Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, neonlight napisał:

Ja porównuję HE400i bezpośrednio z DT1990 i nie mają startu w szerokości, wysokości i głębokości sceny do Hifimanów. Jak zakładam po Beyer'ach HE400i, to jak bym założył HD800, taki kontrast jest. 😁 DT1990 grają jak głośniki w pomieszczeniu z martwą akustyką, czyli punktowe źródła pozorne i ledwo słyszalne odbicia, natomiast HE400i w dobrze zaadaptowanym pokoju, z prawidłowym balansem pomiędzy tłumieniem i rozpraszaniem. :)

 

Efekt obszerności i dystansu bliższy HD800s, niż DT1990, T90 czy DT880 to jest to samo, jedynie K701 (z pamięci) mogą z nimi konkurować pod tym względem, tylko też duży wpływ na to ma odchudzenie dźwięku, tak samo w HD800s, jak podbiłem bas, to już scena się zagęściła i nie była taka przepastna.;)

 

Ale tak, jak piszesz, są to subiektywne odczucia, Twoje są takie, moje takie i git. 😉👍

 

 

 

Ale ja nic o DT1990 nie pisałem :) Z tego co pamiętam, to miały węższą i bliższą scenę niż T90 i DT880 600 (do których je kiedyś bezpośrednio porównywałem), być może wynika to z większego ucisku pałąka, bo DT990 Pro też mają węższą.

 

Dla mnie różnice w szerokości sceny między K701, DT880 600 i T90 były niezbyt istotne, z odpowiednim materiałem wszystkie grały bardzo szeroko, natomiast HE4XX, HE400i, Sundary, to duży pierwszy plan, ale nie potrafiły kreować tak obszernej, szerokiej sceny. W muzyce popularnej nie zawsze będzie to tak oczywiste, ale przy szeroko nagranej muzyce symfonicznej, to te różnice były duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Compton napisał:

A nie chcesz skorzystać z naszych forumowych mistrzów?

Na pewno coś Ci polecą ze swoich dostępnych materiałów.

Wygląd, kolor, długość wszystko do wyboru.

 

Tak, myślałem także i o takim rozwiązaniu...  Do kogo najlepiej "uderzać"? 😉  Wprawdzie na razie jedynie się rozglądam, ale zawsze warto sprawdzić różne (także cenowo) opcje 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariuszryszard napisał:

 

Tak, myślałem także i o takim rozwiązaniu...  Do kogo najlepiej "uderzać"? 😉  Wprawdzie na razie jedynie się rozglądam, ale zawsze warto sprawdzić różne (także cenowo) opcje 😀

Ja mam 2 kable balans od @Perula do he400se, spisują się świetnie, polecam ! 

NAwet jak weźmiesz najtańszy perulowy będziesz extra zadowolony :) 

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/06/03/kablomania/

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/06/16/kablologia-sluchawkowa/

tu też ok

https://allegro.pl/uzytkownik/kulozeby

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, manuelvetro napisał:

Ja mam 2 kable balans od @Perula do he400se, spisują się świetnie, polecam ! 

NAwet jak weźmiesz najtańszy perulowy będziesz extra zadowolony :) 

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/06/03/kablomania/

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/06/16/kablologia-sluchawkowa/

tu też ok

https://allegro.pl/uzytkownik/kulozeby

 

Oferty kulozeby z Allegro już wcześniej przeglądałem i wydały mi się całkiem interesujące, muszę głębiej wejść w temat ;) Do @Perul już napisałem, czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 22:10, manuelvetro napisał:

Ja mam 2 kable balans od @Perula do he400se, spisują się świetnie, polecam ! 

 

@manuelvetro no i przekonałeś mnie, zamówienie u @Perul złożone, teraz tylko cierpliwie czekać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Przepraszam za późną odpowiedź, w końcu przesłuchałem zamieszczone przez Ciebie zEQualizowane pliki i muszę uczciwie przyznać, że nie słyszę różnic pomiędzy nimi. Jeżeli jest tam też zawarty plik oryginalny, to coś jest u mnie nie tak, bo zmiany w EQ są wyraźnie słyszalne, a u Ciebie wcale.

 

Ps.

Żeś sobie wybrał utwór, :rolleyes::D instrumentalia wchodzą dopiero pod koniec i za każdym razem, musiałem przeskakiwać intro z jego płaczem - dzięki. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight Przecież Ci mówiłem, żebyś sobie wybrał jakiś konkretny utwór, to powiedziałeś, że może być cokolwiek :)

1, 2 i 5 to jest plik zgrany z płyty, różnią się długością dla zmyłki :) 3 i 4 są po EQ, albo 3 i 5, już nie pamiętam :)W każdym razie nie da się na ucho odróżnić który jest który. Mówię o profesjonalnych equalizerach cyfrowych używanych w studio, bo o te z darmowych programów do odtwarzania muzyki kłócić się nie zamierzam, może coś tam psują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Haha.. wiem, mój błąd. :D No dobra, a Ty używasz w końcu jakiego EQ, bo nie pamiętam? APO? I dlaczego u mnie słychać różnicę, a u Ciebie nie, masz pomysł? :) 

 

Podejrzewam, że różnica jest taka, że to co Ci podesłałem było robione przy użyciu profesjonalnego DAW i equalizera i w takim oprogramowaniu nikt fuszerki nie robi, bo by się nie przyjęła na rynku pro, a te różne programy dla audiofilów, to nie wiadomo kto pisze i jakie ma do tego kompetencje.

 

W PC audio to się bawiłem z 10 lat temu i wtedy też mi się wydawało, że słyszę różnice między różnymi programami, ale mnie się już po prostu nie chce bawić w takie rzeczy. Używam telefonu z UAPP, jak potrzebuję EQ to w tym programie jest parametryczny (do dokupienia za 11 zł chyba), nazywa się Toneboosters i jak na moje ucho jest ok, ja nie słyszę, żeby coś psuł, a gdyby nawet były tam jakieś drobne różnice w dźwięku, to wygoda słuchania z telefonu jest dla mnie tak duża, że nie zamierzam zmieniać na jakieś bardziej audiofilskie rozwiązania :) 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś prawo przyciągania. Zacząłem kręcić trochę nosem przy HE-4xx. One są trochę chłodne przy reszcie towarzystwa. W chodzę na ASR, a jeden człowiek z własnej inicjatywy wysłał mi na PW ustawienia EQ do nich które opracował w przypływie kreatywności. Fajnie to teraz gra, udało się wydobyć takie subtelne ciepełko. Mocno barwą poszły w stronę Sundara i ogólnie też kojarzą mi się trochę z sygnaturą EarFunów (która bardzo mi podeszła), tylko że w wersji trochę ciemniejszej i w EF góra jest jednak trochę bardziej tonalnie dopracowana. Jestem jednak zadowolony z nowego strojenia. Jedyny minus taki jest to, że prezentacja uległa trochę zmianie i musze się teraz trochę przyzwyczaić do nowej, zniknął trochę efekt głębi i separacja dźwięków jest mniej kontrastowa. Jednak przekaz jest bardziej spójny i kompletny. Myślę więc, że plusy przeważają minusy. Może nawet bardziej wyeksponowana jest ich duża rozdzielność. Ilość informacji trochę przytłacza, ale myślę, że się z tym oswoję. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 One są trochę chłodne przy reszcie towarzystwa.  

Co Wy za towarzystwo tam macie @MrBrainwash, że HE4XX są chłodne? :rolleyes: 

6 minut temu, MrBrainwash napisał:

Może nawet bardziej wyeksponowana jest ich duża rozdzielczość. Ilość informacji trochę przytłacza, ale myślę, że się z tym oswoję. 

Heh.. moje HE400i 2020 dużej rozdzielczości nie mają, co najwyżej przeciętną np. w porównaniu do takich DT1990Pro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neonlight napisał:

Co Wy za towarzystwo tam macie @MrBrainwash, że HE4XX są chłodne? :rolleyes: 

Heh.. moje HE400i 2020 dużej rozdzielczości nie mają, co najwyżej przeciętną np. w porównaniu do takich DT1990Pro. :)

Szczególnie duży kontrast jest w porównaniu X2, których normalnie nie uważam za przesadnie basowych, ale na tle HE-4XX to jest piec. I na odwrót Hifimany to jak w zimę wyłączyć ogrzewanie. Ze stockowym kablem potrafią mieć pewną formę nasycenia, ale to dalej chłodna barwa. 

DT1990 to zupełnie inna prezentacja i mają silniejsze obrazowanie. Nie porównywałem bezpośrednio szczegółowości, ale one mnie tak nie atakują szczegółami jak hifimany. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MrBrainwash napisał:

Szczególnie duży kontrast jest w porównaniu X2, których normalnie nie uważam za przesadnie basowych, ale na tle HE-4XX to jest piec. I na odwrót Hifimany to jak w zimę wyłączyć ogrzewanie. Ze stockowym kablem potrafią mieć pewną formę nasycenia, ale to dalej chłodna barwa. 

No to nie mają basu, czy ciepła? Bo mogą być słuchawki ze skromnym basem, ale o ciepłej barwie i tak mi grają HE400i. :) 

31 minut temu, MrBrainwash napisał:

DT1990 to zupełnie inna prezentacja i mają silniejsze obrazowanie. Nie porównywałem bezpośrednio szczegółowości, ale one mnie tak nie atakują szczegółami jak hifimany. 
 

Zgadzam się, że DT1990Pro są bardziej skoncentrowane, dlatego szczegóły są lepiej słyszalne i jest też ich więcej, mnie bardziej atakują, niż w HE400i - porównuję "łeb w łeb". Ehh.. co za hobby. 🤷😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

HF580 ubasowione? 😗

No, są takie, względem np. T90, brzmią basowo (mniej na szmatach, ale jednak). Nie mówię, że to basowe potwory, albo chociaż w połowie. Są ubasowione. Tak jak ktoś uduchowiony, ale nie fanatyk, he, he, he.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, neonlight napisał:

No to nie mają basu, czy ciepła? Bo mogą być słuchawki ze skromnym basem, ale o ciepłej barwie i tak mi grają HE400i. :) 

Zgadzam się, że DT1990Pro są bardziej skoncentrowane, dlatego szczegóły są lepiej słyszalne i jest też ich więcej, mnie bardziej atakują, niż w HE400i - porównuję "łeb w łeb". Ehh.. co za hobby. 🤷😁

Mnie to dziwi, że moje he4xx się ostatnio dość krzykliwe zrobiły. Przedtem to był aksamit. Może to kwestia tego, że pady się rozszczelniły? Bo one mogą tu powodować różnicę. Podobno na skórzanych padach z lepszym sealem basu jeszcze przybywa. 

 

W każdym razie moja sztuka od nowości nigdy nie była ani jakoś specjalnie basowa, ani ciepła. brzmienie zawsze było neutralno-chłodne. Tylko prócz takiej barwy miały takie nasycenie-gładkość co dodawało im muzykanego-funowego charakteru. Ostatnio tego jakoś mniej w nich jest. Bawię się EQ i zarzuciłem teraz preset od oratory robiony na podstawie nowych pomiarów no i sobie je tak wyregulowałem, że krzykliwość znikła, choć dalej grają trochę chudziej niż wcześniej. Fajne jest w nich to, że na starcie grają dość równo i nie mają dużo zniekształceń więc EQ można sporo zdziałać. 

 

Da radę ich słuchać jeszcze z przyjemnością, ale za jakiś będę musiał nowe pady do nich sobie sprawić

 

Ciężko porównywać je z DT1990, bo to trochę jak różnica między otwartymi, a półotwartymi. Ja w DT jeszcze odejmuje wyższego basu i dalej te słuchawki są dla mnie dość ciepłe (tak za ciepło w dźwięku odpowiada bas) W ogóle mnie nie męczą, a raz w nich zasnąłem. Ani tonalność (po eq) ani szczegółowość mi się nie narzucają, choć sama prezentacja rzeczywiście może przyciągać uwagę, więc do plumkania w tle nie jest to najlepszy wybór, ale też nie ma z tym u mnie problemu. Na ten moment ppwoedziałbym, że na DT łatwiej jest mi wyłapywać różne rzeczy bo prezentacja jest bardziej spokojna, a dżwięk poukładany, szczegóły są dozowane, a nie wyrzucane. W HE-4XX dźwięk jest bardziej w wersji RAW, nie przetworzony, wszystko jest wyrzucane bezpośrednio. Jak dla mnie to tylko w klasyce ma jąkąś przewagę, ale całościowo i tak je lubie bo dają mi jakąś odmianę. 

 

Zgadza się, w tym hobby wiele opisów może być zaskakujących i nie pasujących do naszych doświadczeń. Powiedziałbym jednak, że gdzieś zawsze leży powód. Jeśli nie w samym dźwięku i aspekcie, który wywołuje różnice to w percepcji, albo samym opisie. Dlatego jak ktoś ma ochotę to może się śmiać, ale taki wykres to przynajmniej jest coś stałego do czego można się odnieść i wolałbym, aby nie było opisów niż jakby miały być tylko opisy, które nie koniecznie nas dobrze nakierują, za to mają siłę nakręcić. 

 

3 godziny temu, bob2000 napisał:

Jak Sundary mają się do HF580? Też są takie ubasowione jak Takstary? I takie aksamitne w brzmieniu?

Jakby wyjść z hangaru na płytę lotniska. ;)

 

Taksy są bardziej ubasowione, ale jeśli użyjesz EQ na Sundarach to Taksy nie mają podjazdu. 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Jakby wyjść z hangaru na płytę lotniska. ;)

 

Taksy są bardziej ubasowione, ale jeśli użyjesz EQ na Sundarach to Taksy nie mają podjazdu. 

Skoro są mniej ubasowione to spoko i plus, tak z ciekowości pytam. Trochę drażni na dłuższą metę ta aksamitność i ubasowienie - ale czasami jest mi tak doskonale, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bob2000 napisał:

Skoro są mniej ubasowione to spoko i plus, tak z ciekowości pytam. Trochę drażni na dłuższą metę ta aksamitność i ubasowienie - ale czasami jest mi tak doskonale, hehe.

 

No właśnie zapomniałem dopisać. W kwestii aksamitności to Sundara nie są aksamitne, bardziej właśnie na twardo podają dźwięk, ale jednocześnie robią to ze spokojem i bez wrażenia techniczności, tzn. miałem takie wrażenie na początku, ale potem znikło. Brzmienie jest bardzo przyjemne mimo, że nie słodzone. Czasem lubie też bardziej romantyczne słodzone granie i wtedy lepiej mi ubrać HE4XX, tu jest zasadnicza różnica między nimi a Sundara. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2021 o 17:21, MrBrainwash napisał:

W kwestii aksamitności to Sundara nie są aksamitne, bardziej właśnie na twardo podają dźwięk, ale jednocześnie robią to ze spokojem i bez wrażenia techniczności..

O to to, krawędzie też są zaokrąglone, pomyliłem to z aksamitnością. 🤪

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności