie są tak przejrzyste przez to podbicie na wyższym basie/ niższej średnicy. Ja wolę HD600.

 

Jeżeli coś kupię, to raczej HE400SE, bo są tanie i mają świetny stosunek jakości do ceny :) Atak naprawdę kolejne słuchawki zupełnie nie są mi potrzebne, chyba po raz pierwszy jestem zadowolony z tego co mam i nie ciągnie mnie do niczego "lepszego", zwłaszcza że jakbym chciał wyraźnie lepiej, to bym musiał wydać już konkretne pieniądze... a gdybym miał takie na audio, to bym raczej celował w coś pokroju Genelec 8320A i GLM niż kolejne słuchawki :)

 

Sorry, że trochę offtop mi wyszedł :) Jeżeli spełnię w tym miesiącu tę zachciankę i kupię 400SE, to się rozpiszę bardziej na temat ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

 Pady nie są przypadkiem te same co od Sundara?  

Nie pamiętam, na pewno w HE400i są wyższe, na czym prawdopodobnie scena zyskuje, w porównaniu do Sundar. Nawet chodzi mi po głowie zakup Sundar i dobranie im wyższych padów, ale to może być kosztowna i bezowocna "zabawa", więc jeszcze się wstrzymuję od realizacji tego pomysłu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności