Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

To jeszcze pochwal się proszę gdzie kupiłeś i jak zamocowałeś ;)

Gąbka była w jakimś pudełku po perfumach, wyciąłem nożyczkami. Przyczepiłem nitką, a do tego przydały się otwory w opasce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem na drugiej dziurce od dołu, a teraz mam czwartą od dołu przy krótko obciętych włosach. Ważne że są na tyle duże, że uszy mieszczą się całe wewnątrz.

 

Poszukam podobnej, pasującej gąbki. Trochę odczuwam heki za uszami, ale to przy mega długich odsłuchach.

 

Nie sądzę żebym kiedyś je sprzedał. Dopłacać do Susvar też nie zamierzam.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego połączenia. Jednocześnie nie mogę się doczekać, aby posłuchać Arya. Opłacalnością z pewnością wygrają z hekami. Według różnych recenzji powinny być nadal bardzo jasne, ale mimo wszystko odrobinę cieplejsze w odbiorze, bardziej muzykalne i średnicowe (?).

 

Heki jednak nie wybaczają nagraniom. Czuć że DVD z 224kbps audio to zdecydowanie za mało. Czuć na których Blu-rayach dźwiękowcy się postarali, a na których nie :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tajniakos napisał:

Testuję... 

Pokaż jak w nich wyglądasz, bo to musi zabawnie wyglądać w tych kapslach :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 15:47, neonlight napisał:

Gratki. To pisz Waść, czy to coś warte. 😉

 

Takie ze mnie autorytet jak z koziej du... trąba żeby coś w temacie wyrokować.

 

Uderzająca jest jakość wykonania przy kwocie +6k niby wszystko ok ale nie mogłem wyzbyć się wrażenia, że zaraz rozpadną mi się w rękach. Przewody jakościowo jak w Meze 99. Pady wymagają dłuższej chwili żeby ułożyć się na głowie pierwsze sekundy z kiepskim "seal-em" nie są specjalnie ujmujące dla zmysłów.

 

Zapominając o pieniądzach jeśli to w ogóle da się zrobić i po odczekaniu chwili aż pady się ułożą gra to bardzo ciekawie. Jestem fanem zamkniętych konstrukcji moim nr 1 z LAR-em są Ethery C, LCD-XC pamiętam z meetu we Wro. XC grają dla mnie najbardziej monumentalnie i w niskich rejestrach dają popis. Ethery C są najrówniejsze i świetnie zgrywają się barwą z LAR-em, średnica (wokale) brzmi bardzo naturalnie i nie jest spychana pomiędzy resztę pasm. HE-R10D mają równie monumentalny bas, choć nie tak dobrze kontrolowany jak ww. konkurencja, fizyki przetwornika dynamicznego nie oszukasz. Średnica fajna jednak płynie z niej mniej informacji niż u konkurencji. Góra ok zaokrąglona, gładka choć do analizy struktury brzmienia talerzy perkusji się nie nada.

 

Spędziłem z HE-R10D dwa popołudnia i największe wrażenie robi jednak przestrzeń jaką budują te słuchawki, bardzo niewiele brakuje mi do stwierdzenia, że w pewnych warunkach mogłyby z powodzeniem zastąpić średniej klasy system pełnowymiarowy. Także pierwszy efekt WOW to jak kiepsko są wykonane, przestrzeń i bas i to na prawdę robi wrażenie (pozytywno-negatywne). Wg. mnie skrojono je do leniwych długich wieczornych odsłuchów gdzie w większości gatunków dobrze sobie poradzą. Ciężkie mocne granie odpada bo dynamik nie nadąży, w całej reszcie będzie można delektować się areałami przestrzeni i szerokim głupkowatym uśmiechem na gębie. Fajne słuchawki, chciałbym je mieć ale poczekam rok, dwa aż pojawią się w komisie :P W tych pieniądzach wybieram Ethery C.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tajniakos napisał:

Ciężkie mocne granie odpada bo dynamik nie nadąży

Jak to?

19 godzin temu, Tajniakos napisał:

Fajne słuchawki, chciałbym je mieć ale poczekam rok, dwa aż pojawią się w komisie

Piszesz o ich jakościtakie rzeczy, że pojawia się pytanie czy doczekają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Dekoni, pierwsze wrażenia bardzo dobre, raczej nie ma nowy o powrocie do stocków. Większa dynamika, więcej powietrza, sporo więcej wyższej średnicy, trochę ubyło basu. Grają teraz jak kombinacja Utopii i HE1kse. Same pady niestety kiepsko wykonane, nie są równe, tu i tam widać klej, skóra naciągnięta niechlujnie...

Podziękowania dla @kurop kolejny raz staje na wysokości zadania!

20210501_105704_HDR.jpg

Edytowane przez vonBaron
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach stwierdzam że raczej ilość basu jest taka sama, jak już to może z 0,5db jest go mniej i to wszystko. Nie sądziłem że zmiana padów tak zmieni Susvary. zmiana wniosła o wiele więcej niż zmiana kabla.

 

Dostałem też R10D ale to jeden z najgorszych słuchawek jakie miałem w ciągu kilku ostatnich miesiącach na uszach... Począwszy od budowy, niskiej jakości materiałów, po dźwięk. Bassheadzi będą w niebie, reszta niech się trzyma z daleka.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, vonBaron napisał:

Nie sądziłem że zmiana padów tak zmieni Susvary. zmiana wniosła o wiele więcej niż zmiana kabla.

Dla mnie to oczywista oczywistość, w końcu przetwornik pracuje w innych warunkach.

Spora część moich modów ma w sobie wymianę padów, choć fakt, że nie zawsze ze względów dźwiękowych, czasem tylko dla wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul wiesz jakie właściwości powinny mieć pady, by ociepliły brzmienie? Słyszałem że welur swoją fakturą materiału rozjaśnia sygnaturę, a może przez fakt, że nie przylega tak szczelnie przy skórze? 

Tak samo ciekawi mnie wpływ grubości padów tzn większej odległość przetwornika od ucha. Logika podpowiada, że bas się wtedy wzmacnia, bo fala dźwiękowa ma dłuższą drogę do przebycia, a niskie częstotliwości są najsilniejsze... 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 w przypadku słuchawek dynamicznych dużo łatwiej jest przewidzieć wpływ padów na dźwięk, bo dużo słabiej wpływają one na damping przetwornika. W planarach efekt zastosowania danych padów, bywa nieraz odwrotny niż w dynamikach, właśnie przez to, że np szczelniejsze pady skórzane/skajowe/ceratowe, które w dynamikach dodadzą basu względem mniej szczelnych welurowych, mogą przez tą szczelność spowodować mniejsze wychylenia membrany (dochodzi ciśnienie powietrza sprężanego między uchem a przetwornikiem) i w rezultacie mniej basu. 

Grubość padów, to nie tylko wysokość, ale i większa ich pojemność, a ona przekłada się na odchudzenie (głównie wyostrzenie) brzmienia.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Dla mnie to oczywista oczywistość, w końcu przetwornik pracuje w innych warunkach.

Spora część moich modów ma w sobie wymianę padów, choć fakt, że nie zawsze ze względów dźwiękowych, czasem tylko dla wygody.

No właśnie a w Susvarach daje to według mnie bardzo dobry SQ kick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrobnę parę zdań jak zbiorę szczękę z podłogi... Ale słowa raczej nie oddadzą ******stości tych słuchawek. Jak żyję nie słyszałem czegoś takiego. Dzieło sztuki i od wczoraj mój święty gral.

IMG_20210516_001052945.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Weird_O napisał:

Skrobnę parę zdań jak zbiorę szczękę z podłogi... Ale słowa raczej nie oddadzą ******stości tych słuchawek. Jak żyję nie słyszałem czegoś takiego. Dzieło sztuki i od wczoraj mój święty gral.

Słyszałem, że się zachwycasz... Burston daje radę?

Trudno je porządnie nakarmić, bedą na meet - to jeszcze posłuchamy na różnych wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności